Ο κύριος Μπην (Mr Bean)

Νικόλαος

RetroN00b
Joined
21 Ιαν 2015
Μηνύματα
202
Αντιδράσεις
361
Σίγουρα όλοι θυμάστε τον κύριο Μπιν και τις περιπέτειές του στην Αγγλετέρα!

Δεν είναι λίγα τα επεισόδια που τα θυμάμαι και κλαίω από τα γέλια!
Τα Χριστούγεννα (εκείνη η γαλοπούλα!),
το μπιφτέκι ταρτάρ,
στο σινεμά (εφιάλτης στον δρόμο με τις λεύκες),
στο σχολείο
στον οδοντογιατρό... και τόσα άλλα!
 
Νομίζω ότι υπήρχε θέμα για την σειρά, αλλά τέλος πάντων. Το επεισόδιο με το εστιατόριο και το μπιφτέκι είναι το αγαπημένο μου. Ειδικά το σημείο που αρχίζει τα παράπονα για τον σερβιτόρο...
 
Νομίζω ότι υπήρχε θέμα για την σειρά, αλλά τέλος πάντων. Το επεισόδιο με το εστιατόριο και το μπιφτέκι είναι το αγαπημένο μου. Ειδικά το σημείο που αρχίζει τα παράπονα για τον σερβιτόρο...
Πού είναι; Από το πρωί ψάχνω.
 
Ήταν ότι κωνικότερο υπήρχε για παιδιά και εφήβους (<15). Ήταν το αντίβαρο του Σεφερλή και πραγματικά αδημονούσα πότε θα προβληθεί το νέο επεισόδιο. Απ ότι θυμάμαι η σειρά πρέπει να προβλήθηκε για 2-3 χρόνια από τον άλφα
 
Φοβερή σειρά!

Πριν κανά 2 χρόνια, ανακάλυψα στο YouTube ένα σκετσάκι που δεν προβλήθηκε στα επεισόδια της τηλεόρασης, αλλά περιεχόταν στις VHS που κυκλοφόρησαν στην Αγγλία τη δεκαετία του '90.

Ιδού:
 
Πού είναι; Από το πρωί ψάχνω.
Μην αγχωνεσαι φιλος πολυ καλα εκανες και ανοιξες το θεμα και αν υπαρχει καποιο παρομοιο στο forum θα το ψαξουν αυτοι που ειναι να το ψαξουν και αν υπαρχει θα συγχωνευτουν τα θεματα.Tωρα οσο για τον Mr Bean τι να πουμε η σειρα και ο συγκεκριμενος τυπος ηταν και ειναι ολα τα λεφτα μιλαμε για απιστευτα σκηνικα και προσφατα εβλεπα καποια βιντεο που μιλαει ο Rowan Atkinson για διαφορες σκηνες της σειρας οπως με το αμαξι που ειναι πανω στην οροφη και οδηγει κλπ.Οποιος τα βρει ας τα δει και θα γουσταρει.Αγαπημενο επεισοδιο δεν εχω γιατι ολα ειναι αγαπημενα πραγματικα δεν μπορω να ξεχωρισω καποιο.
 
Αυτή είναι Καλή...

mr-bean-bean.gif
 
Φοβερή σειρά!

Πριν κανά 2 χρόνια, ανακάλυψα στο YouTube ένα σκετσάκι που δεν προβλήθηκε στα επεισόδια της τηλεόρασης, αλλά περιεχόταν στις VHS που κυκλοφόρησαν στην Αγγλία τη δεκαετία του '90.

Ιδού:
Όντως! Νομίζω το 'χω παρατηρήσει κι εγώ.
Στο χριστουγεννιάτικο εν είχα δει ποτέ την σκηνή που αγοράζει την γαλοπούλα. Ο κρεοπώλης ζητά από τους αγοραστές να εκτιμήσουν το βάρος της γαλοπούλας και όποιος το βρει του την δίνει δωρεάν.
 
Το σκετσάκι με τη βιβλιοθήκη είναι σα να βλέπω τον πρόλογο από την ταινία του 97...χμμμμ σα να φαίνεται ότι μετά από ένα σημείο στέρεψε από ιδέες...
 
Δεν ξέρω αν στέρεψε από ιδέες, πάντως σίγουρα τυποποιήθηκε, foutix. Παρ' όλα αυτά, βλέπεται ευχάριστα.
 
Στην ertflix υπάρχει όλη η σειρά
Υπάρχει αλλά δυστυχώς είναι σε PanScan και όχι στο αρχικό κάδρο του 4:3... Λεπτομέρεια, που εμένα, όμως, με απωθεί από το να δω τη σειρά εκεί...
 
Υπάρχει αλλά δυστυχώς είναι σε PanScan και όχι στο αρχικό κάδρο του 4:3... Λεπτομέρεια, που εμένα, όμως, με απωθεί από το να δω τη σειρά εκεί...
Ναι πράγματι…από την άλλη μαύρα πλαϊνά για πολύ ώρα δεν είναι ότι καλυτερο για τις παλαιότερες led οθόνες
 
Απίστευτα αστείος και...τόσο Άγγλος! Αυτή η επίδειξη σνομπισμού ακόμα και μέσα στην μιζέρια του... Σατιρίζει και την αγγλική νοοτροπία. Από τα αγαπημένα μου αυτό το επεισόδιο που αλλάζει μαγιό στην παραλία χωρίς να βγάλει το παντελόνι του. Πως τα κατάφερε;
 
Πίσω
Μπλουζα