Ο ταχυδακτυλουργός είναι ροκ! - Wayne Dobson: A Kind of Magic

tahlias

RetroN00b
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
17
Αντιδράσεις
2
Παλεύω να θυμηθώ πως έλεγαν τον ταχυδακτυλουργό , Καναδικής (δεν είμαι 100% σίγουρος) καταγωγής , που έκανε την εκπομπή. ΕΡΤ2 , κάθε Δευτέρα και Τετάρτη μεσημέρι , διάρκεια η κάθε εκπομπή μισή ώρα περίπου και είχα φάει τρελό σκάλωμα (κοπάνες πολλές απο τα Αγγλικά). Τα έγραφα σε βίντεο και μετά τα έβλεπα ξανά και ξανά για να ανακαλύψω την λύση τους.Παρεπιπτόντως είχα μάθει πολλά κόλπα του μόνος μου.Αν θυμάται κάποιος κάτι ή έχει κανένα στοιχείο ας ποστάρει....
 
αν μπορεσεις να βρεις τις βιντεοκασσετες σου και να ανεβασεις ενα μικρο αποσπασμα στο youtube ισως να βοηθησει
 
Δε λες για τον Μαικ Λαμαρ; Δεν ξερω αν ειναι Καναδικης καταγωγης, Ιταλικης ειναι νομιζω

εχουμε αλλο νηματιο γι' αυτον
 
Rakeesh είπε:
Δε λες για τον Μαικ Λαμαρ; Δεν ξερω αν ειναι Καναδικης καταγωγης, Ιταλικης ειναι νομιζω
εχουμε αλλο νηματιο γι' αυτον
όχι η εκπομπή ήταν ξένη παραγωγή,ο τύπος ήταν ένας κοντός,ξανθός και το σώου ήταν πολύ καλοστημένο με εντυπωσιακά σκηνικά.

Βέβαια η ΕΡΤ όποτε δεν της 'έβγαινε' το πρόγραμμα απλά έκοβε την εκπομπή αυθαίρετα άσχετα που υπήρχε κανονικά στο εβδομαδιαίο της πρόγραμμα.

Η μετάφραση στα ελληνικά καμία σχέση με τον πραγματικό τίτλο.A kind of magic λεγόταν αν θυμάμαι καλά και στα ελληνικά βαφτίστηκε Ο ταχυδακτυλουργός είναι ρόκ
 
βρέθηκε λοιππόν..... να και βιντεάκι για όσους θέλουν να θυμηθούν!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tahlias είπε:
βρέθηκε λοιππόν..... να και βιντεάκι για όσους θέλουν να θυμηθούν!
σ ευχαριστουμε για τα βιντεο, προσωπικα μονο τον Μάικ Λαμαρκ παρακολουθουσα στην κρατικη τηλεοραση,αυτον εδω τον ταχυδακτυλουργο σιγουρα δεν τον εχω δει..Μεταγλωττισμενη ηταν η εκπομπη ή με υποτιτλους;
 
Πίσω
Μπλουζα