[ΠΕΤΑΛΟ] Κατασκευές και Τουβλάκια

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.775
Η εταιρια Πεταλο φαινεται οτι μας εκπλησει ευχαριστα.... :eek: :D

Εκτος απο επιτραπεζια παιχνιδια,εφτιαχνε και πιο

δημιουργικα παιχνιδια...οπως κατασκευες,παζλ και τουβλακια. :)

Το Πολυπαιχνιδι

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Clik mini bricks

attachment.php


attachment.php


ολες οι φωτο ειναι απο e-bay
 
A!! Αυτά τα 101 Bricks είχαμε! Ψάχνω χρόνια να βρω τι εταιρίας ήταν γιατί δεν είχα δει πουθενά όμοια! Ευχαριστώ!
 
Θησαυρός! Πότε περίπου είχε κυκλοφορήσει το σετ;
 
Χριστινα πρεπει να ειχαν (στο περιπου σου λεω... :wait2: ) κυκλοφορησει μεσα δεκαετιας '80.

Αν μπορει η Queen (μιας και τα ειχε) να μας βοηθησει... :flower:
 
Δεν μπορώ να βοηθήσω δυστυχώς γιατί δεν θυμάμαι πότε τα πήραμε. Πιθανώς να τα είχαν πάρει για τον αδερφό μου που είναι λίγο μεγαλύτερος. Σίγουρα τα είχαμε στα μέσα των 80ς γιατί μας θυμάμαι να φτιάχνουμε πράγματα. Είχαμε και δεντράκια και κάτι κομμάτια για να φτιάχνεις αυτοκίνητο. ήταν υπέροχα!
 
Το σετάκι μου με τα τουβλάκια από την εταιρία ''Πέταλο"...

Δεν είμαι τόσο ''τουβλομανής'', αλλά εντύπωση μου κάνουν τα τουβλάκια με διάφανες πλαστικό που έχει σε ένα σακουλάκι...

IMG_6627.jpg

IMG_6625.jpg

IMG_6628.jpg

IMG_6629.jpg

IMG_6630.jpg
 
Καλοπαιχτο geotsi!!! :thumbup:

Να ρωτησω....γραφει πουθενα Η' εχει καμια ενδειξη ποτε κυκλοφορησαν?:what:
 
Αχ είναι πάρα πολύ όμορφα! :flower:

Όσο για τα διαφανή τουβλάκια, θυμάμαι υπήρχαν από παλιά, για να κάνουν τα τζάμια σε κτήρια ή τα φανάρια σε αυτοκίνητα! :)
 
Με τα τουβλάκια αυτά όλοι σχεδόν παίζαμε!! Κι ομως τα είχε ξεχάσει εντελώς!! Μπράβο φίλε Σταυρο!! Αυτά τα σετ είχαν σίγουρα κυκλοφορήσει στο πρώτο μισό των 80ς!! 82-83! Απλά το υπολογίζω με βάση την ηλικία που έπαιζα με αυτά!!
 
stayros είπε:
Να ρωτησω....γραφει πουθενα Η' εχει καμια ενδειξη ποτε κυκλοφορησαν?
Stayro δεν γράφει πουθενα, κάτι που να λέει πότε κυκλοφόρησαν, ούτε bar-code, αρα υποθέτω να είναι τέλη 80, με αρχές 90.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
geotsi. είπε:
Stayro δεν γράφει πουθενα, κάτι που να λέει πότε κυκλοφόρησαν, ούτε bar-code, αρα υποθέτω να είναι τέλη 80, με αρχές 90.
OK...σε ευχαριστω για την απαντηση! :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα