[ΠΡΟΒΛΗΜΑ] Online παραμονή στο φόρουμ

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.886
Τις τελευταιες μερες παρατηρησα οτι ενω ειμαι on line και μενω σε μια σελιδα αρκετα λεπτα (κυριως οταν εχω να ποσταρω καποια πραγματα που θελουν ψαξιμο) μετα οταν παω να πατησω "υποβολη" ποστ μυστηριωδως ανακαλυπτω οτι δεν ειμαι συνδεδεμενη και πρεπει να κανω ξανα login.

Για να αποφυγω τα επιπλεον login και για να μη χαθει ο,τι εγραψα, αναγκαζομαι να ανοιγω νεο παραθυρο στον browser (mozilla firefox) και καθε τοσο να ανανεωνω τη σελιδα ενω ταυτοχρονα προσπαθω να ολοκληρωσω το ποστ

Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;
 
Ναι και σε μένα συμβαίνει αυτό. Έχω κινδυνέψει να χάσω πολλά θέματα έτσι...
 
Το πιο ασφαλες παντως ειναι να χρησιμοποιειτε εναν επεξεργαστη κειμενου,οπως κανω και εγω και βαζω τα Lιnk στο τελος.
 
Για πόση ώρα idle μιλάμε? Τσεκάρετε το checkbox "Αυτόματη Σύνδεση" όταν κάνετε login?
 
angel_grig είπε:
Το πιο ασφαλες παντως ειναι να χρησιμοποιειτε εναν επεξεργαστη κειμενου,οπως κανω και εγω και βαζω τα Lιnk στο τελος.
δηλαδη Γρηγορη αν γραψουμε το ποστ χρησιμοποιωντας το "επεξεργαστης κειμενου" δε θα εχουμε προβλημα; εγω ελαχιστες φορες τον χρησιμοποιω,σχεδον παντα ακολουθω τον αλλο τροπο και δεν ειχα κανενα προβλημα εκτος βεβαια απ τις τελευταιες μερες

D@redevil είπε:
Για πόση ώρα idle μιλάμε? Τσεκάρετε το checkbox "Αυτόματη Σύνδεση" όταν κάνετε login?
Μαριανα τσεκαρισμενο το εχω το "αυτοματη συνδεση" αλλά παλι υπαρχει το προβλημα που ανεφερα πιο πανω

δε θυμαμαι μετα απο ποσα λεπτα πρεπει να ξανακανω login
 
katerinak είπε:
[...]Μαριανα τσεκαρισμενο το εχω το "αυτοματη συνδεση" αλλά παλι υπαρχει το προβλημα που ανεφερα πιο πανωδε θυμαμαι μετα απο ποσα λεπτα πρεπει να ξανακανω login
Θυμάμαι εγώ μετά από πόσα λεπτά πρέπει να ξανακάνει ο χρήστης login. Χρειάζομαι όμως (αν μπορείς) να το χρονομετρήσεις - να δοκιμάσεις π.χ. στα 5', 10', 20'.....60' και να μου πεις μέχρι πότε έκανες επιτυχημένα ποστ και πότε σε "απέρριψε" και χρειάστηκε να επανασυνδεθείς.
 
Αυτό που κάνω εγώ όταν έχω να γράψω πολλά, κάποια στιγμή μαρκάρω το κείμενό μου και με δεξί κλικ κάνω "copy".

Γράφω τη συνέχεια και ξανακάνω πάλι το ίδιο μετά από λίγο...

Όταν τελειώσω, ξανακάνω "copy" και αν με έχει "πετάξει έξω", όταν πάω να καταχωρήσω το μήνυμά μου, ξανασυνδέομαι και απλά κάνω δεξί κλικ και "paste" όλο το κείμενο που έχω σώσει πριν...
 
katerinak είπε:
δηλαδη Γρηγορη αν γραψουμε το ποστ χρησιμοποιωντας το "επεξεργαστης κειμενου" δε θα εχουμε προβλημα; εγω ελαχιστες φορες τον χρησιμοποιω,σχεδον παντα ακολουθω τον αλλο τροπο και δεν ειχα κανενα προβλημα εκτος βεβαια απ τις τελευταιες μερες
Κατερινα εννοουσα επεξεργαστη κειμενου του τυπου word,open office κλπ,κατι δηλαδη που να μην ειναι online,για μεγαλυτερη σιγουρια (λογικο βεβαια να μπερδευτεις αφου υπαρχει επεξεργαστης κειμενου και στο φορουμ).Ας περιμενουμε τους διαχειριστες για περισσοτερα..
 
D@redevil είπε:
Θυμάμαι εγώ μετά από πόσα λεπτά πρέπει να ξανακάνει ο χρήστης login. Χρειάζομαι όμως (αν μπορείς) να το χρονομετρήσεις - να δοκιμάσεις π.χ. στα 5', 10', 20'.....60' και να μου πεις μέχρι πότε έκανες επιτυχημένα ποστ και πότε σε "απέρριψε" και χρειάστηκε να επανασυνδεθείς.
Εμένα πάντως γύρω στο δεκάλεπτο...
 
D@redevil είπε:
Θυμάμαι εγώ μετά από πόσα λεπτά πρέπει να ξανακάνει ο χρήστης login. Χρειάζομαι όμως (αν μπορείς) να το χρονομετρήσεις - να δοκιμάσεις π.χ. στα 5', 10', 20'.....60' και να μου πεις μέχρι πότε έκανες επιτυχημένα ποστ και πότε σε "απέρριψε" και χρειάστηκε να επανασυνδεθείς.
θα προσπαθησω να το χρονομετρησω,μεχρι και πριν λιγες μερες αν δεν εκανες log out και εμενες αρκετη ωρα σε μια σελιδα δεν υπηρχε κανενα προβλημα,δε χρειαζοταν να κανεις επανασυνδεση,ηταν αρκετη μια ανανεωση της σελιδας και φυσικα δε φοβοσουν να μη χαθει αυτο που εγραφες

Γρηγορη καλα το καταλαβες οτι μπερδευτηκα πριν,πού να παει το μυαλο μου στο open office#)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε ενεργοποιημένα τα cookies και ότι δε μπαίνετε από ανώνυμη περιήγηση.
 
Oτι και αν συμβει, ανα τακτα χρονικα διαστηματα η μηχανη του φορουμ αποθηκευει τη μεχρι στιγμης κατασταση των γραφομενων. Και να σας "πεταξει",μολις ξαναμπειτε και πατησετε κατω αριστερα το κουμπακι (το λει καπως Επαναφορα ή κατι τετοιο) επαναφερει τα γραφομενα σας.
 
Πίσω
Μπλουζα