ΠΡΟΠΟ

Steppenwolf

RetroNoob
Joined
30 Αύγ 2024
Μηνύματα
18
Αντιδράσεις
17
Πιτσιρίκος μπήκα σ' ένα προποτζίδικο να καταθέσω το πρώτο μου δελτίο. Οι ηλικιωμένοι θαμώνες ζήτησαν από περιέργεια να δουν τις προβλέψεις μου. Η Ρόδος, μονίμως μεταξύ Α’ και Β’ Εθνικής, έπαιζε εκτός έδρας κι είχα βάλει στάνταρ «2».

—Γιατί έβαλες 2 στη Ρόδο;
—Γιατί είναι καλή ομάδα.

Οι γέροι κούνησαν το κεφάλι τους.

Να όμως που την Κυριακή η Ρόδος έκανε την έκπληξη! Δυστυχώς στις υπόλοιπες προβλέψεις δεν τα είχα πάει και τόσο καλά κι έτσι δεν πλησίασα καν το εντεκάρι. Παρ' όλ' αυτά οι θαμώνες με συνεχάρησαν όταν με ξαναείδαν.

Θυμόμουν Ηρακλής-Ρόδος 1-2. Εψαξα· τέτοιο αποτέλεσμα δεν υπάρχει. Ήταν ή Απόλλων-Ρόδος 1-2 ή Ηρακλής-Ρόδος 2-3.
 
κι εγώ έπαιζα, είχα πιάσει μάλιστα και 5-6 11άρια, κάνα 500 άρικο όχι κάνα τρελό κέρδος, τότε παίζαμε 2-3 διπλές παραλλαγές, το σύστημα ήθελε υπολογιστή.
 
κι εγώ έπαιζα, είχα πιάσει μάλιστα και 5-6 11άρια, κάνα 500 άρικο όχι κάνα τρελό κέρδος, τότε παίζαμε 2-3 διπλές παραλλαγές, το σύστημα ήθελε υπολογιστή.

13άρι είχα πιάσει μία μόνο φορά, τότε που δεν είχε σημειωθεί ούτε μία έκπληξη. Το κέρδος ήταν ούτε δύο χιλιάδες δρχ., αφού οι δικαιούχοι υπερέβαιναν το εκατομμύριο.
 
Πίσω
Μπλουζα