Πέθανε η ηθοποιός Ανούκ Εμέ, μούσα του Φελίνι πρωταγωνίστρια σε ταινίες – σταθμούς

Always Somewhere

Retro PaTRi@RcH
Joined
9 Νοέ 2019
Μηνύματα
4.139
Αντιδράσεις
10.025
ec66030827822a858de8f8b10a93b007.jpg

Μια σπουδαία ηθοποιός με μια σπάνια ομορφιά και υποκριτικό ταλέντο η Ανούκ Εμέ πέθανε στα 92 της χρόνια.


 
Η μπαρντο γράφει τα καλυτεροτερα για την συνάδερφο της , και τι δεν γράφει πως ήταν πανέμορφη, μυστηριώδης και πολύ ταλαντουχα
 
Πολύ ωραία γυναίκα! Υπήρξε σύζυγος του επίσης πολύ ωραίου- εμφανισιακά- σκηνοθέτη Νίκου Παπατάκη ("Οι Βοσκοί", "Η φωτογραφία", κλπ). Σύζυγος του Παπατάκη υπήρξε και η Όλγα Καρλάτου. Τώρα μάλιστα που βλέπω φωτο της Ανούκ Εμέ από τα νιάτα της, θα έλεγα μάλιστα πως η Καρλάτου της ψιλοέμοιαζε!!! Ποτέ δεν είναι επομένως τυχαίες οι επιλογές στις ερωτικές μας σχέσεις! Πάντα έχουν έστω και ασυνείδητα ένα κοινό"σημείο αναφοράς".
Επίσης λύστε μου μια απορία: H κόρη της Ανούκ Εμέ είχε παντρευτεί το Μιχάλη Μανιάτη? Σα να θυμάμαι αμυδρά από τα 80s ένα τέτοιο δημοσίευμα σε κοσμική στήλη περιοδικού. Εάν κάποιος θυμάται κάτι περισσότερο, ας μας πει...
 
Τελευταία επεξεργασία:
εχετε δικιο
και αναφορικα με το πρωτο σας σκελος ,ψαχνουμε στις επομενες σχεσεις μας στοιχεια απο την μεγαλη μας αγαπη
αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
αλλα και στο δευτερο επσιης αν δεν με απατα η μνημη μου εχετε δικιο
επισης νομζω οτι ειχε σχεση ενα διαστημα με το σπυρο φωκα ;η εχω μπερδευτει ασχημα;
 
Πίσω
Μπλουζα