Παγωτά Max

krem13

RetroNuts!
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.520
Αντιδράσεις
58
fetch


Οι περισσότεροι πρέπει να ήσασταν αρκετά μεγάλοι όταν βγήκαν για να τα γευτείτε οπότε μάλλον δεν θα τα ξέρετε,εγώ τα πρόλαβα λίγα χρόνια πριν σταματήσουν τη κυκλοφορία τους και ήταν τα αγαπημένα μου,ακόμα δεν έχω ξεχάσει την,υπέροχη κατά τη γνώμη μου,γεύση τους...

Εκτός από τα εικονιζόμενα ξυλάκια υπήρχαν επίσης και δύο ειδών πύραυλοι (ο ένας με βανίλια και σοκολάτα και ο άλλος μόνο με σοκολάτα άμα δεν κάνω λάθος) καθώς και το κλασσικό κυπελλάκι με τρεις γεύσεις.Το μόνο αρνητικό στοιχείο τους ήταν ότι οι πύραυλοι,τους οποίους έπαιρνα και πιό συχνά,ήταν πολύ μικροί και αναγκαζόμουν να παίρνω δύο κάθε φορά για να χορτάσω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω Krem βλέπω δεν έχουμε μεγάλη διαφορά στην ηλικία! Θυμάμαι καλοκαίρι 2000 άντε 2001 μάξιμουμ που τα έβλεπα! Πωπω τι μου θύμισες τώρα ρε φίλε να σαι καλά :D

Δεν θυμάμαι με σιγουριά εαν είχα δοκιμάσει αλλά είμαι σίγουρος πως κάθε φορά που έβλεπα μου έτρεχαν τα σάλια :p
 
βρήκα και ένα κύπελλο του παγωτού από τη "δεύτερη" (και τελική) έκδοση του στην οποία ο max είχε επανασχεδιαστεί (δεν θυμίζει λίγο κάποιον χαρακτήρα από το dragon ball; )

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω ναι είσαι φοβερός! Πάντα μου θύμιζε Dragon Ball!
 
Η διαφήμιση άρχιζε λέγοντας: "Max algida" και έδειχνε τον Μαξ να καταφτάνει με το αεροπλανάκι του και να λέει "και τα πρώτα παγωτά" και παιδάκια (σαν κινούμενο σχέδιο) γύρω του να φωνάζουν "βανίλια,φράουλα,σοκολάτα..."
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω... Υπάρχει περίπτωση να τα βρούμε αυτά;
 
BETTY BOOP είπε:
Η διαφήμιση άρχιζε λέγοντας: "Max algida" και έδειχνε τον Μαξ να καταφτάνει με το αεροπλανάκι του και να λέει "και τα πρώτα παγωτά" και παιδάκια (σαν κινούμενο σχέδιο) γύρω του να φωνάζουν "βανίλια,φράουλα,σοκολάτα..."
βρήκα μια παρόμοια διαφήμιση,πολωνική ( ; ) όμως.Μήπως θυμάσαι αν είχε βγει και αυτή στην Ελλάδα;

[edit] dead video [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Η διαφήμιση άρχιζε λέγοντας: "Max algida" και έδειχνε τον Μαξ να καταφτάνει με το αεροπλανάκι του και να λέει "και τα πρώτα παγωτά" και παιδάκια (σαν κινούμενο σχέδιο) γύρω του να φωνάζουν "βανίλια,φράουλα,σοκολάτα..."

ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν υπάρχει πουθενά αυτή η διαφήμιση...???
 
algida από τα 1989

[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
υπαρχει το διαφημιστικο

max algida 1990_σπανιο παιδικο διαφημιστικο

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εγώ τα τίμησα αρκετά τα συγκεκριμένα παγωτά. Ειδικά η φράουλα ήταν πολύ ωραία. Υπήρχε και ένας διαγωνισμός νομίζω στο Nintendo Club που κέρδιζες ένα SNES και άλλα δώρα.
 
Τα παγωτά ΜΑΧ ήταν τα αγαπημένα μου παγωτά!!!
 
Αυστραλιανη διαφημιση MAX...

Paddlepop 1989 Australian ad


...τα οποια ηταν γραμμενα πανω στα ξυλακια....

...κατι το οποιο φαινοταν και στην συσκευασια του παγωτου....



....εκπληξη αποτελει - τουλαχιστον για εμας εδω,Ελλαδα - το ονομα της εταιριας που λεγοταν "Streets"

και οτι το γεγονος οτι ο εκει MAX εγινε 60αρης πριν απο 3 χρονια!!!!!

πηγες: lickaprize.blogspot.gr (...gr???!!!! :eek: ) και islandcontinent.com.au

Paddle pops 1989.jpg

paddle pops sticks.jpg

Paddle pops 1989 Streets.jpg

PADDLE-POPS-091.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κοιταζα για λίγο το σημα της εταιριας που λεγοταν"Streets" και διαπίστωσα ότι είναι ιδιο με το σημα της ALGIDA...

εικόνα από σελ 2 του θεματος http://www.retromaniax.gr/vb/forum/%...7%CF%82-algida
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα