Παλαιά εξώφυλλα: 7 Μέρες TV, Τηλέραμα, Τηλεκοντρόλ

retrofrog

RetroActive
Joined
25 Δεκ 2012
Μηνύματα
328
Αντιδράσεις
55
Παιδιά καλησπέρα και συγχαρητήρια για το υπεροχο site που αναβιώνει υπέροχες στιγμές του παρελθόντος! Πραγματική όαση μέσα στη μουντάδα που χαρακτηρίζει τις μέρες μας..Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος διαθέτει στο αρχείο του παλιά τεύχη από τα περιοδικά 7 μέρες tv, τηλέραμα και τηλεκοντρόλ και θα είχε τη καλή πρόθεση να μοιραστεί μαζί μας το εσωτερικό ή τα εξώφυλλα τους..
 
Πρώτο ποστ βλέπω, οπότε καλώς μας ήρθες!

Καταρχάς, ξεκίνα από εδώ: http://retrodb.gr/ark/?q=node/36

Κατά δεύτερον, ρίξε μια ματιά εδώ για τηλεοπτικά προγράμματα.

Επίσης, εδώ, υπάρχουν 2 σελίδες θέματα! Ξεκίνα διάβασμα!

Ααα! Και πέρνα μια βολτούλα κι από εδώ να σε καλωσορίσουμε! :)
 
Καλώς σας βρήκα!Να διευκρυνίσω βεβαίως πώς μπορεί μεν να είναι η πρώτη μου ανάρτηση αλλά σαν αναγνώστης παρακολουθώ το forum 2-3 χρόνια τωρα...Απλά δεν το "πολυέχω" με τα forum (ακόμα ψάχνομαι για το τεχνικό κομμάτι, οπότε να μου συγχωρεθεί μια πιθανή καθυστέρηση), οπότε και δεν είχα αποφασίσει να ποστάρω. Όλα τα παραπάνω λοιπόν τα έχω "σκανάρει" ενδελεχώς! Ειδικά η ρουμπρίκα με τα προγράμματα (την οποία ανακάλυψα παραδόξως σήμερα) πραγματικά πολύ καλή! Οφείλω δε να ομολογήσω πως εντυπωσιάστηκα από την εντυπωσιακή εμφάνιση - για τα δεδομένα της εποχής- του tv3, το οποίο δεν το πρόλαβα σαν περιοδικό. Επειδή όμως πρόλαβα τα προαναφερθέντα στο τίτλο περιοδικά, είπα μήπως ΄κάποιος (από τους πολλούς με πλούσιο αρχείο εδω!) μου τα ξαναθύμιζε! (και μαζί τις αντίστοιχες εποχές!) Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν υπάρχει κάποιο σχετικό post! Επίσης, θα ήταν μεγάλη χαρα και εξώφυλλα της ραδιοτηλεόρασης από τις αρχές και μέσα της δεκαετίας'90 από τη ραδιοτηλεόραση! (που επίσης δεν έχω εντοπίσει πολλα!) Μήπως ο tony-tony έχει τίποτα στο πλούσιο σεντούκι του;

Και ως πρωτάκι παρακαλώ να μου συγχωρεθούν και οι επαναλήψεις και τα λάθη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω κάποια εξώφυλλα από παλιά τηλεοπτικά περιοδικά (από το ΖΑΠΙΝΓΚ ελπίζω να τα είδες) αλλά πρέπει να κοιτάξω αν είναι στα πλαίσια του χρονικού ορίου του παρόντος φόρουμ...
 
Καλημέρα θρύλε tony-tony!Ενα μεγάλο respect για τις μοναδικές αναρτήσεις σου! WORK YOUR MAGIC PLEASE! (έχω και άλλο αίτημα για εξώφυλλα της ραδιοτηλεόρασης από δεκαετία '90-αν μπορείς κάνε κατι και γι'αυτο!)
 
retrofrog είπε:
Καλημέρα θρύλε tony-tony!Ενα μεγάλο respect για τις μοναδικές αναρτήσεις σου! WORK YOUR MAGIC PLEASE! (έχω και άλλο αίτημα για εξώφυλλα της ραδιοτηλεόρασης από δεκαετία '90-αν μπορείς κάνε κατι και γι'αυτο!)
Ε όχι και θρύλος! Τα παραλές!!! Σ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια πάντως! :flower:
 
Δεν τα παραλέω καθόλου..Αν δεν είσαι εσυ retro-θρύλος,τότε ποιος; Μιλάμε για σπουδαία δουλειά...Μπράβο!!!Keep going retro-legend! ;)
 
εγω εχω αρκετα εξωφυλλα απ'ολα τα περιοδικα απο δεκαετια 90'
 
Καλά νέα!:biglaugh:Φοβόμουν οτι δεν θα βρισκόταν κάποιος..Christos1977 αν δεν σου είναι κόπος μπορείς να τα μοιραστείς μαζί μας; Όποτε μπορείς! Καθώς φαντάζομαι πως είναι αρκετά χρονοβόρα διαδικασία. Ειδικά αν έχεις από την αρχή της δεκαετίας θα ήταν το ιδανικό!(όχι ότι δεν θέλουμε και τα άλλα..) Του 7μέρες tv δε, τα θεωρώ τα πλέον καλαίσθητα..Αναμένουμε με ανυπομονησία...
 
Christos1977 μήπως βρήκες τίποτα; Κάποιος άλλος; Ελάτε ρε παιδιά, δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν βρίσκεται κάποιος να έχει αγοράσει και να έχει κρατήσει από τότε κάνα τεύχος!Θα τρελάθω!Θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο! :p
 
Δυστυχώς δεν πόσταρε κανένας κάτι...Οπότε ας ποστάρω εγώ κάποια που βρήκα μέσω αναζήτησης από το ίντερνετ (τα site απ'όπου προέρχονται: cosmopoliti.com, gossip-tv.gr)

20120924-115106.jpg

Κι αυτά...20120512-063655.jpg

Και τέλος...20120924-115115.jpg

92-743x1024.jpg

20120522-102002.jpg

20120924-115057.jpg

20130325-102246.jpg

20121231-120642.jpg

1989--~1.jpg

1990.jpg

1990-001.jpg

1995--~2.jpg

20121231-120707.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1.jpg
1.jpg

1.jpg
1.jpg

4.jpg
4.jpg

1.jpg
1.jpg
 
Το "Τηλέραμα" το παίρναμε κατά κόρον (στην παλιά του έκδοση, ότι το "διπλό"), και παρατηρούσα ότι είχε μεγάλο εξώφυλλο σχεδόν σε όλους τους έλληνες καλλιτέχνες, ακόμα και στους λιγότερο γνωστούς (π.χ. στον Τόλη Βελονάκη, που κάποτε έπαιζε στο "Λούνα Παρκ").

Δανεισμένες από το επίσης retro site "lolanaenaallo", κάποιες φωτογραφίες εξωφύλλων, μεταξύ άλλων...
 
Πίσω
Μπλουζα