Παντρεμένοι...ανύπαντροι (Mega Channel 1994)

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.320
Αντιδράσεις
6.284
Παντρεμένοι...ανύπαντροι (1994)


RetroDB:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A0%CE%B1%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CE%B9..._%CE%B1%CE%BD%CF%8D%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%B9

Κωμική σειρά σε σενάριο Γιώργου Κωνσταντίνου και σκηνοθεσία Κώστα Λυχναρά, με τους Αλέκο Αλεξανδράκη, Τζοβάνα Φραγκούλη, Θάνο Καληώρα, Άννα Κυριακού και άλλους ηθοποιούς. Το πρώτο επεισόδιο προβλήθηκε 9/7/1994 και μεταδόθηκαν συνολικά 20 επεισόδια στο Mega Channel.

Η Τζίνα προέρχεται από μεγαλοαστική οικογένεια. Ο πατέρας της είναι πλούσιος ιδιοκτήτης μιας μεγάλης ασφαλιστικής εταιρείας, δεν διανοείται η κόρη του να παντρευτεί ένα φτωχό και κατώτερης ταξης άντρα. Όταν η Τζίνα πηγαίνει να σπουδάσει στο Πανεπιστήμιο της Πάτρας, ερωτεύεται το γιο ενός υποδηματοποιού. Παντρεύονται με πολιτικό γάμο, το οποίο κρατάνε κρυφό από συγγενείς και φίλους. Αποφασίζουν να μείνουν χώρια και τότε αρχίζει μια κωμωδία τρελών καταστάσεων...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αν και ποτε δεν ειδα τη σειρα αυτη,βρηκα ενα βιντεο με την παρουσιαση της,ισως καποιοι που την παρακολουθουσαν να τη θυμηθουν:http://www.youtube.com/watch?v=MdYBQVh3Itc
 
Συμπαθητική σειρά, με καλούς ηθοποιούς και την επιμέλεια που χαρακτηρίζει τις δουλειές του Κώστα Λυχναρά. Δεν θυμάμαι να είχε ιδιαίτερη επιτυχία, πάντως.
 
atanasio είπε:
Δεν θυμάμαι να είχε ιδιαίτερη επιτυχία, πάντως.
Μηδαμινή... κρίμα γιατί ο Αλεξανδράκης ήταν αρκετά καλός και σε κωμικό ρόλο...
 
RIO, συμφωνώ απόλυτα για τον Αλέκο Αλεξανδράκη. Καλή ήταν και η Άννα Κυριακού στον ρόλο της γυναίκας του, αλλά και ο Δημήτρης Ιωακειμίδης.
 

Οι τίτλοι αρχής της σειράς
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το δειχνει καθημερινες στις 9.10 www.megatv.com/live
την ερχομενη βδομαδα(19-22/11) θα δειξει τα τελευταια επεισοδια
 
Δεν θύμαμαι τη σειρά και δεν είχε πάρει το μάτι μου το παρόν θέμα στην ώρα του. Είδα τους τίτλους παραπάνω και πραγματικά νομίζω οτι η σείρα πάντρευε το χθες με το σήμερα (1994). Δυνατό καστ, ξεκινώντας από τον Αλεξανδράκη, αλλά και η "θεία μπεμπέκα" κα το "αστροπελέκι" ήταν πολύ γνωστά πρόσωπα. Μου άρεσε που είδα και τον Δημήτρη Ιωακειμίδη σε σειρά του 90. Ενώ είχε παίξει σε αρκετές ταινίες το 70-80 μετά χάθηκε, ενώ ήταν καλός στην κωμωδία.
 
Πίσω
Μπλουζα