Παράξενη ανακατεύθυνση..

Εκεί που σκάλιζα κάτι άλλο, βρήκα την λύση στο πρόβλημα εντελώς τυχαία!

Ο ένοχος τελικά είναι το punkbuster (utility που χρησιμοποιείται στα online games για ανίχνευση των cheaters). Το μόνο που έπρεπε να κάνω ήταν να σταματήσω το πρόγραμμα απο την διαχείριση εργασιών.
 
Punkbuster?

Μα καλά τι στο καλό σκέφτεστε και βάζετε όλα αυτά τα "αθώα" προγράμματα στον υπολογιστή σας;

Πιστεύεις ότι το πρόγραμμα χρησιμοποιείται μόνο για αυτό το σκοπό;

Ε, τώρα καταλαβαίνω για ποιό λόγο η RIAA και η κάθε $%$#$#% εταιρεία του κερατά καταλαβαίνει ποιός έχει κατεβάσει το τελευταίο σουξεδάκι της κάθε ατάλαντης που προωθούν σαν "είδωλο". Και μετά σου λένε........

Στη θέση σου θα έκανα uninstall όλα τα "προγράμματα" του τύπου Punkbuster, buttpiaser και τα λοιπά. Ζούμε σε επικίνδυνους καιρούς.........
 
Pooky, μην γίνεσαι υπερβολικός..

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα εγκαθίσταται με κάθε multiplayer game, και τρέχει στο προσκήνιο για να ελέγχει αν πας να κάνεις cheat.

Δεν μπορείς να παίξεις πουθενά multi πλέον αν δεν είναι εγκατεστημένο αυτό το πρόγραμμα, σε πετάνε αμέσως έξω.

Αν υπήρχε η παραμικρή υπόνοια ότι στέλνει στοιχεία στην RIAA, την BSI ή δεν ξέρω που άλλου, νομίζεις πως θα το είχαν αφήσει έτσι?
 
theoritikos είπε:
Δεν μπορείς να παίξεις πουθενά multi πλέον αν δεν είναι εγκατεστημένο αυτό το πρόγραμμα, σε πετάνε αμέσως έξω.

Μπορείς, μπορείς....

Σε τοπικό LANάκι γίνονται θαύματα. :) :)

Άλλωστε multiplayer ΔΕΝ παίζω μέσω net και ούτε πρόκειται να παίξω ποτέ.
 
Μη με βάζεις σε πειρασμό βραδυάτικα....... :D :D
 
Δεν φταίει κανένα Punkbuster. Όπως είπα, μου έκανε και εμένα τα ίδια τις προηγούμενες ημέρες και εγώ δεν έχω εγκατεστημένο αυτό το πρόγραμμα, ούτε καν παιχνίδια.

Σήμερα που δοκίμασα δουλεύουν όλα κανονικά, οπότε απλώς το DNS πρόβλημα που υπήρχε έχει διορθωθεί.

Theoritikos μπορείς να τρέξεις άφοβα το Punkbuster σου. :)
 
The same problem here πριν από μερικές ημέρες. Συμφωνώ με τον Βασίλη.
 
Πίσω
Μπλουζα