Παραμύθια Ηρώων Disney

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.884
Αντιδράσεις
3.876
1982 και καθε μηνα βγαινανε τευχη με παραμυθια του Disney,συμπληρωνοντας τρια τευχη οσοι δηλαδη και οι μηνες των εποχων τα πηγαινες και σου δινανε με καποιο αντιτιμο τον τομο ,δηλαδη τρια τευχη τον τομο (εποχη),4 τομοι συνολο τον χρονο (4 εποχες).


Καθε τευχος περι τα 30 παραμυθια ,4 τομοι-4 εποχες συνολο 365 παραμυθια.


142930.jpg
Πλουσια εικονογραφηση και πολλες σελιδες!

142931.jpg


Ακολουθουν ενα τευχος και οι 4 τομοι που βγηκαν.






142933.jpg142932.jpg
 
αυτο με την χιονατη σαν κατι να μου λεει πρεπει να το ειχαμε καπου δηλαδη για να καταλαβω τα εδινες και σου διναν τα ιδια απλα με βιβλιοδεσια σαν τομο??
 
Δεν πρέπει να τα είχα σαν πιτσιρικάς...

Οι τόμοι είναι σκληρόδετοι ή με μαλακό εξώφυλλο;
 
θανος είπε:
αυτο με την χιονατη σαν κατι να μου λεει πρεπει να το ειχαμε καπου δηλαδη για να καταλαβω τα εδινες και σου διναν τα ιδια απλα με βιβλιοδεσια σαν τομο??
Ναι εδινες τρια τευχη που ειχες αγορασει απο τα περιπτερα σε ενα βιβλιοπωλειο και επαιρνες τον τομο με τα ιδια περιεχομενα χωρις τα εξωφυλλα βεβαια,ενα κανονικο βιβλιο ηταν.

 




Οι τόμοι είναι σκληρόδετοι ή με μαλακό εξώφυλλο;
 


Εχουν βγει και με σκληρο και με μαλακο εξωφυλλο,οι δικοι μου ειναι με μαλακο και ειναι παρα πολυ χοντροι σε μεγεθος περιεχομενου.
 
διαμαντακια!!!

Μπραβο Αardvark!

:flower:
 
Κυκλοφορούν ακόμα! Μάλιστα τα βλέπω σε πολλά bazar βιβλίων (τουλάχιστον εδώ Θεσσαλονίκη)
 
Τους τόμους τους πήρα στο bazaar των εκδοτών που γίνεται (τα τελευταία χρόνια) στην πλατεία Δημαρχείου στην Αθήνα!
 
Πίσω
Μπλουζα