Πεντάμορφη και το τέρας Αυτοκόλλητα (80ς TV)

filmmusic

RetroMaNiaC
Joined
20 Ιουν 2010
Μηνύματα
628
Αντιδράσεις
130
Καλημέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω - αν και το είχα γράψει στο thread της Panini - μήπως θυμάται κάποιος κανένα άλμπουμ με αυτοκόλλητα από αυτή την τηλεοπτική σειρά; θυμάμαι ότι υπήρχε αλλά δε θυμάμαι τίποτε άλλο..

Beauty%2Band%2Bthe%2BBeast.jpg
\

edit: εεεεε, δεν είμαστε σίγουροι ότι είναι Panini (το ποιο πιθανό είναι ότι δεν είναι), γι'αυτό θα με συγχωρέσετε αλλά άλλαξα το edit σας στον τίτλο του νήματος.

αν θέλετε μπορείτε να προσθέσετε κάτι άλλο (πχ. "αυτοκόλλητα"; )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, μπορώ να επιβεβαιώσω την ύπαρξή του, αλλά δυστυχώς δεν έχω την παραμικρή πληροφορία. Θυμάμαι ότι κυκλοφορούσαν χαρτάκια μέχρι το 1991.
 
filmmusic επιβεβαιωνω κι εγω την υπαρξη του αλμπουμ,το ειχε μια συμμαθητρια μου στα Αγγλικα.Κυκλοφορησε την περιοδο που εδειχνε τη σειρα στην τηλεοραση.Θυμαμαι που το εφερε 1-2 φορες μαζι με τα αυτοκολλητα που ειχε μολις αγορασει για να τα κολλησει.Το αλμπουμ(αν και δεν το πηρα ποτε στα χερια μου)νομιζω οτι ηταν λεπτο σαν φυλλαδιο και ειχε διαφορετικο σχημα,οχι οπως τα κλασσικα αλμπουμ της PANINI,βεβαια δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια,μπορει να ηταν και της PANINI..
 
Ευχαριστώ..

Μακάρι να μπορούσαμε να βρούμε παραπάνω πληροφορίες.

Για να μη βρίσκω τίποτε στο ιντερεντ σημαίνει ότι μάλλον ήταν τελικά ελληνική εταιρεία όπως είπαν στο άλλο θρεντ της πανίνι.
 
ελληνικες εταιρειες ρε φιλε....μεγαλη απατη, απο ανεκαθεν...!!!!
 
Κανείς δεν έχει καμιά πληροφορία γι'αυτό βρε παιδιά; (εννοώ φωτό κτλ.) :(

Αναρωτιέμαι γιατί δεν υπάρχει τίποτα στο νετ.
 
Περίπου 2 χρόνια μετά από τότε που άρχισα το thread.

Κανένα νέο;

Μήπως βρέθηκε κανά χαρτάκι έτσι για δείγμα;

Νομίζω είχαν κόκκινο πλαίσιο.
 
Μακάρι να είχε βρεθεί κάτι, δυστυχώς είναι άφαντο...
 
Mονο αν το βρει κανεις εκει στα παζαρια της Αθηνας παιδια.. Ξερετε οι ψαγμενοι.. ;)
 
Το θέμα είναι ότι ούτε στο ιντερνετ δε βρίσκω κάτι από κάποιον ξένο.

Άρα ήταν μόνο ελληνικό; Δεν ξέρω..
 
ΣΙΓΟΥΡΑ ηταν ελληνικο φιλε, "μαυρο" (ξερεις, απο αυτα που δεν συμπληρωνωντσν ποτέ), ισως της Carousel, που ειχε βγαλει και το Τολμη και Γοητεια και ΚΑΡΟΛΑΙΝ (το οποιο πετυχα προσφατα μισοαδειο), με μια ξανθια στο εξωφυλλο..Η μηπως Καρολαιν και Τολμη και γοητεια ειναι το ιδιο πραγμα? :p

Λογικο ειναι να μη βρισκεις πληροφοριες η φωτο πουθενα..

Και τωρα που το σκεφτομαι, μαλλον θα ηταν καμια αλλη μικροτερη "εταιρια" που λεει ο λογος που θα ειχε βγαλει το αλμπουμ, χωρις ονομα κτλ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα