Πιείτε μια Amiga !

maxouli

RetroActive
Joined
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
568
Αντιδράσεις
142
Μετά τα διόδια του Αμιγκά, τώρα και η τεκίλα του Αμιγκά!

Στη χθεσινή επίσκεψη στο μάκρο, είδα στα ποτά ένα γνώριμο όνομα. Οι Amigaholic, μπορείτε να σπεύσετε!

attachment.php
 
LOL

Και δίπλα Sierra! Κάποιος retromaniaκός έστησε το ράφι!
 
Sierra, δίπλα Amiga και παραδίπλα τα μπουκάλια γράφουν στο κάτω μέρος της ετικέτας τους τη λέξη Πουρά (οι παλιοί πανω κάτω είμαστε πουρά των 30φεύγα, εγώ είμαι ακόμα μικρός).

Παντως η γραμματοσειρά είναι ίδια με αυτή που έχει το mousepad της αμίγκας μου. :D

Και όσοι (νέοι) δεν ξέρετε τα διόδια του αμιγκά τί είναι, ορίστε. :D

Edit: δυστυχώς η φωτογραφία στο ποστ του Φιλ εχει χαθεί :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όχι ρε φίλε !!! Πάω να πάρω ένα μπουκάλι Amiga σούμπιτος !
 
Που είναι αυτά τα Μάκρο;;;;; Χρειάζεται κάρτα για να μπεις;
 
Ναι θελει καρτα.


Kαι φυσικα Amiga ειναι η Κυρια και Sierra η βουνοσειρα.
 
Amiga = φίλη θες να πεις. Βρε maxouli θέλω σας τρελός ένα μπουκάλι Amiga, είναι το ιδανικό δώρο για να πάω στο διοργανωτή του παγκοσμίου Kick Off 2 την άλλη εβδομάδα... μήπως μπορείς να με εξυπηρετήσεις;
 
Αλκη τα Macro ειναι στην Παλληνη, κοντα στην Αγια Παρασκευη. Συνεχιζεις την Μεσογειων προς Ν.Μακρη, αμεσως μετα την Αττικη οδο, εκει στα φαναρια της, κανεις αριστερα προς το νεκροταφειο της Παλληνης, μολις το περασεις στο δεξι σου χερι.
 
Ναι αλλά δεν έχω κάρτα :(
 
Κατι που θα μεινει μεταξυ, σσσσσσς δεν μας ακουει κανενας :shtup: , λοιπον οταν μπαινεις δεν σου ζητανε καρτα, την καρτα στην ζητανε στο ταμειο, πας και περνεις μονο μια αμιγκα, πας στο ταμειο, αρχιζεις να ψαχνεσαι... ξεχασες την καρτα.... και λες απλα το νουμερο της καρτας που σου εχει πει καποιος φιλο σου. Δηλαδη μπορει απλα οποιος εχει καρτα να σου πει τον αριθμος της.

Επισης μερικες φορες οταν εχω λιγα πραγματα λεω στο ταμειο 'ελα μωρε μια μπυρα πηρα, ολοκληρη ιστορια με καρτες για μια μπυρα' και συνηθως δεν δειχνω καθολου καρτα :sweat:
 
Άλκη εννοείται οτι μπορώ να σε εξυπηρετήσω. Ασχέτως απ' αυτό, έχει δίκιο ο mike και επειδή έχουν πέσει μεγάλες πείνες έχουν γίνει μεγάλες εκπτώσεις στην σκληρή πολιτική του μάκρου (που θα έλεγε και ο oRegano). Εγώ αύριο μπορώ να την έχω πάρει. Στείλε μου ένα pm, που θα σε βρώ.
 
Koίτα να δείς μέχρι που έχει φτάσει η χάρη του αγαπημένου μας υπολογιστή !!

Amiga, "να την πιείς στο ποτήρι" - κυριολεκτικά. :D

Φοβερό εύρημα, Maxouli. :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα