Ποιά ήταν η τελευταία φορά που σας έκαναν δώρο παιχνίδι σε γιορτές, γενέθλια,στην παιδική ηλικία;

paulochelao24

Retro Member
Joined
16 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.346
Αντιδράσεις
3.595
Στην δική μου περίπτωση, η τελευταία φορά που μου έκαναν δώρο παιχνίδι σε γιορτή απ' όσο θυμάμαι ήταν το καλοκαίρι του 1989 αρχές Ιουνίου στα γενέθλια μου, χρονιά που είχα τελειώσει το δημοτικό και πήγαινα για γυμνάσιο. Θυμάμαι ολοκάθαρα ότι ήταν ένα σετ Playmobil με μηχανή μοτοκρός. Δεν ήταν μόνο το τελευταίο παιχνίδι μου ως δώρο,ήταν και η τελευταία φορά που είδα παιχνίδι (δηλ. στο να ζητήσω απ' τους δικούς μου να μου αγοράσουν). Εσείς θυμάστε πότε ήταν η τελευταία φορά που σας έκαναν δώρο παιχνίδι και το ήταν αυτό;
 
Ωραίο θέμα!

Ήμουν στην ΣΤ' Δημοτικού ή στην Α' Γυμνασίου όταν έλαβα δώρο στις γιορτές των Χριστουγέννων ένα παιχνίδι που αποτελούταν από ένα πίνακα με γραφίδα. Στην επιφάνεια του πινακα εγραφες/ζωγραφιζες και ειχε ενα πληκτρο που τραβούσες και διέγραφες το περιεχόμενο.
Ο πίνακας είχε και πλήκτρο PRINT/COPY για να εκτυπώνεις ό,τι δημιουργούσες καθώς και υποδοχή στο κάτω μέρος για κόλλες χαρτί (όπως οι εκτυπωτές με συρταρωτή υποδοχή για το χαρτί εκτυπωσης).
Αυτό το δώρο δεν μου άρεσε καθόλου γιατί το θεωρούσα πολύ...παιδικό για μένα...έτσι δεν το χρησιμοποίησα πολύ...επιπλέον προερχόταν από άτομα τα οποία ποτέ δεν είχα σε εκτίμηση...
 
Πίσω
Μπλουζα