Ποια είναι η Σάντρα Ψαρουδάκη;

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.580
Αντιδράσεις
1.725
Εψαξα αν εχουμε θρεντ για εκφωνητες αλλα δε βρηκα. Αν υπαρχει, ας μετακινηθει εκει :)

Ακουσα σε μια συνετευξη του συγχωρεμενου Σιμαρδανη οτι απο τις πρωτες "φωνες" του Μεγκα ηταν η Σαντρα Ψαρουδακη, και αυτη τον εφερε στο καναλι, με αποτελεσμα να σημαδεψει τα τρειλερ του σταυμου με την ευγενικη φωνη του.

Ειναι απο τις ελαχιστες φορες οπου το ονομα καποιου αποκλειστικου εκφωνητη γινεται γνωστο (Σιμαρδανης, Ζουνη κλπ ειναι και ηθοποιοι), οποτε μηπως μπορουμε να μαθουμε τιποτα παρανω γι' αυτη; Υπαρχουν βιντεακια με παλια τρειλερ με τη φωνη της, η φωτογραφια της;
 
Ευχαριστω Κατερινα! Δεν ειμαι σιγουρος αν μπορω να εντοπισω τη φωνη της αναμεσα σε αυτες που θυμαμαι. Πρεπει να ηταν απο τοτε μεγαλουτσικη σε ηλικια.
 
Ευχαριστω Κατερινα! Δεν ειμαι σιγουρος αν μπορω να εντοπισω τη φωνη της αναμεσα σε αυτες που θυμαμαι. Πρεπει να ηταν απο τοτε μεγαλουτσικη σε ηλικια.
Rakeesh σε μενα φαινεται γνωριμη η φωνη της ακουγοντας την στα τρειλερ
 
Καλησπέρα με λένε Δημήτρη και είμαι κειμενογράφος διαφημίσεων . Η Σαντρα Ψαρουδάκη ήταν η πρώτη εκφωνήτρια του Mega channel μαζί με τον Κωστα Σκοκο ο οποιος εχει φυγει από την ζωη. Την σκυταλη πηρε μετα η Πεμη Ζουνη ως η "φωνη" του μέγκα μαζι με τον Χρηστο Σιμαρδανη. Η Σαντρα Ψαρουδακη ηταν και παραμενει  μια από τις πιο χαρακτηριστικες φωνες που ακούγαμε σχεδον κάθε μερα σε πολλες (αν όχι σε ολες) τις τηλεοπτικές διαφημίσεις  δεκαετία 80 και 90s 

NOYNOY Light ηρθε η ποιοτητα που ολοι περιμεναμε ...

ΑΣΤΡΑ & ΟΡΑΜΑ κυκλοφορει 

Ηοndos Center υπεροχο ταξιδι ομορφιας 

ηταν μερικα από τα σπικαζ που εχει κανει !

Ισως από εδώ να μπορουν να ξερουν για το τι κανει σημερα  https://www.facebook.com/StingStudio/
 
καλωσηρθες φιλε Δημητρη. Ευχαριστω για την απαντηση σου, ειναι πολυ σημαντικο να κανεις μια ερωτηση, και ξαφνικα να παιρνεις απροσμενη απαντηση απο καποιον που ξερει τα πραγματα "εκ των εσω", ποσο μαλλον οντας το πρωτο σου μηνυμα εδω περα!

Προφανως η φωνη της Ψαρουδακη ειναι αυτη

https://www.youtube.com/watch?v=zlERl_I38jQ

Δεν την ειχα καταλαβει απο το λινκ που εστειλε η Κατερινα, αλλα εδω καταλαβα ποια ειναι! Ηταν η φωνη στα τρειλερ που επαιζαν ασταματητα στη συχνοτητα του Μεγκα, πριν ανοιξει το καναλι! Και απο πριν η φωνη της ηταν γνωστη απο την ΕΡΤ, και απο διαφημισεις.

Πρεπει να ειχε εμφανιστει τουλαχιστον μια φορα στην τηλεοραση, γυρω στο 90. Μαλλον ειχε μπει εκτακτως σαν παρουσιαστρια για κατι, ή απλα για να εκφρασει τιποτα χριστουγεννιατικες ευχες απο το σταθμο. Απο τη φωνη της καταλαβα οτι ειναι αυτη, και μου εκανε εντυπωση γιατι το προσωπο της ηταν πιο νεανικο απο ο,τι φανταζομουν. Δεν την εχω ξαναδει πουθενα απο τοτε.
 
Ζει; Αν ναι, πόσο χρονών είναι;

Πρεπει να ειχε εμφανιστει τουλαχιστον μια φορα στην τηλεοραση, γυρω στο 90. Μαλλον ειχε μπει εκτακτως σαν παρουσιαστρια για κατι, ή απλα για να εκφρασει τιποτα χριστουγεννιατικες ευχες απο το σταθμο. Απο τη φωνη της καταλαβα οτι ειναι αυτη, και μου εκανε εντυπωση γιατι το προσωπο της ηταν πιο νεανικο απο ο,τι φανταζομουν. Δεν την εχω ξαναδει πουθενα απο τοτε.
Υπάρχει κάπου αυτό το video;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα