Ποια σταρ του παλιού Χόλιγουντ θα ήσουν?

alexis

Retro Member
Joined
23 Ιουν 2024
Μηνύματα
105
Αντιδράσεις
88
Έχω ανοίξει αυτό το νήμα στό θέμα "Πρωταγωνιστές" στον ξένο κινηματογράφο αλλά τελικά πιστεύω ταιριάζει καλύτερα εδώ. Γίνεται η συζήτηση που έχει ήδη δημιουργηθεί να μεταφερθεί στην παρούσα σελίδα; Γράφω ξανά την εισαγωγή μου:
Δεν έχω προσέξει αν στο forum έχει ανοίξει κάποτε και που ένα τέτοιο κουίζ αλλά σκέφτηκα ότι θα μπορόυσε να το κάνει όποιος/α ενδιαφέρεται και δεν το έχει ξανακάνει. Το συγκεκριμένο αφορά τις γυναίκες ηθοποιούς, αλλά μπορείτε να το κάνετε και έτσι από περιέργεια. Θεωρώ ότι άμα ξεχωρίσουμε τα φύλα θα υπάρχουν περισσότερες επιλογές για να διαλέξει το κουίζ. Πριν το κάνω είχα κάνει και ένα με τους σταρ, δε θυμάμαι όμως τώρα που. Θα δω μήπως το σάιτ του zoo.com όπου το βρήκα προσφέρει αντίστοιχο κουίζ. Βγήκα Κάθριν Χέπμπορν συμπληρώντας "Ως χαρακτήρας είσαι πραγματιστής, μοναχικός, δεν σου αρέσει η κοινωνική ζωή, είσαι επιλεκτικός ως προς τις φιλίες σου και δεν εμπιστεύεσαι εύκολα τους άλλους ανθρώπους" (όχι ακριβώς αυτά, πέρασε πολύς καιρός που το έκανα, αλλά κάτι σχετικό). Όσο και αν αυτά τα κουίζ είναι για να περνάει η ώρα, μόνο η φωτογραφία μου λείπει από την περιγραφή (γέλια). Όποιος/α θέλει να δει ποια σταρ θα ήταν αν ζούσε στο Χόλιγουντ πριν από μισό αιώνα και βάλε, αρκεί να μπει πατήσει "which classic hollywood actress are you-quiz zoo.com"

Είχαμε ήδη μία συμμετοχή και το αποτέλεσμα έδειξε: Μέριλιν Μονρόε
Για να δούμε τι άλλο θα βγάλει ο μπαξές
 
Έχω ανοίξει αυτό το νήμα στό θέμα "Πρωταγωνιστές" στον ξένο κινηματογράφο αλλά τελικά πιστεύω ταιριάζει καλύτερα εδώ. Γίνεται η συζήτηση που έχει ήδη δημιουργηθεί να μεταφερθεί στην παρούσα σελίδα; Γράφω ξανά την εισαγωγή μου:
Δεν έχω προσέξει αν στο forum έχει ανοίξει κάποτε και που ένα τέτοιο κουίζ αλλά σκέφτηκα ότι θα μπορόυσε να το κάνει όποιος/α ενδιαφέρεται και δεν το έχει ξανακάνει. Το συγκεκριμένο αφορά τις γυναίκες ηθοποιούς, αλλά μπορείτε να το κάνετε και έτσι από περιέργεια. Θεωρώ ότι άμα ξεχωρίσουμε τα φύλα θα υπάρχουν περισσότερες επιλογές για να διαλέξει το κουίζ. Πριν το κάνω είχα κάνει και ένα με τους σταρ, δε θυμάμαι όμως τώρα που. Θα δω μήπως το σάιτ του zoo.com όπου το βρήκα προσφέρει αντίστοιχο κουίζ. Βγήκα Κάθριν Χέπμπορν συμπληρώντας "Ως χαρακτήρας είσαι πραγματιστής, μοναχικός, δεν σου αρέσει η κοινωνική ζωή, είσαι επιλεκτικός ως προς τις φιλίες σου και δεν εμπιστεύεσαι εύκολα τους άλλους ανθρώπους" (όχι ακριβώς αυτά, πέρασε πολύς καιρός που το έκανα, αλλά κάτι σχετικό). Όσο και αν αυτά τα κουίζ είναι για να περνάει η ώρα, μόνο η φωτογραφία μου λείπει από την περιγραφή (γέλια). Όποιος/α θέλει να δει ποια σταρ θα ήταν αν ζούσε στο Χόλιγουντ πριν από μισό αιώνα και βάλε, αρκεί να μπει πατήσει "which classic hollywood actress are you-quiz zoo.com"

Είχαμε ήδη μία συμμετοχή και το αποτέλεσμα έδειξε: Μέριλιν Μονρόε
Για να δούμε τι άλλο θα βγάλει ο μπαξές
Τελικά υπάρχει κουίζ και για τους σταρ στο ίδιο σάιτ. Θυμήθηκα ότι είχα βγάλει φωτογραφία το αποτέλεσμα για το αρχείο μου. Βγήκα ένας εκ των αποστόλων στο Χόλιγουντ.
1719509052303.png
Δεν το περίμενα, αλλά η περιγραφή είναι η ιστορία της ζωής μου, (ένας "νεολαίος απέξω" θα με έλεγε μονοκόμματο αλλά.. ότι μπει από το ένα αυτί θα βγει από το άλλο) Με εξαίρεση το κομμάτι της γοητείας βεβαίως βεβαίως γιατί διαθέτομεν αυτογνωσία (γέλια).
Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα, ει δυνατόν, τα μέλη να κάνουν και τα δύο κουίζ (το σάιτ είναι ίδιο) και τα αποτελέσματα να προβληθούν παράλληλα.
 
Έχω ανοίξει αυτό το νήμα στό θέμα "Πρωταγωνιστές" στον ξένο κινηματογράφο αλλά τελικά πιστεύω ταιριάζει καλύτερα εδώ. Γίνεται η συζήτηση που έχει ήδη δημιουργηθεί να μεταφερθεί στην παρούσα σελίδα; Γράφω ξανά την εισαγωγή μου:
Δεν έχω προσέξει αν στο forum έχει ανοίξει κάποτε και που ένα τέτοιο κουίζ αλλά σκέφτηκα ότι θα μπορόυσε να το κάνει όποιος/α ενδιαφέρεται και δεν το έχει ξανακάνει. Το συγκεκριμένο αφορά τις γυναίκες ηθοποιούς, αλλά μπορείτε να το κάνετε και έτσι από περιέργεια. Θεωρώ ότι άμα ξεχωρίσουμε τα φύλα θα υπάρχουν περισσότερες επιλογές για να διαλέξει το κουίζ. Πριν το κάνω είχα κάνει και ένα με τους σταρ, δε θυμάμαι όμως τώρα που. Θα δω μήπως το σάιτ του zoo.com όπου το βρήκα προσφέρει αντίστοιχο κουίζ. Βγήκα Κάθριν Χέπμπορν συμπληρώντας "Ως χαρακτήρας είσαι πραγματιστής, μοναχικός, δεν σου αρέσει η κοινωνική ζωή, είσαι επιλεκτικός ως προς τις φιλίες σου και δεν εμπιστεύεσαι εύκολα τους άλλους ανθρώπους" (όχι ακριβώς αυτά, πέρασε πολύς καιρός που το έκανα, αλλά κάτι σχετικό). Όσο και αν αυτά τα κουίζ είναι για να περνάει η ώρα, μόνο η φωτογραφία μου λείπει από την περιγραφή (γέλια). Όποιος/α θέλει να δει ποια σταρ θα ήταν αν ζούσε στο Χόλιγουντ πριν από μισό αιώνα και βάλε, αρκεί να μπει πατήσει "which classic hollywood actress are you-quiz zoo.com"

Είχαμε ήδη μία συμμετοχή και το αποτέλεσμα έδειξε: Μέριλιν Μονρόε
Για να δούμε τι άλλο θα βγάλει ο μπαξές
Έχω την εντύπωση ότι ειπώθηκε πρόσφατα πως η ενότητα Προτάσεις σχετίζεται με το τι αλλαγές ή προσθήκες κλπ (σχετικά με τη λειτουργία του φόρουμ συνολικά) επιθυμούν τα μέλη. Με δεδομένο αυτό, το νήμα που ανοίχτηκε αρχικά στην ενότητα Κινηματογράφος, θέμα Πρωταγωνιστές ίσως να ήταν καταλληλότερο τελικά. Επειδή κι εγώ σταδιακά μαθαίνω τα κατατόπια του φόρουμ ίσως ένας moderator να μπορούσε να σε συμβουλέψει καλύτερα :)
 
Έχω την εντύπωση ότι ειπώθηκε πρόσφατα πως η ενότητα Προτάσεις σχετίζεται με το τι αλλαγές ή προσθήκες κλπ (σχετικά με τη λειτουργία του φόρουμ συνολικά) επιθυμούν τα μέλη. Με δεδομένο αυτό, το νήμα που ανοίχτηκε αρχικά στην ενότητα Κινηματογράφος, θέμα Πρωταγωνιστές ίσως να ήταν καταλληλότερο τελικά. Επειδή κι εγώ σταδιακά μαθαίνω τα κατατόπια του φόρουμ ίσως ένας moderator να μπορούσε να σε συμβουλέψει καλύτερα
Δεν ήμουν σίγουρος για αυτό ρώτησα (νέο μέλος βλέπετε). Μήπως απλώς να αγνοηθεί το νήμα στις Προτάσεις;
 
Πίσω
Μπλουζα