Προβλημα με Wii στη κάρτα μνήμης για Gamecube!!

SEPULTURA

RetroWannaBe
Joined
19 Αύγ 2008
Μηνύματα
21
Αντιδράσεις
1
Καλημέρα παιδιά.Εχω το Wii και προσπάθησα να βάλω να παίξω ένα παιχνίδι Gamecube.Δέν έχω Gamecube,αλλα διαθέτω Joypad και memory card.Οταν βάζω την κάρτα μνήμης στο Wii,την βλέπει μόνο στο Slot 2 του Wii.Δεν την βλεπει στο 1!!Η κάρτα είναι καινούρια αλλα οχι γνήσια,και το Wii ολοκαίνουριο,ούτε 1 μήνα.Και έστι δέν μπορώ να παίξω το παιχνίδι,γιατί την ζητάει στο slot 1!!Δέν έχω και Gamecube να τη δωκιμάσω,αλλα πολύ φοβάμαι πως κάτι δεν πάει καλά με το Wii.Υπάρχει κάτι που δεν κάνω σωστά?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Megale!Αν και το εχεις λιγο καιρο δεν νομιζω να εχει πιασει σκονη!Παρε μια πατονετα και καθαρισε τις επαφες του wii και της memory!Αν παλι δεν γινει κατι παρε οινοπνευμα και κανε την ιδια δουλεια!(ΠΡΟΣΕΧΕ ΟΜΩΣ,ΣΤΕΓΝΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ!ΜΗΝ ΒΑΛΛΕΙΣ ΥΓΡΟ ΚΑΙ ΣΤΑΞΕΙ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΦΥΣΑΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ)!αν συνεχισεις να εχεις προβλημα!Παρε ενα τηελφωνακι την Nortec!Δεν παιζει ρολο αμα ειναι μαιμου ή αυθεντικο(εξαρταται βεβαια σε τι κατασταση βρισκεται)!
 
Τι εγινε τελικα φιλε?Βρηκες ακρη?
 
Οχι.Μαλών πάω για Nortec....
 
Phantom συντομα θα εχεις μαντατα απο τον provider σου
 
Τελικά ήταν η κάρτα μνήμης!!!Εντελός κουφό!Δουλεύει στο slot 2 και στο slot 1 να μή δουλεύει.Μου έβαλαν μία original card Nintendo και όλα μια χαρά.....
 
Πίσω
Μπλουζα