Πρόβα νυφικού Ντόρα Γιαννακοπούλου

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
14.121
Αντιδράσεις
15.504
http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/i-prova-tu-nifiku-1.product

fb824ce4f81758000388fc0b13a3757e.jpg


ένα βιβλίο που λάτρεψα και μόλις φέτος διάβασα;)/ από τις εκδόσεις Καστανιώτη. Βεβαια ηθελα να βάλω τιτλο Ντορα Γιαννακοπούλου για να συζητήσουμε και για τον μεγάλο θυμό αλλα δεν είναι ρετρο το τελευταίο αν και ειχα αυτην την εντυπωση! δυστυχως ομως δεν ειναι ! Ειναι του 96. Τωρα εχει βγει και το τελευταιο της ''ζωη σαν πρόβα'' οπου ξετυλίγεται πάλι στην Μυτιλήνη και εχει ρετρο υπόθεση και μάλλον είναι αυτοβιογραφικο!

Για την υποθεση τι να πω, την ξερετε ηδη , καποιοι εχουν γραψει πως το βιβλίο είναι μέτριο αλλά δεν συμφωνω εμενα μου αρεσει η απλή γραφη και οι απλες ομορφες περιγραφες :flower: και αυτό το βρηκα νομιζω πως αυτό είναι λογοτεχνια, βεβαια δν εχω διαβασει και αλλα της συγγραφεως, να κρίνω πιο πλατιά.

Από το βιβλίο ΥΠΑΡΧΟΥΝ αρκετες διαφορες με την σειρα: και πρωτη και καλύτερη η ματινα εχει περιορισμένο ρόλο και καλοβλέπει τον Μανια και όχι τον απόστολο. Η δε ιστορια της οικογενειας είναι πολύ αληλοφανής και δεμένη θα μπορούσε και να'χει συμβεί σε καποια παραλιακή κωμόπολη του 1940. Το εξωφυλλο είναι πολύ καλαισθητο, δεν ξερω αν απεικονιζει την Αγγελικούλα η αν ειναι απο πινακα γνωστου ζωγραφου. Γενικα το βιβλιο αποδοθηκε όπως ηταν και στην σειρα με αρκετες διαφορες αλλα όχι καίριες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν εχετε διαβασει και τον μεγαλο θυμο πειτε γνωμες αλλωστε του 96 ειναι και ηδη το χω παραγγειλει, τι γευση σας αφηνει μια γυναικα που εχει σημαδευσει τα ρετρο μας χρονια
 
ο'' μεγάλος θυμός'' παιδια εχει πολύ 90'ς μέσα παρα πολύ, λες και βλέπεις το 90 να ξαναζει στις εφημερίδες, στο ντύσιμο στο λαιφ σταιλ της εποχής! διαβαζω και το ''αμαρτωλέ μου αγγελε'' και εχει πολύ αμαρτια και καλα διαδραματιζεται η ιστορια στα ρετρο χρονια!σχεδόν δεν πίστευα τι διάβαζα και μεγαλωσε και σε επαρχια η ηρωιδα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα