Πρόβλημα με πληκτρολόγιο σε τάμπλετ

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.934
Εχω ενα ταμπλετ με windows 10. Μεχρι προτινος οποτε ακουμπουσα σε ενα σημειο για να γραψω ειτε καποιο url ειτε καποιο κειμενο, το πληκτρολογιο εμφανιζοταν αυτοματα και εγραφα μια χαρα.Ειναι τωρα μερικες μερες που αυτο δε λειτουργει.Π.χ. οταν ειμαι στο Google και παταω για να γραψω καποια διευθυνση οχι απλα δεν εμφανιζει το πληκτρολογιο αλλα εμφανιζει επιλογες οπως αποκοπη και αντιγραφη. Ζηταω τη βοηθεια σας πως μπορω να το επαναφερω.
 
Πες μας τι μαρκα ειναι..δοκιμασες με usb /bluetooth πληκτρολογιο να δεις τι γινεται?στο control panel κοιταξες μηπως θελει calibration το touch?
 
angel_grig είπε:
Πες μας τι μαρκα ειναι..δοκιμασες με usb /bluetooth πληκτρολογιο να δεις τι γινεται?στο control panel κοιταξες μηπως θελει calibration το touch?
Turbo x wintab. Οχι, δεν εχω κανενα τετοιο πληκτρολογιο διαθεσιμο. Calibration δεν εκανα. Που βρισκεται η επιλογη αυτη;
 
Κανενας ρε παιδια;
 
Kανε το calibration οπως δειχνει στο λινκ του Μαριου και πες μας...
 

1@telonio[/USER] Το touch δουλεύει κανονικά. Έκανα calibration και πάλι. Δεν νομίζω να έχει σχέση. Ξαφνικά ενώ όταν πατούσα κάπου μου εμφάνιζε το πληκτρολόγιο, τώρα τίποτα.
 
Για ρίξε μια ματιά σε αυτό το link και συγκεκριμένα στο Disable the touchscreen keyboard. Είναι περίπου στο μέσο της σελίδας.

http://www.makeuseof.com/tag/how-to-...ouch-keyboard/

Να με συμπαθάς αλλά δεν έχω tablet για να σου πω συγκεκριμένα, υποθέσεις κάνω.
 
telonio είπε:
Για ρίξε μια ματιά σε αυτό το link και συγκεκριμένα στο Disable the touchscreen keyboard. Είναι περίπου στο μέσο της σελίδας.
http://www.makeuseof.com/tag/how-to-...ouch-keyboard/

Να με συμπαθάς αλλά δεν έχω tablet για να σου πω συγκεκριμένα, υποθέσεις κάνω.
Οk θα το δοκιμάσω το απόγευμα. Βασικά ξέχασα να αναφέρω ότι το πρόβλημα το είχε όταν "φορούσε" τα Windows 8. Έκανα την αναβάθμιση σε 10 αλλά πάλι τα ίδια...
 
Τελικα το προβλημα ηταν στον browser. Ειχα chrome, αλλαξα σε firefox και το προβλημα λυθηκε.
 
Πίσω
Μπλουζα