Πρόβλημα με το Wifi.

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.970
Το μόλις 2,5 μηνών κινητό μου με λογισμικό JB 4.2 σήμερα δεν λειτουργεί καθόλου το Wifi του. Όταν το ενεργοποιούσα μου έδειχνε το αντίστοιχο εικονίδιο στο πάνω μέρος της οθόνης ενώ τώρα όχι και φυσικά δεν μπαίνει στο ίντερνετ. Τι καθάρισα εφαρμογές που τρέχαν, τι απεγκατέστησα άλλες μέχρι και επαναφορά του έκανα αλλά τίποτα. Μάλλον είναι θέμα hardware. Έχει πάθει κανείς άλλος τέτοια νίλα; Ευτυχώς είναι στην εγγύηση.
 
Εμενα στο παλιο κινητο κολλαγε το wifi και δεν ανοιγε , αλλα με ενα restart εφτιαχνε! Δοκιμασες να πας στις ρυθμισεις δυκτιων και να το ανοιξεις απο εκει;
 
Ajax87 είπε:
Εμενα στο παλιο κινητο κολλαγε το wifi και δεν ανοιγε , αλλα με ενα restart εφτιαχνε! Δοκιμασες να πας στις ρυθμισεις δυκτιων και να το ανοιξεις απο εκει;
Τα έκανα και αυτά που λες αλλά κανένα αποτέλεσμα. Χθες το πρωί μόλις ξύπνησα το δοκίμασα και μετά από πολλές προσπάθειες και παρακάλια μπήκε. Το άφησα για λίγο και όταν προσπάθησα αργότερα μέχρι και σήμερα δεν γινόταν τίποτα δυστυχώς. Με προβληματίζει όπως είπα ότι δεν εμφανίζει καν το σηματάκι του στο πάνω μέρος της οθόνης, ενώ όταν ενεργοποιώ π.χ. το bluetooth για παράδειγμα αμέσως εμφανίζεται το σήμα του.
 
Οταν πας στις ρυθμισεις και το πατησεις να ανοιξει απο εκει τι σου δειχνει δηλαδη;
 
Ajax87 είπε:
Οταν πας στις ρυθμισεις και το πατησεις να ανοιξει απο εκει τι σου δειχνει δηλαδη;
Δείχνει ότι μεν ενεργοποιείται και δείχνει και τα διαθέσιμα δίκτυα αλλά όταν πας να ανοίξεις browser δεν ανοίγει καμία σελίδα.
 
johnny19818 είπε:
Δείχνει ότι μεν ενεργοποιείται και δείχνει και τα διαθέσιμα δίκτυα αλλά όταν πας να ανοίξεις browser δεν ανοίγει καμία σελίδα.
Αρα ο δεκτης δουλευει! Δεν ξερω τι να πω...

Επικοινωνησε με την αντιπρωσοπεια , μηπως εχουνε αυτοι καποια λυση!

Αν χρειαζεται να το πας για επισκευη ΜΗΝ το πας στο καταστημα που το πηρες γιατι πιθανως θα τραβηξεις και εσυ τα ιδια που τραβηξε και ο φιλος gremlinakos (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?28909-Tablet-service-%F3%E5-%E4%E9%EA%E1%E9%FE%EC%E1%F4%E1-%F4%EF%F5-%EA%E1%F4%E1%ED%E1%EB%F9%F4%DE)
 
Το σκαλισα λιγο παραπανω στις ρυθμισεις και τωρα λειτουργει. Τι να πω πια με αυτα τα ηλεκτρονικα ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.
 
Πρέπει να είναι bug του android αυτό. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το tablet μου αλλά στην προηγούμενη έκδοση από την jelly bean. Το wifi σταματούσε να δουλεύει ξαφνικά, αλλά επανέρχονταν από μόνο του μετά από μισή ώρα.
 
Πίσω
Μπλουζα