Πρόβλημα με Browsing

Ajax87

Human RetroDatabase
Joined
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
3.565
Αντιδράσεις
466
Καλησπερα! Εχω ενα προβλημα εχω google chrome και οταν ανοιγω τον υπολογιστη και παω να μπω σε σελιδες γραφει κατω "αποστολη αιτησης" και αργει πολυ να ανοιξει τις σελιδες;; μηπως ξερεις κανεις τι μπορει να φταει; (Στα download δεν εχω προβλημα) Επισης μετα απο ενα σημειο αυτο το προβλημα δειχνει να φευγει και δουλευουν κανονικα..
 
α) Στο κάνει και με άλλους browsers στο ίδιο pc?

β) Στο κάνει σε συγκεκριμένες σελίδες?

γ) Στο κάνει αν μπεις σε private mode?

δ) Ξήλωμα κι επανεγκατάσταση λύνει το πρόβλημα ή μπα?

Αφτά!
 
Το κανει γενικα με ολους του browser , Περιεργος συνηθως φτιαχνει αν βγαλω και βαλω το lan καλωδιο απο το modem.. , εχω κανει unistall - reinstall τιποτα.. Τι ειναι το private mode;;;
 
Το παράθυρο incognito, ανώνυμη περιήγηση κτλ!...

Δε με λες, έχεις άλλη θύρα Lan, να βάλεις εκεί το καλώδιο ή να δοκιμάσεις με wireless?
 
1 θυρα εχει το pc και δεν εχω wireless modem... Δεν νομιζω να φταιει αυτο.. Γιατι ετσι και αλλως μετα φτιαχνει μετα απο μερικα ...... .... χαχα Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
1 θυρα εχει το pc...
Βασικά το μόντεμ σου εννοούσα αν έχει άλλη θύρα! :)

Έχει άλλη lan ή καμία usb? Μήπως πνέει τα λοίσθια το Lan interface του modem-router που χρησιμοποιείς! ;)
 
Εχω 2 router και τα 2 το ιδιο .. εχω αλαξει θυρα τα ιδια . Παντα μου κανει εντυπωση οτι γινεται οταν ανοιγω το pc μετα στρωνει.. Στο μεταξυ ιντερνετ εχω πχ κανει updates.. ή Μπαινω skype.. Το homepage "Google" μου το ανοιγει μετα παω να ανοιξω μια σελιδα "αποστολη αιτησης" ανοιγει σιγα σιγα.. αν παω να ανοιξω 2ο tab τα λεγαμε κωλανε ολα και δεν ανοιγει τπτ και γραφει σε ολα "αποστολη αιτησης".. Βεβεα μετα στρωνει αλλα μου την σπαει..

πχ τωρα πατησα το retromaniax (μετα απο restart στο pc) εγραφε αποστολη αιτησης εκανε 10sec περιπου και τωρα ολα οκ.. Αλλα δεν φτιαχνει παντα τοσο γρηγορα..
 
Χμ...! Για κοίτα σύμπτωση!.... Τελικά, δεν είσαι ο μόνος! ;)

Για ξεκίνα διάβασμα & πες μας αν σου δούλεψε κάτι! (σόρρυ, αλλά κάνω απομακρυσμένη εγκατάσταση σε πελάτη και πρέπει ν' ασχοληθώ μαζί του! :) )

α) http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=26a6d0da8e3076af&hl=en

β) http://www.network-builders.com/re-sending-request-deathly-slow-initial-connection-t108143.html

γ) http://www.broadbandbanter.com/showthread.php?t=29973

(β) & (γ) μάλλον τα πόσταρε το ίδιο άτομο - δεν ξέρω αν αλλάζουν οι απαντήσεις όμως!
 
Οκ κανε δουλεια σου.. Θα κοιταξω και θα σας πω. Ευχαριστω παρα πολυ.
 
Ελα εκανα upgrade απο winxp pro σε win7 pro και ολα ειναι οκ! (Καιρος ηταν! ηθελα να βαλω τα 7αρια πολυ καιρο)

Ευχαριστω παρα παρα πολυ για την βοηθεια :D
 
Lol! :)

Αυτό κανονικά σε άλλο τόπικ έπρεπε να γίνει, αλλά ας όψεται! :)

Μην ευχαριστείς - δε βοήθησα επί της ουσίας! ;)

Ο λόγος που σε είπα ότι δε μπορούσα εκείνη τη στιγμή ν' ασχοληθώ, ήταν γιατί έπρεπε να διαβάσω τα άρθρα, για να φιλτράρω και απαντήσεις! :)

Κι ενστικτωδώς καταλήγω ότι μάλλον θα έβγαζες άκρη, αλλά δεν πειράζει!

Τουλάχιστον τα 7άρια θα τα ευχαριστηθείς! :)
 
Πίσω
Μπλουζα