Πρόβλημα με Forum Runner

stratos84

RetroMaNiaC
Joined
27 Μάρ 2010
Μηνύματα
769
Αντιδράσεις
212
Εγκατέστησα σε κινητό με android 2.3.6 (gingerbread) το Forum Runner 1.3.15 (πλήρης έκδοση, αγορασμένη από το Play Store)

Όταν πάω να ποστάρω σε κάποιο thread, μέσα από το Forum Runner τα ελληνικά φαίνονται μια χαρά.

Στο pc φαίνονται σαν τμήματα html. Για παράδειγμα αν γράψω τη λέξη "τεστ", θα εμφανιστεί σαν

τεστ

Το τηλέφωνο (αν έχει σχέση) είναι Samsung Galaxy Ace...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
stratos84 είπε:
Εγκατέστησα σε κινητό με android 2.3.6 (gingerbread) το Forum Runner 1.3.15 (πλήρης έκδοση, αγορασμένη από το Play Store)
Όταν πάω να ποστάρω σε κάποιο thread, μέσα από το Forum Runner τα ελληνικά φαίνονται μια χαρά.

Στο pc φαίνονται σαν τμήματα html. Για παράδειγμα αν γράψω τη λέξη "τεστ", θα εμφανιστεί σαν

τεστ

Το τηλέφωνο (αν έχει σχέση) είναι Samsung Galaxy Ace...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Στράτο, για ρίξε μια ματιά σε αυτό. Ο κυριούλης λέει ότι έλυσε το πρόβλημά του με αναβάθμιση.

Εν τω μεταξύ, δε μου συμφωνούν και οι εκδόσεις.... Εσύ μιλάς για 1.3.15 και ο κυριούλης για 1.5.12 & -.13

Δες σε παρακαλώ μήπως υπάρχει κανένα update που δεν έγινε....
 
D@redevil είπε:
Στράτο, για ρίξε μια ματιά σε αυτό. Ο κυριούλης λέει ότι έλυσε το πρόβλημά του με αναβάθμιση.
Εν τω μεταξύ, δε μου συμφωνούν και οι εκδόσεις.... Εσύ μιλάς για 1.3.15 και ο κυριούλης για 1.5.12 & -.13

Δες σε παρακαλώ μήπως υπάρχει κανένα update που δεν έγινε....
Λοιπόν, το κοίταξα αυτό που λες και είδα οτι ο κυριούλης έχει Iphone... Σύμφωνα με το Appstore, η τρέχουσα έκδοση για το Forum Runner στο Iphone είναι η 1.5.16

http://itunes.apple.com/us/app/forum-runner-vbulletin-phpbb/id362527234?mt=8

Ενώ για το Android, η τρέχουσα έκδοση του είναι η 1.3.15 (που έχω εγκατεστημένη)

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.endoftime.android.forumrunner&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5lbmRvZnRpbWUuYW5kcm9pZC5mb3J1bXJ1bm5lciJd

Οπότε δυστυχώς δεν παίζει κάποιο update...
 
Αλλη αριθμηση εχουν οι free εκδοσεις του forum runner ? γιατι η δικη μου (free) ειναι η 1.3.4 (παντα για android μιλωντας)
 
herco είπε:
Αλλη αριθμηση εχουν οι free εκδοσεις του forum runner ? γιατι η δικη μου (free) ειναι η 1.3.4 (παντα για android μιλωντας)
Τι κουφό πάλι τούτο! Για κοίτα αν έχει καμια ενημέρωση...
 
Εικαζω το εξης...

Στο Android Market εμφανιζονται οσες εφαρμογες ειναι συμβατες με την εκδοση του Android που διαθετεις.

Πλεον υπαρχουν παμπολλες...

Οσοι πχ εχουμε ακομα Android 2.1 δεν μπορουμε ουτε εναν Spectrum emulator να βρουμε...

Ισως λοιπον η τελευταια εκδοση του FR να χρειαζεται κανα Android 3, 4 δεν ξερω εγω τι...
 
Wally είπε:
Εικαζω το εξης...
Στο Android Market εμφανιζονται οσες εφαρμογες ειναι συμβατες με την εκδοση του Android που διαθετεις.

Πλεον υπαρχουν παμπολλες...

Οσοι πχ εχουμε ακομα Android 2.1 δεν μπορουμε ουτε εναν Spectrum emulator να βρουμε...

Ισως λοιπον η τελευταια εκδοση του FR να χρειαζεται κανα Android 3, 4 δεν ξερω εγω τι...
Μόλις το κοίταξα και αυτό... Μπήκα στο Market χωρίς να έχω κάνει login (άρα και χωρίς να γνωρίζει τι συσκευές android έχω) και έκανα αναζήτηση για Forum Runner... Η τελευταία έκδοση του είναι η 1.3.15 με τελευταία ενημέρωση 13 Αυγούστου... Μάλιστα απαιτεί android 1.5 και πάνω για να εγκατασταθεί...
 
Μιλαμε για το ιδιο προγραμμα ετσι ? το ρωταω γιατι εγω χρησιμοποιησα αυτο εδω http://www.iapktop.com/forum-runner-1-3-4.html εκδοση 1.3.4 Νοεμβριος 2011 >Android 1.5 - το οποιο δεν παιρνει ενημερωση.
 
Δοκιμη ΔΟΚΙΜΗ δοκιμή

Αποστολή από το GT-S5830i με τη χρήση Forum Runner
 
Δοκιμή

Αποστολή από το GT-S5830i με τη χρήση Forum Runner
 
Δοκιμη ΔΟΚΙΜΗ δοκιμή

Φουφουτος

Στάλθηκε από το GT-S5830i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 
Δοκιμή Φουφουτος ΔΟΚΙΜΗ :beer: :) :banghead: :(

Στάλθηκε από το GT-S5830i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 
Αν και έβαλα το tapatalk, έστειλα mail στην υποστήριξη του ForumRunner περιγράφοντας το πρόβλημα, και μου απάντησαν το εξής:

"Hello, Forumrunner does support UTF-8 and that if your forum & server software are compatible it should work just fine."

Δεν ξέρω αν βοηθά καθόλου την κατάσταση...

(ας συγχωνεύσει κάποιος mod τα 2 τελευταία μηνύματα!)
 
Εμενα παντως η τελευταια εκδοση γραφει 1.3.10 (Android 2.1)!!
 
Wally είπε:
Εμενα παντως η τελευταια εκδοση γραφει 1.3.10 (Android 2.1)!!
Πάνο, κάνεις post κανονικά εσύ;

Εγώ έχω την 1.3.15 με android 2.3.6.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα