Πρόβλημα με malware στο site μου...

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.199
Έχω ένα πρόβλημα και ζητώ τη βοήθειά σας... :cry:

Λειτουργώ εδώ και ένα χρόνο το site για προγνωστικά στοιχήματος tonybet.gr...

Έντελώς ξαφνικά, εδώ και δύο μήνες περίπου συμβαίνουν ανεξήγητα πράγματα. Μόλις το ενημερώνω, μετά από 1 ώρα (ή και περισσότερο) κάποιοι φίλοι μου δεν μπορούν να μπουν από τον υπολογιστή τους (τους βγάζει οτι υπάρχει ιος στο site).

Επίσης, εγώ από τη δουλειά έχω πρόβλημα. Μου βγάζει ο webwasher το μήνυμα:

"VIRUS ALERT. The transferred file contained a virus and was therefore blocked by Webwasher!"


Virus Name "VWV:Heuristic.HTML.Malware"
:xm:

Εγώ στο σπίτι έχω το Panda, αλλά με αφήνει να μπω στο site. Όταν πάω να μπω όμως, βλέπω κάτω αριστερά οτι κάνει redirecting... :xm:

Επαναλαμβάνω πως αν το ανανεώσω (το site), λειτουργεί καλά σε όλους για λίγη ώρα. Μετά φαίνεται πως παρεμβαίνει κάποιος κώδικας...

Έχω σβήσει επίσης όλους του φακέλους και τα αρχεία στο ftp και κάνω μετά ενημέρωση, αλλά πάλι τα ίδια...

Επικοινώνησα με τον hoster, και το μόνο που μου είπε είναι πως ίσως είναι μολυσμένος ο κώδικας που ανεβαίνει.

Προσοχή αν δοκιμάσετε να μπείτε στο site... Εμένα πάντως σπίτι που μπαίνω, δε μου έχει κάνει κακό... (Έχω ανεβάσει μόνο μια δοκιμαστική σελίδα, μη περιμένετε να το δείτε να λειτουργεί)...

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη... :)

Edit: Ξέχασα να αναφέρω πως χρησιμοποιώ το πρόγραμμα την Incomedia, Website X1 και το πρόβλημα προέκυψε όταν κατέβασα τη δοκιμαστική έκδοση του Website X5 Evolution...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με Opera/IE7 μου φαίνεται καθαρό. Και ο κώδικας καθαρός φαίνεται, αν και δεν ξέρω τα σκριπτάκια τί κάνουν...
 
Πίσω
Μπλουζα