Πως σας μπηκε το μικροβιο να συλλεγετε action figures και αλλα παιχνιδια?

wheeled warrior

RetroActive
Joined
7 Ιαν 2011
Μηνύματα
362
Αντιδράσεις
5
δεν ξερω αν υπαρχει κ αλλο τετοιο θεμα!! αλλα μου φαινεται ωραιο!! εγω απο μικρος ειχα το κολλημα με παιχνιδια .. οταν η μητερα μου παρα την θεληση μου πεταξε τα παιχνιδια μου γυρω στο 94...αποκαρδιωθηκα...μετα απο εναν χρονο ανακαλυψα ενα κομιξαδικο οποτε μου μπηκαν ολα τα μικροβια συλλογης - κομιξ -φιγουρες - ταινιες-animation κ απο τοτε εβαλα στοχο να αρχισω παλι να βρισκω παιχνιδια ως συλλεκτης πλεον!! εν μερη απο αποθημενο εν μερη επειδη τα παιχνιδια που μεγαλωσαμε ειναι τα πιο κουλ (αν κ βασικα καθε παιδι καθε γενιας αυτο λεει οταν μεγαλωσει)
 
Δεν ημουν ποτε συλλεκτης φιγουρων, αλλα σιγουρα αν υπηρχε Αη-Βασίλης θα του ζητουσα εκείνη την εποχή κάποια σειρα (ολοκληρη, αφου ειναι τζαμπα :) ).

Στα Μικιμάου διαφημίζονταν πολυ καποιες σειρες, και χωρις να εχω ασχοληθει, με πωρωναν οι διαφημισεις τοσο πολυ ωστε να θελω ολες τις φιγουρες. Βεβαια οταν αρχισα να παρακαλαω τους γονεις μου να μου παρουν μια, και ψαχναμε τη φθηνοτερη, γρηγορα καταλαβα οτι το χομπυ του συλλεκτη ειναι πολυ σπαταλο και μακρυνο για μενα. Παντως δε νομιζω να ειχα γνωρισει ποτε κανενα παιδι που να ειχε ολη τη σειρα απο κατι.

Παραδοξως, δεν μου εμεινε καθολου απωθημενο. Οταν μεγαλωσα λιγο ακομα, μου περασε τελειως η επιθυμια. Ετσι συνεχισα να τη βγαζω με Πλειμομπιλ και Λεγκο μεχρι που περασα στα video games :Ρ

Τελικα σημερα εχω ακομα πεταμενους στο εξωχικο εναν Χι-Μαν, εναν Σκελετορ και εναν Σκόρπιο (απο τους "Κυριαρχους" της El Greco).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάντα είχα μανία με κάθε είδους συλλογές αλλά τα τελευταία χρόνια έχω κολλήσει με τα action figures από anime/manga. Δυστυχώς λόγω του μεγάλου κόστους η συλλογή δεν θα μπορούσε να θεωρηθεί τεράστια αλλά είναι αξιοπρεπής! :) Πιο παλιά μάζευα και power rangers όπου είχα σχεδόν τα πάντα.
 
εγω φιλε rakeesh θυμαμαι πολυ εντονα τωρα δεν ξερω γιατι !!! αλλα το θυμαμαι σαν χτες που ειχαμε παει σε κατι φιλους των γονιων μου εγω πολυ μικρος!!κ ο γιος τους ειχε πανω στην βιβλιοθηκη του ολαααααααααα μα ολααααα οι κυριαρχοι του συμπαντος(blackstar)! κ θυμαμαι οταν πηγαινα σε παρτυ φιλων μου κ ειχαν κανενα παιχνιδι εκει παρατημενο που δεν θελανε πηγαινα κ τους ρωταγα κρυφα αν μπορουσαν να μου το χαρισουν για να μην με κοροιδευουν τα αλλα παιδακια επειδη μαζευα παιχνιδια!!! το θυμαμαι αυτο πολυ εντονα με τον beachcomber απο transformers!!!
 
Πίσω
Μπλουζα