Πώς να καταγράψω τον ήχο που αναπαράγεται στον υπολογιστή μου;

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει κάτι τέτοιο ; Μπορούν τα Windows ; Έχω μία Sound Blaster Audigy 4 , αλλά το λογισμικό που είχε είναι για πέταμα . Οι τύποι που το έφτιαξαν πρέπει να είναι παραπάνω από ηλίθιοι . Παλιά με την Sound Blaster 128 δεν είχα κανένα πρόβλημα , τώρα τίποτα ... Δοκίμασα χίλιες ρυθμίσεις , αλλά τζίφος .
 
Τοχα κανει παλια.Νομιζω ειναι απλο.

Απλα εμφανισε τον μικτη (πατα κατω γωνια το ηχειακι)των windows->επιλογες>ιδιοτητες>ηχογραφηση>επελεξε πηγες>πατα οκ>επελεξε μια πηγη ηχογραφησης...

Νομιζω ετσι γινεται.Αν οχι πες μου να το ξανακοιταξω.

Ξεχασα , εννοειτε χρησιμοποιησε την ηχογραφηση των windows απο τα βοηθηματα αν δεν εχεισ τιποτα καλυτερο recorder.
 
nero wave editor ειναι αψογο και με πολλες ρυθμισεις.απλως πρεπει να επιλεξεις την καταληλη εισοδο που χρησημοπιεις. πχ what i hear,aux2 etc...
 
pitsunami είπε:
nero wave editor ειναι αψογο και με πολλες ρυθμισεις.απλως πρεπει να επιλεξεις την καταληλη εισοδο που χρησημοπιεις. πχ what i hear,aux2 etc...

συμφωνω, το εχω δουλεψει και αποδιδει μια χαρα.
 
Σας ευχαριστώ . Ομολογώ πως το αντίστοιχο των Windows απέτυχε , αλλά , με το Nero τα πήγα περίφημα ! Επίσης κράτησα για εναλλακτική περίπτωση και το Audacity .

Το ήθελα για καταγράψω τις μελωδίες που ακούγονται όταν τελειώνει η ταινία

(2001) My Wife is a Gangster!

Ορίστε αν θέλετε να την ακούσετε και εσείς :

[deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα