Ραλλάκι - μερσεντές

Spartan_X

RetroActive
Joined
26 Απρ 2009
Μηνύματα
512
Αντιδράσεις
163
Εκανα άλλη μια έφοδο στη αποθήκη και ξέθαψα... αυτό :)

Το συγκεκριμένο παιχνίδι μου το είχαν κάνει δώρο κάποια χριστούγεννα, μάλλον το 1986 η '87... Το παιχνίδι είναι ράλλι με μορφή αυτοκινήτου Μερσεντές όπως βλέπετε και απο τις φωτογραφίες... Αυτό που έδειχνε ήταν ένα δρόμο που κουνούσες το αυτοκινητάκι πάνω, και είχε πολλά ωραία χαρακτηριστικά για ένα μπόμπιρα για να ασχοληθεί, οπως ένδειξη καυσίμου, ενδειξή ταχύτητας, λεβίε ταχυτήτων, φωτα, κλπ... Μέχρι και καθρεύτη έχει :p Λειτουργούσε με 4 9v μπαταρίες, και δυστηχώς δεν λειτουργεί πλέων ( το δοκίμασα με καινούργιες μπαταρίες )

[edit] dead imageshack photo [edit]

 


[edit] dead imageshack photo [edit]


 


[edit] dead imageshack photo [edit]


 


[edit] dead imageshack photo [edit]


 


[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχα Τρελο κομματι!

BTW καλυτερα να χρησιμοποιεις τις Galleries του φορουμ διοτι σε Imageshack μετα απο κανα 2 μηνες διαγραφουν τις φωτο... :(
 
Ουπς.... Αυτό δεν το ήξερα. Θα το έχω υπόψιν μού, thanks :)
 
Εγώ έχω το αντίστοιχο σε porsche κι ευτυχώς δουλεύει καλά. Βασικά όλη η υπόθεση είναι να κινείς το αυτοκινητάκι σου με το τιμόνι δεξιά-αριστερά προσπαθώντας να μένεις όσο πιο πολύ ώρα μπορείς μέσα στον δρόμο που περνάει κυλιόμενα, αποφεύγοντας τα διάφορα εμπόδια. Εχεις διαφορετικές ταχύτητες για να τρέχει το αυτοκινητάκι αργά-γρήγορα, μίζα για να βάλεις μπροστά, ένδειξη βενζίνης η οποία όταν τελειώσει, σταματάει και το παιχνίδι, κι ένδειξη χιλιομέτρων που έχεις κάνει. Λογικά τα ίδια θα γίνονται και στο δικό σου..

Μιχάλης
 
οπα αυτο το ειχα πιτσιρικας
 
Υπαρχει ακομα το παιχνιδι αυτο για οποιον ενδιαφερεται σε πολυ γνωστη αλυσιδα παιχνιδαδικων ;)
 
τι μου θύμησες τώρα.. είχα λιώσει μικρός ένα τέτοιο..

circleag σε πιο μαγαζί? ξέρεις τιμή?
 
Amigos είπε:
τι μου θύμησες τώρα.. είχα λιώσει μικρός ένα τέτοιο..
circleag σε πιο μαγαζί? ξέρεις τιμή?


Amigos δεν ξερω τιμη αλλα το μαγαζι ειναι αυτο που εχει στην TV την διαφημιση με το "ρολοι" που μετρα τις μερες για τα Χριστουγεννα... ;)
 
ειχα την πορσε και ηταν οτι καλυτερο στα 8 μου χρονια,θυμαμαι το χε αγορασει ο πατερας μαζι με το πειρατικο καραβι των playmobil ...τα καλυτερα χριστουγεννα ...τα θυμαμαι ακομα...
 
Τρελό, απίστευτο μπιμπλίκι!

Τό 'χε φέρει ο θείος μου στον ξάδερφό μου "απ' έξω" και όποτε έπαιζα, σχεδόν έκλαιγα από τη ζήλεια!
 
Καλά τι μου θύμησες τώρα...Το είχα κι εγώ και μάλιστα είχα κόψει ένα στρογγυλό σήμα της μερσεντες απο έναν χρυσό οδηγό και το είχα κολλήσει στην κόρνα στο τιμόνι.Φυσικά το ξεπάστρεψα στην προσπάθεια μου να κάνω τους ενδείκτες των φλας στο ταμπλώ ν'αναβοσβήνουν και όχι να μένουν αναμένοι συνεχώς...
 
Απίστευτο! Δε περίμενα να το ξαναδώ ποτέ! Ακριβώς το ίδιο μου είχαν πάρει οι γονείς μου κάποια χριστούγεννα!!! Είχε φλας και θυμάμαι κάτι γινόταν με την ένδειξη της βενζίνης και "άδειαζε" και τοτε κατι πάταγες και "ξαναγέμιζε"!!!
 
Είχα κι εγώ ένα παρόμοιο (πορσε, μάλλον το ίδιο που αναφέρουν και κάποια παιδιά προηγούμενα). Ήταν της Tomy και μου το είχε φέρει δώρο η μητέρα μου το 85 από Γαλλία. Σήμερα λοιπόν το ανέσυρα από την αποθήκη στο πατρικό μου. Μετά από δυο μικρές επιδιορθώσεις (επισκευή του ενός ακροδέκτη που ακουμπά με τη μπαταρία που είχε κοπεί λόγω σκουριάς, και βάλσιμο ενός γραναζιού στη 'θέση' του), δουλεύει μια χαρά :cool: Το ερώτημα είναι: το δίνω στο γιό μου (μέγας μαστροχαλαστής 1.5 έτους) να παίξει με το ρίσκο να γίνει κομμάτια ή το κρατάω στο πατάρι;;; :)

(Πάντως για λίγο του το έδωσα και ενθουσιάστηκε αλλά μετά από κανα δυο ημέρες μόλις βαρεθεί, βλέπω να το μαζεύω για να του το δώσω όταν μεγαλώσει λιγάκι ;) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Spartan_X είπε:
Εκανα άλλη μια έφοδο στη αποθήκη και ξέθαψα... αυτό :)
Το συγκεκριμένο παιχνίδι μου το είχαν κάνει δώρο κάποια χριστούγεννα, μάλλον το 1986 η '87... Το παιχνίδι είναι ράλλι με μορφή αυτοκινήτου Μερσεντές όπως βλέπετε και απο τις φωτογραφίες... Αυτό που έδειχνε ήταν ένα δρόμο που κουνούσες το αυτοκινητάκι πάνω, και είχε πολλά ωραία χαρακτηριστικά για ένα μπόμπιρα για να ασχοληθεί, οπως ένδειξη καυσίμου, ενδειξή ταχύτητας, λεβίε ταχυτήτων, φωτα, κλπ... Μέχρι και καθρεύτη έχει :p Λειτουργούσε με 4 9v μπαταρίες, και δυστηχώς δεν λειτουργεί πλέων ( το δοκίμασα με καινούργιες μπαταρίες )

[edit] dead imageshack photo [edit]

 


[edit] dead imageshack photo [edit]


 


[edit] dead imageshack photo [edit]


 


[edit] dead imageshack photo [edit]


 


[edit] dead imageshack photo [edit]

Wally είπε:
Χαχα Τρελο κομματι!
BTW καλυτερα να χρησιμοποιεις τις Galleries του φορουμ διοτι σε Imageshack μετα απο κανα 2 μηνες διαγραφουν τις φωτο... :(

Εμ...ο κακομοιρης ο admin ειχε προειδοποιησει,αλλα....κουκουρικου!!!!! :angry:

Αυτα παθαινουμε οταν ανεβαινουν σε εξωτερικους server οι φωτο,

τις χαιρομαστε για λιγο και μετα τις ψαχνουμε!!!! :vbwave:

Τελος παντων....για να ξερει και ο κοσμος πανω-κατω για τι μιλαμε, οριστε μερικες φωτο που βρηκα... :)

fetch


fetch


fetch


Πηγες φωτο:rccrapyard.net - stellamodels.com.hk - rctech.net
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωωω τι ομορφια ειναι αυτη. Απο τα μοντελα της Μερσεντες που μου αρεσουν πολυ.
 
Τι ωραία που ήταν αυτά τα αυτοκίνητα!!!
 
Πίσω
Μπλουζα