Ρετρο Αραχνη

Stratulator

ΠαρταΟλας
Joined
1 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.578
Αντιδράσεις
1.641
Τις πουλουσαν ακομη και στα περιπτερα.Την εχω απο το '89! Μεγαλες στο μεγεθος,με ενα λαστιχο να εξεχει απο την πλατη για να κρεμεται απο παντου και να τρομαζουν τους ανυποπτους φιλους μας!...24672.jpg24673.jpg24674.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να 'σαι καλά για τις φωτογραφίες Stratulator!

Την είχα και εγώ αυτή και θυμάμαι ότι την χρησιμοποιούσα όταν έπαιζα με τους Εξωγήινους Μονομάχους-Τερατομάχους. Θυμάμαι ακόμα και το όνομα που της είχα δώσει: Μπόγκο , το όνομα της αράχνης-γίγαντα από την ιστορία του Τζότζο στο Άμπρα-Κατάμπρα. ;)

(...όταν φυσικά δεν τρόμαζα τις συμμαθήτριές μου στο σχολείο με αυτή. :p )
 
Ναι,στο σχολειο γινοταν χαμος! Το καλυτερο ειναι η αισθηση στην αφη! :)
 
Να και η δικιά μου, ίδια και απαράλλαχτη! Μου φαίνεται τις είχαμε πάρει την ίδια χρονιά, Stratulator! Υπήρχαν και υπάρχουν και άλλα τέτοια έντομα, πλαστικά ή σε σακουλάκια. Θυμήθηκα και την φάρσα που μου είχε κάνει η αδερφή μου με μια πλαστική κατσαρίδα! Είχε γυρίσει από εκδρομή και μας την πρόσφερε μέσα σε κουτάκι από γλυκά, οπότε ανοίξαμε το κουτί και.... !

spider plastic.jpg
 
πιο ρετρό αράχνη από αυτή υπάρχει; ;)

 
Kouikara,ολοι αγαπαμε τον Αραχνακια! :) ... Stakovie,σακουλακια και πλαστικες διαφανεις μπαλες που ανοιγαν και ειχαν τα εντομα! Απο αυτοματους πωλητες,ξερεις,με τον διακοπτη!...
 
Stratulator είπε:
Kouikara,ολοι αγαπαμε τον Αραχνακια! :) ... Stakovie,σακουλακια και πλαστικες διαφανεις μπαλες που ανοιγαν και ειχαν τα εντομα! Απο αυτοματους πωλητες,ξερεις,με τον διακοπτη!...
Εγώ την συγκεκριμένη την είχα αποκτήσει από πανηγύρι!
 
Aσορτι πηγαινε και η αναλογη λαστιχενια νυχτεριδα ,καπου εδω μεσα ειχα βαλει φωτο.

Επισης θυμαμαι μια αλλη αραχνη παρομοια πιο ευκαμπτη που την εβρεχα με σαπουναδα και την πεταγες στον τοιχο και γλυστραγε σαν αληθινη.

Της ειχαν κοπει ολα τα ποδια θυμαμαι.
 
Την θυμαμαι τη νυχτεριδα! Αλλα, τωρα που ειπε ο Stakovios για πανηγυρι, ηταν και κατι φιδια που αναλογα με την κινηση στον καρπο σου κουνιοταν και αυτο!...
 
Είχα και εγώ μια αράχνη όπως η παραπάνω...Αποκρουστική...Μόλις είδα τη φωτογραφία παραπάνω σκιάχτηκα...
 
Πίσω
Μπλουζα