Ρετρό Λειψυδρία

Μου ηρθε αλλη μια φλασια απο τη λειψυδρια του 90. Σε καποια φαση ειχαν πει οι ειδικοι οτι η κατασταση ηταν τοσο τραγικη, ωστε η Αθηνα θα εχει ακομα νερο για Ν μερες. Οποτε μια εφημεριδα (Ελευθερος Τυπος νομιζω) σε καθε εξωφυλλο ειχε μια ενθετη φωτογραφια με ενα γατακι κατω απο μια βρυση, και τον υποτιτλο "15 μερες πριν τη μεγαλη διψα", "14 μερες...", "13 μερες...".

Δε θυμαμαι τι εγινε και δεν εφτασε ποτε στο 0, ουτε ηρθε ποτε η περιβοητη Μεγαλη Διψα :D Μαλλον πρεπει να εριξε μια καλοκαιρινη μπορα. Αμαν να μας χαλαει παντα τα σχεδια αυτος ο καιρος! :p
 
Rakeesh είπε:
Μου ηρθε αλλη μια φλασια απο τη λειψυδρια του 90. Σε καποια φαση ειχαν πει οι ειδικοι οτι η κατασταση ηταν τοσο τραγικη, ωστε η Αθηνα θα εχει ακομα νερο για Ν μερες. Οποτε μια εφημεριδα (Ελευθερος Τυπος νομιζω) σε καθε εξωφυλλο ειχε μια ενθετη φωτογραφια με ενα γατακι κατω απο μια βρυση, και τον υποτιτλο "15 μερες πριν τη μεγαλη διψα", "14 μερες...", "13 μερες...".
Δε θυμαμαι τι εγινε και δεν εφτασε ποτε στο 0, ουτε ηρθε ποτε η περιβοητη Μεγαλη Διψα :D Μαλλον πρεπει να εριξε μια καλοκαιρινη μπορα. Αμαν να μας χαλαει παντα τα σχεδια αυτος ο καιρος! :p
Δεν νομίζω να είχε φτάσει τόσο χαμηλά...

Βασικά στις ανακοινώσεις που έβγαζαν, πρέπει να ήταν στις περίπου 30 με 50 ημέρες το λιγότερο που είχαν πει...

Ε, μετά έπεισαν βροχές και το πρόβλημα λύθηκε... :p

Και θυμάμαι ότι μετά την λειψυδρία είχε έρθει μία χρονιά με πάρα πολλές βροχές που ουσιαστικά έλυσε μία και καλή το πρόβλημα.
 
pooky(1) είπε:
Έχουμε και λέμε:
Μπύρα, βότκα, ουίσκυ και λοιπά ξύδια ΟΚ.

Λίγο νερό για καφέ, και είμαστε μια χαρά.

Πού βρίσκεται, λοιπόν, το πρόβλημα;;;;;;;;
Να ξέρεις ότι το αλκοόλ αφυδατώνει τον οργανισμό....
 
Πίσω
Μπλουζα