Ρετρό "Μόδα για παχουλές"

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.052
attachment.php
 
Καπου εδω νομιζω οτι η γραφιστικη εφτασε στο ζενιθ, εξηντλησε τα ανθρωπινα δημιουργικα ορια καλλιτεχνιας. Κουβαλα και κρυφα νοηματα. Ευτυχως δεν ηταν μελατο το αυγο διοτι θα ειχαμε σπλατερια.

Ειναι κοντα στη πρωτη μου γειτονια στους Αμπελοκηπους. Θα παω να κανω αυτοψια. Αν υπαρχει ακομα, θα κανονισω συνεντευξη.
 
Αυτό το γραφιστικό "θαύμα" μου θύμισε την ταινία Λούφα και παραλλαγή, με τον φοίνικα που βγαίνει μέσα από το πασχαλινό αυγό!
 
nwntas είπε:
Αυτό το γραφιστικό "θαύμα" μου θύμισε την ταινία Λούφα και παραλλαγή, με τον φοίνικα που βγαίνει μέσα από το πασχαλινό αυγό!
Σωστοςςςςςςςςςςςςς!!!
 
Μου θυμισες ενα παλιο καταστημα στο Αιγαλεω, το " Leo " ,αλλα ηταν με ανδρικα... Ηταν τακτικος πελατης και ο Πητ Παπαδακος...
 
Το thread, αλλα και τα παραπανω σχολια, παραπεμπουν σε σουρεαλισμο.

Τι ποστ περιμενετε να ακολουθησουν υστερα απο ολο "αυτο"; :D
 
bambinella 100 είπε:
Το thread, αλλα και τα παραπανω σχολια, παραπεμπουν σε σουρεαλισμο.Τι ποστ περιμενετε να ακολουθησουν υστερα απο ολο "αυτο"; :D
Κάτι για γραφιστική ή για σουρεαλισμό, φαντάζομαι!

Πάντως σίγουρα όχι σε ποστς για ρετρό μόδα παχουλών! :D
 
bambinella 100 είπε:
Το thread, αλλα και τα παραπανω σχολια, παραπεμπουν σε σουρεαλισμο.Τι ποστ περιμενετε να ακολουθησουν υστερα απο ολο "αυτο"; :D
Να γραφτεί στο φόρουμ ο "Άντονυ" και να μας διηγηθεί ευτράπελες ιστορίες από το μαγαζί του ;
 
Δηλωνω απο τωρα φανατικοτατη αναγνωστρια του θεματος το οποιο και θα παρακολουθω τακτικα.

Δε μου εχει ξανατυχει αλλη φορα εδω μεσα τετοια περιπτωση. Δηλαδη να ειναι το ενα ποστ καλυτερο απο το αλλο.
 
Παντως εχει βλεμμα υπνωτιστη!

Φανταζομαι τον Αντονυ στην Πανορμου να στελνει, μεσω ψυχοτρονικης αυθυποβολης, διαφορες καλλιγραμμες περαστικες δεσποινιδες στο κοντινοτερο σουβλατζιδικο να φανε μεχρι σκασμου, δημιουργωντας ετσι στρατο νεων πελατισσων.
 
Κοιτα, εγω με το που ειδα τον Αντονυ, η μεντιουμ η ντετεκτιβ μου θυμισε απο κατι διαφημισεις που βλεπαμε στα περιοδικα το '80.

Με τετοια φυσιογνωμια δεν επρεπε να ανοιξει καταστηματα για παχουλες. Αυτος ο ανθρωπος ηταν φτιαγμενος για αλλα πραγματα, υψηλοτερου επιπεδου.

Wally, μολις μου εκλεψες την ιδεα για το επομενο μου αβαταρ.
 
Πίσω
Μπλουζα