Ρετρό ελληνικές εταιρίες διανομής βιντεοταινιών

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.461
Αντιδράσεις
1.086
Αγαπητοί συνφορουμίται, αν και απεχθάνομαι το σκανάρισμα, αποφάσισα να κάνω μια εξαίρεση.

Μετά από τιτάνια έρευνα στα αρχεία μου, σας παρουσιάζω ένα πλούσιο υλικό

που σκάναρα αποκλειστικά για σας.

































 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να προσθέσω την Νκ Βίντεο ή κάπως έτσι, είχε ένα μπλε σηματακι. Η εταιρεία ασχολιόταν συνήθως με το να εισαγει οτι καρατε-ειδης ταινια υπηρχε.

Και την Zodiac Video με το απίστευτο "έπος, ωδή προς την οικολογία" Zombie 3
 
Στην VCI (VIDEO CITY INTERNATIONAL) δούλευε η μητέρα μου ως λογίστρια. Σε αυτην την εταιρεια ανοίκει η ταινια της Ελένης Φιλίνη "Η γυναικάρα με τα πράσινα"

ιδού το λογότυπο της

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μιας και βαλαμε και Intros να προσθεσω και εγω μερικα hellas kosmos video

 
μια φωτο εξω απο τα γραφεια της master home video στην οδο ακαδημιας(δυστυχως εκεινη την ωρα ηταν κλειστα και δεν μπορεσαμε να βρουμε καποιον για να μιλησουμε) photo 1.jpg
 
θανος είπε:
μια φωτο εξω απο τα γραφεια της master home video στην οδο ακαδημιας(δυστυχως εκεινη την ωρα ηταν κλειστα και δεν μπορεσαμε να βρουμε καποιον για να μιλησουμε) Προβολή συνημμένου 30743
Δεν το πιστεύω!!! Η φωτο ειναι τραβιγμένη το 2011 ? Υπάρχει η εταιρία ακομα?
 
video80 είπε:
Δεν το πιστεύω!!! Η φωτο ειναι τραβιγμένη το 2011 ? Υπάρχει η εταιρία ακομα?
η φωτο τραβηχτηκε πριν μια βδομαδα και η εταιρια ναι υπαρχει ακομα και εγω ειχα την ιδια εκπληξη ομως ηταν κλειστα και δεν μπορεσα να μιλησω με καποιον επισης στον 2ο οροφο που καποτε ηταν η hi-tech video ηταν ολα κλειστα και απεξω ειχε παρατημενα παλια μηχανηματα βιντεο και πικαπ ομως τα γραφεια φαινονταν εγκαταλελειμενα
 
θανος είπε:
η φωτο τραβηχτηκε πριν μια βδομαδα και η εταιρια ναι υπαρχει ακομα και εγω ειχα την ιδια εκπληξη ομως ηταν κλειστα και δεν μπορεσα να μιλησω με καποιον επισης στον 2ο οροφο που καποτε ηταν η hi-tech video ηταν ολα κλειστα και απεξω ειχε παρατημενα παλια μηχανηματα βιντεο και πικαπ ομως τα γραφεια φαινονταν εγκαταλελειμενα
Ωχχχ κατάλαβα! Γραφεια με...φαντάσματα σε πλήρη παρακμή ,μπαα χλωμό το βλέπο να βρεις καποιον να μιλίσεις(πιο χλομο και απο τα εξωφυλλα των VHS!)Oστοσο οταν βρεθώ στο κεντρο θα κανω και γω μια βολτα απο κει.
 
video80 είπε:
Ωχχχ κατάλαβα! Γραφεια με...φαντάσματα σε πλήρη παρακμή ,μπαα χλωμό το βλέπο να βρεις καποιον να μιλίσεις(πιο χλομο και απο τα εξωφυλλα των VHS!)Oστοσο οταν βρεθώ στο κεντρο θα κανω και γω μια βολτα απο κει.
τα γραφεια της master home video που ειναι στον τεταρτο ειχαν μεσα και υπολογιστες και μηχανηματα ομως ο θυρωρος που ηταν εκει μας ειπε οτι ειναι μεχρι τις 3 το μεσημερι περιπου(εμεις πηγαμε 5:30)παντως θελω και εγω να ξαναπαω καποια απο αυτες της μερες
 
Η εταιρεια υπαρχει ακόμα. Της ανηκουν και κάποιοι κινηματογραφοι. Δουλευει σε εναν απο αυτους ενας καλός μου φίλος.
 
εφτιαξα ενα βιντεο αφιερωμα στις ελληνικες εταιριες διανομης του 80 (οσες βρηκα με ενα προχειρο ψαξιμο) αλλες ειναι σπανιες αλλες οχι τοσο

 
Μπραβο ρε Θανο!!!!
 
ευχαριστω ηθελα να το φτιαξω εδω και καιρο
 
Αν και δεν το είδα ολόκληρο, το έχω σε παρακολούθηση! Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο Θάνο! Συμπεριλαμβάνει ένα μεγάλο μέρος των εταιριών διανομής αλλά όχι όλες, έτσι;
 
Mandrake είπε:
Αν και δεν το είδα ολόκληρο, το έχω σε παρακολούθηση! Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο Θάνο! Συμπεριλαμβάνει ένα μεγάλο μέρος των εταιριών διανομής αλλά όχι όλες, έτσι;
βασικα εβαλα οσες βρηκα με ενα προχειρο ψαξιμο στο υπογειο ομως ναι εχουν μεινει απεξω καποιες οποτε θα προχωρησω σε νο2 οταν βρω και τισ υπολοιπες
 
Με εκπληξη διαπιστωσα, οτι υπηρχε εταιρεια ονοματι " Lucifer "...

attachment.php


attachment.php
 
Master Home Video

θανος είπε:
τα γραφεια της master home video που ειναι στον τεταρτο ειχαν μεσα και υπολογιστες και μηχανηματα ομως ο θυρωρος που ηταν εκει μας ειπε οτι ειναι μεχρι τις 3 το μεσημερι περιπου(εμεις πηγαμε 5:30)παντως θελω και εγω να ξαναπαω καποια απο αυτες της μερες
Καλησπέρα σε όλους! Είδα τη συζήτησή σας γιατί ψάχνω τα επεισόδεια από τα Μικρά μου Πόνυ εδώ και χρόνια! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το που θα μπορούσα να τα βρω; Η εταιρία που έκανε τη διανομή, η Master υπάρχει τελικά ακόμα; Έχετε κάποιον τρόπο επικοινωνίας, έστω μια διεύθυνση;

Ευχαριστώ!
 
Πίσω
Μπλουζα