Ρετρό πίνακας με δακρυσμένο αγοράκι [The crying boy]







quote_icon.png
Αρχικό μήνυμα απο
Aardvark





Koιτα να δεις τελικα,πριν κανα μηνα επεσα πανω του και πιστευα οτι ηταν προσωπικη αναμνηση.



Το συγκεκριμενο παιδακι το ειχαμε αγορασμενο σε συσκευασια κοντρα πλακε ,μπορει και απο σκληρο χαρτι,ηταν απο αυτα που στο κατω μερος τους κολλαγες το ημερολογιο εκεινα τα ορθογωνια μικρα που ειχαν ανεκδοτα,ποιηματα απο πισω.



Anyway οποτε το βλεπω το θυμαμαι (εκτος αν θυμαμαι λαθος,lol).


 


 


 


Ψηλέ, μάλλον λες για το αγοράκι με τα μαλλιά με τις μύτες που ακουμπούσε με την πλάτη σε τοίχο, και το ένα πόδι το είχε κάτω και το άλλο ακουμπούσε στον τοίχο...


 


Τελικά είναι φοβερό που έχουμε όλοι τις ίδιες αναμνήσεις από τους πίνακες αυτούς!!!

Aπο το συγκεκριμενο παιδακι στην φωτο της Kambia που εγραψα εσυ μου λες για για το αγοράκι με τα μαλλιά με τις μύτες που ακουμπούσε με την πλάτη σε τοίχο, και το ένα πόδι το είχε κάτω και το άλλο ακουμπούσε στον τοίχο...

Γιατι Dino γιατι. :p
 
Γι'αυτό:

Aardvark είπε:
Koιτα να δεις τελικα,πριν κανα μηνα επεσα πανω του και πιστευα οτι ηταν προσωπικη αναμνηση.Το συγκεκριμενο παιδακι το ειχαμε αγορασμενο σε συσκευασια κοντρα πλακε ,μπορει και απο σκληρο χαρτι,ηταν απο αυτα που στο κατω μερος τους κολλαγες το ημερολογιο εκεινα τα ορθογωνια μικρα που ειχαν ανεκδοτα,ποιηματα απο πισω.

Anyway οποτε το βλεπω το θυμαμαι (εκτος αν θυμαμαι λαθος,lol).
:p

Πάντως αυτό που σου λέω, θα ψάξω να το βρω στο πατρικό μου...

Ήταν από ημερολόγιο.

Σιγουρα θα το είχαν κι άλλοι...
 
Αυτο το αγορακι το ειχα σιγουρο,δεν θυμαμαι σιγουρα αν ηταν αυτο στο ημερολογιο η ηταν καποιος πινακας.

Τωρα μου βαλατε και το κοριτσακι και μπερδευτηκα πιο πολυ,πρεπει να την ειχα και αυτη σε καποια παραλαγη της.
 
Πίσω
Μπλουζα