Ρετρό ''πονηρά'' τηλεφωνήματα

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.307
Αντιδράσεις
6.238
Ξεφυλλίζοντας ένα τηλεοπτικό περιοδικό, μου τράβηξαν την προσοχή τα ''πονηρά'' τηλέφωνα (τα ροζ τηλέφωνα). Ως παιδί με μεγάλη και ασταμάτητη περιέργεια, μόνη στο σπίτι στο χωριό όπου περνούσα τις καλοκαιρινές μου διακοπές, μου μπήκε η ιδέα να πάρω ένα τηλέφωνο και να δω περί τίνος πρόκειται...Σχημάτισα τον αριθμό και άκουσα μια αισθησιακή γυναικεία φωνή σε ηχογραφημένο μήνυμα να με...καλεί...για τρέλες! Αυτό ήταν! Ένιωσα πολύ παράξενα...''Μα πώς τη βρίσκουν κάποιοι με τέτοια τηλεφωνήματα;'' σκέφτηκα.

Εσείς, θυμάστε ανάλογα περιστατικά;
 
Λοιπον εγω με εναν συμμαθητη και φιλο μου πηραμε το 1995 σε ενα ροζ τηλεφωνο 090(απο το σπιτι μου οταν λειπαν οι γονεις μου) που ειδαμε απο ενα φυλλο της εφημεριδας "χρυση ευκαιρια".Η ηχογραφημενη γυναικια φωνη ελεγε:Αν εισαι μονος σου ειμαι η καλυτερη [edit] για σενα.Αν εισαι με τη κοπελα σου βαλτην κατω και...τα υπολοιπα δεν λεγονται .Αυτα απο μενα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάται κανείς πότε περίπου ξεκίνησαν; Αυτό που θυμάμαι εγώ είναι ότι στην αρχή ήταν μόνο κλήσεις εξωτερικού, πριν ξεκινήσουν τα τηλεφωνικά κέντρα.
 
Επειδή το θέμα προσφέρετε για αρκετά "πονηρά" ποστ και θα ξεφεύγει από την φιλοσοφία του φόρουμ θα κλειδωθεί :)
 
Πίσω
Μπλουζα