Ρετρό συσκευασίες ποτών

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.045
Όταν το "φολκλορικό στοιχείο" άγγιζε και το αλκοόλ :

po1kq3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με αυτες τις συσκευασιες θελεις πολυ ποτο για να ξεχασεις...
 
Ήταν τόσο μα τόσο κιτς που έγιναν retrocult, χεχε!
 
lol κορυφη τα μπουκαλακια μακαρι να ειχα κανενα
 
Eκτος απο φολκορικο ειχαν και μαλλον φαλλικο υπονοουμενο για να δεσει το κιτς :D :D
 
portarinos78 είπε:
Eκτος απο φολκορικο ειχαν και μαλλον φαλλικο υπονοουμενο για να δεσει το κιτς :D :D
Totally!

By the way, δοκίμασε να πιει ποτέ κανείς το περιεχόμενο τέτοιων μπουκαλιών, πινόταν, ή, ήταν νεροζούμι; :animlaugh:
 
Σημερινές ανακαλύψεις

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Το καλύτερο είναι ότι αυτά ανοίχτηκαν στη δεκαετία του ΄70, έχουν ακόμα μέσα. Θα τα δοκιμάσω. Ή θα εξαφανιστώ από το φόρουμ ή θα δοκιμάσω το περιεχόμενο σε κομπρέσα και δεν θα ξανακρυώσω ποτέ...
 
krios είπε:
Το καλύτερο είναι ότι αυτά ανοίχτηκαν στη δεκαετία του ΄70, έχουν ακόμα μέσα. Θα τα δοκιμάσω. Ή θα εξαφανιστώ από το φόρουμ ή θα δοκιμάσω το περιεχόμενο σε κομπρέσα και δεν θα ξανακρυώσω ποτέ...

Μήπως να το ξανασκεφτόσουν;;; :D

Νομίζω είναι καλύτερο ένα κρυωματάκι κάθε χειμώνα... κάνεις και αντισώματα.. :p
 
έλα

Juanita είπε:
Μήπως να το ξανασκεφτόσουν;;; :D Νομίζω είναι καλύτερο ένα κρυωματάκι κάθε χειμώνα... κάνεις και αντισώματα.. :p
έλα να τα πιούμε μαζί :p
 
krios είπε:
Σημερινές ανακαλύψεις




picture.php


Το καλύτερο είναι ότι αυτά ανοίχτηκαν στη δεκαετία του ΄70, έχουν ακόμα μέσα. Θα τα δοκιμάσω. Ή θα εξαφανιστώ από το φόρουμ ή θα δοκιμάσω το περιεχόμενο σε κομπρέσα και δεν θα ξανακρυώσω ποτέ...
Με το γυαλινο πισω με πεθανες! Ο παππους μου ειχε ενα τετοιο και ειχε μεσα λικερ μεντα. Μου το αραιωνε με πολυ νερο και μου εδινε καθε φορα. Απο μικρος στο αλκοολικι :cool:
 
Αυτα υπαρχουν ακομα στα τουριστικα super market...
 
Επανήλθε η γυάλινη συσκευασία της πορτοκαλάδας ήβη. τι χαρά!! Και μόλις θυμήθηκα ότι γυάλινα μπουκάλια είχαν και η μεγάλες συσκευασίες των αναψυκτικών (του ενάμιση λίτρου). τι αδιάφορο!!

Εν πάση περιπτώση ιδού

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε γιορτές ή γενέθλια μας έφερναν ένα καλαθάκι που περιείχε συνήθως 2 ποτά μαζί με διάφορα extras (αποξηραμένα λουλούδια,ξηρούς καρπούς,σοκολατάκια κλπ)
 
Αυτά σαν το 1ο ποστ τα βρίσκεις ακόμη σε παλιά μπακάλικα ή ζαχαροπλαστεία. Πραγματικά υπερπαραγωγή.
 
Αυτά μου τα έδωσε μια γιαγιά στο χωριό μου, που είχε καφενείο - ταβέρνα, πριν από καμιά 10αριά χρόνια...

Όπως και ο Krios σκέφτομαι να δοκιμάσω το ένα Μπράντυ αφού έτσι και αλλιώς έχει σπάσει η ασφάλεια του και είναι ανοιχτό... αν δεν σας ξαναδώ, cu in another dimension

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php


ε ρε πράμα που σαλεύει.... αυτό ξαναγίνεται σταφύλι μου φαίνεται... μόλις το κουνήσεις, κομμάτια όλοκληρα πηγαινοέρχονται

attachment.php


Και εδώ το Bon Viveur της ΑCHAIA CLAUSS από τον αρραβώνα του αδερφού μου το 1989.. τα υπόλοιπα τα ήπιαμε...το τελευταίο έμεινε καβάτζα... και ένα APELIA από την γιαγιά που προανέφερα

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα