Ρετρό Puzzle

Cococinel είπε:
Εδώ είναι ένα που βρήκα ανάμεσα σε παλιά μου παιχνίδια. Πρέπει να ήταν δώρο με κάτι που είχα αγοράσει το συγκεκριμένο, σοκολάτα ίσως, κάτι τέτοιο. Απο όλα που είχα αυτό βρήκε να διασωθεί!!!! :angry:
Ωραιο και η εικονογραφιση μου θυμιζει τα βιβλια που ψαχνεις...

stayros είπε:
και ενα επισης 500αρι που απεικονιζει μια Harley Davidson.και 3 μινι 3D puzzle! :D

Kαι αν θυμαμαι καλα μαλλον απο Kinder εκπληξη πρεπει να ηταν... :xm:
Αυτο με τη Harley το εχω....και νομιζω κρατησα το κουτι...αλλα πρεπει να ηταν πρασινο...

Αν το βρω θα το ανεβασω...το πηρα περιπου το 2005-2006. Εσυ απο ποτε το εχεις;;;
 
Cococinel είπε:
Ααααα!!! Δεν υπάρχει πράσινο εικονίδιο για να περιγράψει αυτό που νιώθω! Απίστευτη η συλλογή σου με τα μικρά παζλ! Θυμάμαι είχα κι εγώ τέτοια, με στρουμφάκια κ.α. διάφορα. Άραγε υπάρχουν ακόμα; Θέλω πολύ να τα ξαναβρώ!!
Εδώ είναι ένα που βρήκα ανάμεσα σε παλιά μου παιχνίδια. Πρέπει να ήταν δώρο με κάτι που είχα αγοράσει το συγκεκριμένο, σοκολάτα ίσως, κάτι τέτοιο. Απο όλα που είχα αυτό βρήκε να διασωθεί!!!! :angry:

Προβολή συνημμένου 101332

Πρώην συλλογή τα μικρά, αφού σε μία σπάνια κρίση γενναιοδωρίας μου (όσον αφορά τα παιχνίδια βέβαια...) τα χάρισα σε παιδάκια... Έχω όμως πιο καινούρια!
 
zouzou είπε:
Πρώην συλλογή τα μικρά, αφού σε μία σπάνια κρίση γενναιοδωρίας μου (όσον αφορά τα παιχνίδια βέβαια...) τα χάρισα σε παιδάκια... Έχω όμως πιο καινούρια!
Ωχ τότε το πιθανότερο είναι να μην υπάρχουν πια!! Ευτυχώς υπάρχει η φωτογραφία να τα θυμίζει !!! Κι εγώ κάποιες φορές είμαι σε δίλημμα, να χαρίσω ή όχι κάτι παλιό δικό μου σε παιδάκια, αλλα μετά σκέφτομαι πως θα το καταστρέψουν και δεν το κάνω! Κρίμα είναι :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" /> Καταλήγω στο οτι δεν θέλω καν να τα ακουμπάνε :p
 
Για τα πολύ πολύ αγαπημένα μου και παλιά (και είναι πολλά) εννοείται ότι ισχύει αυτό.
 
stayros είπε:
Ενα 500 κομματιων που απεικονιζει των Αχιλλεα να σερνει τον νεκρο Εκτορα

και ενα επισης 500αρι που απεικονιζει μια Harley Davidson.

Kαι τα δυο δυστυχως βρισκονται στο εξοχικο,ελπιζω συντομα σε καποιο

ηλιολουστο Σ/Κ να παω και να τα φωτογραφισω. :)
Οπως ειχα υποσχεθει... :)

Απλα γραψτε λαθος ως προς τα κομματια του παζλ με τον Αχιλλεα... #) ...

(μεγαλος ανθρωπος βλεπετε....ξεχναω.... :p )

attachment.php


attachment.php
 
Ωραία ευρήματα!

Μου αρέσουν τα παζλ, είχα παζλ με ένα τσίρκο (15 κομμάτια), το Ροζ Πάνθηρα (39 κομμάτια) και την Παναγία των Παρισίων (με 100 κομμάτια)...είχα κι ένα άλλο με 1000 κομμάτια που απεικόνιζε παιδάκια που παίζουν τυφλόμυγα (παζλ Ravensburger) αλλά δεν το έφτιαξα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία τα παζλ, αλλά μόνο στα λίγα κομμάτια είχα υπομονή. Μια φορά προσπάθησα να φτιάξω ένα καράβι ( χίλια κομμάτια), που μου είχαν φέρει δώρο, αλλά μετά από αρκετές προσπάθειες, το παράτησα οριστικά...
 
Aυτό είναι το μόνο παζλ που διασώζεται από την παιδική μου ηλικία, με τον Ποπάϋ, της ΜΙΚΑ.

SAM_0126.jpg
 
Η αδερφή μου έχει συλλογή από Puzzle, με φωτεινούληδες, μικρό μου πόνυ , fruggle rock , muppet show κ.α. , μα δυστυχώς δεν ξέρει από κομπιούτερ για να μου στείλει καμία φωτογραφία να σας δείξω. :(
 
Ορίστε & ότι διασώθηκε από τα δικά μου, ακόμα στα κουτιά τους, υποθέτω ότι είναι πλήρης (κάποια στιγμή θα βάλω την κόρη μου να τα φτιάξει για να το επιβεβαιώσω)


P1050527.jpg


 
BETTY BOOP είπε:
Ωραία ευρήματα!
Μου αρέσουν τα παζλ, είχα παζλ με ένα τσίρκο (15 κομμάτια), το Ροζ Πάνθηρα (39 κομμάτια) και την Παναγία των Παρισίων (με 100 κομμάτια)...είχα κι ένα άλλο με 1000 κομμάτια που απεικόνιζε παιδάκια που παίζουν τυφλόμυγα (παζλ Ravensburger) αλλά δεν το έφτιαξα...
ιδού (όπως φαινονται στη συσκευασία)

παζλ.jpg

το τσιρκο.jpg

ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑΣ.jpg

H ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΩΝ ΠΑΡΙΣΙΩΝ.jpg

ΠΑΖΛ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eνα ακομη παζλ με στρουμφακια που ειχε κυκλοφορησει στην Ελλαδα την δεκαετια του 80!

12179423_467820723390825_581547257_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμαμαι ενα παζλ των στρουμφ που ηταν εκπαιδευτικο, δηλαδη ειχε τις εποχες, τους μηνες και τις ημερες της εβδομαδας. Το θυμαται καποιος αλλος;;
 
Παιδια, μετα απο αρκετο ψαξιμο στο ιντερνετ δν βρηκα κατι και ειπα να κανω μια τελευταια προσπαθεια εδω, μηπως και 1 στις 1000 ειμαι τυχερος κ το χει καποιος απο εδω μεσα Ή ΕΣΤΩ, καταλαβει για τι πραγμα μιλαω. Μεσα δεκαετιας 1990 ήταν, και μου είχε κανει δώρο ο "αγιος Βασιλης" ενα παιδικο παζλ στο οποιο αποικονιζονταν οι Μουργολυκοι! Συγκεκριμμενα, ήταν αν θυμαμαι καλα πανω σε ενα καραβι πειρατικο, μέσα στην εντονα μπλε, θαλασσα. Τι υπερχοχα χρωματα που ειχε! Ηταν τοσο πολυχρωμο που το διαλουσα και το ξαναεφτιαχαν σχεδον καθε βδομαδα! Παιζει κανεις κατα τυχη να καταλαβε για ποιο μιλω; Πω πω και τι δεν θα δινα για να μπορουσα εστω να δω μια φωτο του. Εχω ξεσκιστει να γραφω στο google "beagle boys in pirate ship puzzle" κ αλλα τετοια, μηπως και... Ματαια... Τι τελειες αναμνησεις!!
 

1@Obiwan88[/USER]

Εχε λιγο υπομονη, αν γνωριζει καποιος κατι θα σου απαντησει, οι αναγνωρισεις παιρνουν χρονο. :)

 
ευχαριστω. αυτο μ δινει λιγο κουραγιο, ας πουμε. :D
 
Πίσω
Μπλουζα