Ρωμαίος και Ιουλιέττα ΄75

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.455
Αντιδράσεις
49.745
Αισθηματική σειρά 26 επεισοδίων των 45 λεπτών που έκανε πρεμιέρα στην ΥΕΝΕΔ την Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 1975 στις 8 το βράδυ.


http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A1%CF%89%CE%BC%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%82_%CE%BA%CE%B1%CE%B9_%CE%99%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%AD%CF%84%CF%84%CE%B1_%2775

 


Πρωταγωνιστούν οι Ζωή Λάσκαρη , Χρήστος Πολίτης , Νόρα Βαλσάμη , Τζόλυ Γαρμπή κ.α.



28.jpg
27.jpg
 
Παρα πολυ ωραιες φωτογραφιες!!

Τελικα ηταν Ρωμαιος και Ιουλιετα '75 η '76;
 
bambinella 100 είπε:
Παρα πολυ ωραιες φωτογραφιες!!Τελικα ηταν Ρωμαιος και Ιουλιετα '75 η '76;
Φυσικά δεν έχω δει τους τίτλους της σειράς (μακάρι να έβλεπα έστω αυτούς... :( ) αλλά αυτό που μπορώ να υποθέσω είναι πως η σειρά ξεκίνησε το 1975 άρα ο τίτλος της είναι "Ρωμαίος και Ιουλιέττα ΄75". Τώρα , αν στα επεισόδια που προβλήθηκαν το 1976 άλλαξε ο τίτλος από ΄75 σε ΄76 δε ξέρω δυστυχώς...
 
Ναι, αυτο πρεπει να συνεβη. Η σειρα ξεκινησε λιγο προτου φυγει το 1975 και λεγοταν Ρωμαιος και Ιουλιετα '75. Με το νεο ετος θα αλλαξε και ο τιτλος της.

Σε ευχαριστω!
 
Το έβλεπα. Αρκετά συμπαθητικό και με τη σφραγίδα του βετεράνου Ντίνου Δημόπουλου. Να προσθέσω ότι στη σειρά δεν έπαιζε η Νόρα Βαλσάμη. Τον δεύτερο γυναικείο ρόλο έπαιζε η Βιβέττα Τσιούνη.
 
Αυτο που λες atanasio ειναι πολυ περιεργο! Στη συνεντευξη αυτη στο ΡΟΜΑΝΤΣΟ η Νόρα μιλάει για το σήριαλ! Δεν την θυμασαι καθολου? Ειχες δει ολα τα επεισοδια? Η Βιβετα τι ρολο εκανε ? Πες μας οτι θυμασαι,με ενδιαφερει πολυ το σηριαλ αυτο

getphoto.php
 
Ομολογώ ότι αρχίζω να αμφιβάλλω για την τηλεοπτική μνήμη μου, διαβάζοντας την παραπάνω συνέντευξη της Νόρας στο "Ρομάντσο". Δεν μπορώ, όμως, καθόλου να τη θυμηθώ στην εν λόγω σειρά (ήμουν 8 ετών τότε). Η Λάσκαρη έκανε μια πολύ ελκυστική και δυναμική νέα γυναίκα που ερωτευόταν τον Πολίτη, έναν πολύ γνωστό σκηνοθέτη και διευθυντή δραματικής σχολής, και ζούσαν μια πολύ έντονη ιστορία. Η Τσιούνη έκανε τη γυναίκα του Πολίτη. Θεωρώ δύσκολο να θυμάμαι τους παραπάνω πρωταγωνιστές και όχι τη Βαλσάμη, που ήταν - και είναι - μια από τις πολύ αγαπημένες μου ηθοποιούς. Τι να πω πάλι;
 
Μέγα μυστήριο καθ ότι δεν έχει βρεθεί και φωτό της Νόρας από τη σειρά ! Είχα την εντύπωση ότι αυτή υποδυόταν τη σύζυγο. Μήπως αντικατέστησε τη Βιβέτα?? Τι να πω,εάν θυμηθείς ή κάποιος άλλος κάτι!

Βρε μήπως αντικατέστησε την Λάσκαρη η οποία συνήθως αποχωρούσε από τις δουλειές της??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βλέποντας το απόκομμα πόσο λυπάμαι που δεν έχω τη δυνατότητα να δω τη σειρά... :(

130.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα