Σαμπουάν (1995 ANT1)

maria11

RetroN00b
Joined
30 Ιαν 2013
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
0
καλησπερα. ψαχνω να βρω το τραγουδι που επαιζε στην αρχη στο Σαμπουαν με την Ελενη Ραντου, ή εστω ενα βιντεακι απο την σειρα για να το βρω μονη μου. Οποιος γνωριζει τιποτα, ας βοηθησει. Θενξ!
 
Σαμπουάν (1995)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Σαμπουάν

Κωμική σειρά που προβλήθηκε στον ΑΝΤΕΝΝΑ την περίοδο 1995-1996. Το πρώτο επεισόδιο μεταδόθηκε στις 2/10/1995. Πρωταγωνιστές οι Ελένη Ράντου, Χρύσα Ρώπα, Τάκης Μόσχος, Νίκος Ζιάγκος, Κώστας Κόκλας, Μάρκος Σεφερλής και άλλοι ηθοποιοί.

Η Μάιρα (Ελένη Ράντου) είναι μια καλόκαρδη αλλά αφελής κομμώτρια που εργάζεται στο κομμωτήριο του Γιάννη (Κώστας Κόκλας). Είναι ερωτευμένη με τον Τέλη, έναν ωτορινολαρυγγολόγο που παρουσιάζεται ως παντρεμένος για να αποφύγει ερωτικά μπερδέματα.

Σύμφωνα με τη retrodb η σειρά αποτελούταν από 23 επεισόδια ενώ σύμφωνα με τον ''Ερευνητή της Βέροιας'' από 18 επεισόδια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο τις σειρες που για καποιο λογο μαλλον δεν εχουμε ξαναδει ποτε σε επαναληψη...
 
Πρώτη φορά ακούω αυτή τη σειρά!!!!Κρίμα που δεν έχει παιχτεί σε επανάληψη!
 
Τη θυμάμαι τη σειρά όταν παιζόταν. Είχε ένα χαρακτηριστικό τραγουδάκι στους τίτλους αρχής, με πιάνο και ένα άλλο πνευστό, λίγο παιχνιδιάρικο.

Δε θα την έλεγα και τέλεια σειρά, μάλλον λίγο για να περάσεις την ώρα σου, γιατί δεν είχε τραβήξει και πάρα πολύ κόσμο για να τη δει. Δεν τη θυμάμαι να ξαναπαίζει σε επανάληψη.

Θυμάμαι ότι εκτός από το κομμωτήριο που δούλευε η Ράντου, στο σπίτι που έμενε πρέπει να έμενε δίπλα από το "αντικείμενο του πόθου της", κάτι σαν μεσοτοιχία όπως το Cheek to Cheek. Στους τίτλους αρχής, λόγω τιτλου σειράς, είχε σαπουνάδες. Η Ράντου είχε καρέ μαλλί εκεί;
 
Δεν τη θυμάμαι καθόλου. Είναι που τότε βλέπαμε και λίγο παραπάνω MEGA...
 
Το θυμάμαι. Μέτρια σειρά, που δεν τράβηξε από θεαματικότητα...
 
maria11 είπε:
καλησπερα. ψαχνω να βρω το τραγουδι που επαιζε στην αρχη στο Σαμπουαν με την Ελενη Ραντου, ή εστω ενα βιντεακι απο την σειρα για να το βρω μονη μου. Οποιος γνωριζει τιποτα, ας βοηθησει. Θενξ!
[edit] Copyrights [edit]

ANT1 Διαφημίσεις σειρων Σαμπουάν, Τζακ Ποτ, Οι Μεν και οι Δεν, Έλλη και Άννα

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και εγω πρωτη φορα ακουω για την σειρα αυτη,δηλαδη ακριβεστερα δεν την εχω δει ποτε και μονο ο τιτλος μου λεει αμυδρα κατι
 
"Σαμπουάν" με την Ελένη Ράντου (trailer| 1995)

 
Πίσω
Μπλουζα