Σαν εξωγήινος...

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.888
Αντιδράσεις
67.347
Σίγουρα σε όλους έχει τύχει να βρεθούν σε παρέα, που όλοι λάτρευαν μια σειρά η εκπομπή, αλλά εσείς αντιπαθούσατε ή απλά την αγνοούσατε. Παράδειγμα όταν άρχισαν να προβάλλονται τα φιλαράκια ( friends) και λίγο αργότερα έγιναν τεράστια επιτυχία. Θυμάμαι όλους να εκθειάζουν τους ηθοποιούς, το χιούμορ κλπ. Εγώ όμως απλά δεν την άντεχα. Ελάχιστες μπόρεσα να χαμογελάσω με κάποια ατάκα γιατί έβρισκα το χιούμορ της πολύ υπερβολικό και τους χαρακτήρες στην πλειοψηφία τους, αντιπαθητικούς. Μάλιστα όλο απορούσαν, πως δεν ξεκαρδίζομαι από τις φοβερές ατάκες του τάδε και του δείνα ηθοποιού. Ποιο είναι το δικό σας παράδειγμα;
 
αντίθετα και οι τρεις σειρές ήταν εξαιρετικές στο βιβλίο! hunger games δεν το χω δει και τα τρία στα αγγλικά υπέροχα το καλύτερο ήταν ο Χάρι Πότερ αν και λίγο παιδικό. Στο Lord of the rings υπερβολική χρήση εφέ με κομπιούτερ. Χωρίς κομπιούτερ απλώς οι ταινίες δεν γινόταν να γυριστούν. Το βιβλίο των hunger games το καλύτερο κατά τη γνώμη μου περιγράφει μια εφιαλτική δυστοπία ενώ τα άλλα δυο παραμύθια όμορφα παραμύθια όμως και καθόλου χαζοχαρούμενα.
 
Χτυποκάρδια στο Beverly Hills

με εξαίρεση την μουσική από τους τίτλους έναρξης και τον κούκλο (τότε) Jason Priesley, η σειρά δεν με ενδιέφερε ποτέ...
 
Α, καλά... Ούτε εγώ τα Χτυποκάρδια.... Γενικότερα, δεν έχω δει καμία σαπουνόπερα πλην της ΔΥΝΑΣΤΕΙΑΣ που την λατρεύω μέχρι σήμερα.... Τόλμη και γοητεία που έβλεπε όλος ο κόσμος (Είχα ξεκινήσει να το δω στην αρχή αλλά δεν μου άρεσε καθόλου.... Τα ίδια κουρτινάκια επί 20 λεπτά... Το ίδιο φτωχοσάλονο!!! Μες στη μιζέρια!!! Πόσο να αντέξω να δω???)...

Το Μπακ Ρότζερς!!! Το θυμάστε? Με εκείνον τον αστροναύτη που παρασύρθηκε στο κενό και ξαναγύρισε στη γη μετά από πολλά χρόνια? Το έβλεπαν όλοι με πάθος!!! Εγώ δεν μπορούσα να το δω με τίποτα, αν και μου είχαν αρέσει κάποια άλλα επιστημονικής φαντασίας!!!
 
Ελληνικές ταινίες του 80 , Μουστάκες Ψαλτηδες, Χαρυ Κλυνν κτλ.
Δεν τα μπορούσα (τοτε), ήμουν του Χόλυγουντιανου χιούμορ.
 
  • Like
Reactions: RIO
Εν τω μεταξύ μόλις συνειδητοποίησα πως αυτά που έγραψα δεν είναι ρετρό κ ζητώ συγγνώμη , αλλά μου ήρθαν σα σκέψη αυτόματα!
 
Και εγώ ότι είμαστε στις τηλεοπτικές σειρές, σου Rio.
 
  • Like
Reactions: RIO
Δεν υπάρχει πρόβλημα να επεκταθεί το θέμα και σε ταινίες. Αν και δεν ξέρω σε ποια κατηγορία, θα πρέπει να μεταφερθεί...:)
 
Συμπάσχω και εγώ με αυτές τις σειρές που αναφέρει ο/η @CHEETARA

Επίσης δεν μου άρεσαν ποτε τα Ατίθασα νιάτα (ίσως γιατί ήμουν μικρός και δεν είχα φτάσει ακόμα σε αυτα :fafoutis:)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παράδειγμα όταν άρχισαν να προβάλλονται τα φιλαράκια ( friends) και λίγο αργότερα έγιναν τεράστια επιτυχία. Θυμάμαι όλους να εκθειάζουν τους ηθοποιούς, το χιούμορ κλπ. Εγώ όμως απλά δεν την άντεχα. Ελάχιστες μπόρεσα να χαμογελάσω με κάποια ατάκα γιατί έβρισκα το χιούμορ της πολύ υπερβολικό και τους χαρακτήρες στην πλειοψηφία τους, αντιπαθητικούς.

Και εγώ το ίδιο. Δηλαδή, η πρώτη που σκέφτηκα ήταν "Τα Φιλαράκια". Ακόμα και σήμερα άμα την πετύχω , αλλάζω με την μία κανάλι..
 
Πίσω
Μπλουζα