Σκάνδαλο, Θαυμάσιο, Διάβασέ με, Στενές Σχέσεις

kompostas

Banned
Joined
15 Ιουλ 2011
Μηνύματα
38
Αντιδράσεις
3
Θυμαστε αυτα τα περιοδικα της δεκαετιας του '80? Ηταν οι τσοντες της εποχης :p

Το Σκανδαλο, το Θαυμασιο, ο Καζανοβας, το Διαβασε με και καμποσα αλλα που δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη.

Το καλυτερο ομως ηταν οι Στενες Σχεσεις που ειχε... φωτορομαντζο, ιστορια με εικονες δηλαδη, οπως αυτες του "Και". Τα πρωτα τευχη ηταν καλα, μετα ομως χαλασε.

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επίσης να θυμίσουμε και το παρόμοιο "Εμπειρίες"
 
Κοιταζοντας το εξωφυλλο, καταφερα να διαβασω και τις αναρτησεις... :)

Ροζμαρι Ντεξτερ, μια εξωτικη καλλονη μαγευει με το σεξ
Ηταν υπαρκτο προσωπο η Rosemary Dexter! Πεθανε περσυ οπως διαβαζω. Επασχε εδω και πολλα χρονια απο καποια σοβαρη ασθενεια.

[video=youtube;IQfWCRfP-9w]

 
Aυτες ηταν εποχες,βλεπαμε πιτσιρικαδες γυμνο με το μακαρονι στα περιπτερα μονο,οχι τωρα που ειναι παντου στο διαδυκτιο.Η φiλομαθουσα νεολαία τοτε,ειχε ενας απο τη παρεα και πεφταμε ολοι απο πανω του,διαβαζαμε 10 ατομα ενα περιοδικο ταυτοχρονα :p
 
Και οχι τιποτα σπουδαιο, σεμνα πραγματα, soft.

exetlaios είπε:
Επίσης να θυμίσουμε και το παρόμοιο "Εμπειρίες"
Α ναι, οι "Εμπειριες"... Ειχε ιστοριουλες που λεγανε οτι ειναι των αναγνωστων.

Αυτα ολα ηταν τα ελληνικα, υπηρχαν παραλληλα και καποια ξενα που ηταν πραγματικα harcore και τα πωλουνταν συνηθως στα περιπτερα της Ομονοιας.

Ενα τετοιο ειχα διαβασει καποια στιγμη βουτωντας το απ τον πατερα μου και ... ειχα παθει σοκ :eek:

Νομιζω ηταν το Selekta.
 
Eνα Θαυμασιο επεσε στα χερια μου για λιγο εχτες το πρωι...πηγαινοντας στη δουλεια ειδα 4 (!!!!!) καροτσια σουπερ μαρκετ....ηταν διπλα απο ενα ''χαρταδικο''....και 4 ηταν γεματα παλια βιβλια και περιοδικα,το Θαυμασιο ηταν πανω πανω σε ενα απο αυτα!!!!!!!πραγματικοι θησαυροι...προφανως ο αλλοδαπος που τα χε περιμενε να ανοιξει το ''χαρταδικο'' για να τα πουλησει...για ανακυκλωση προφανως :(

dim είπε:
Eνα Θαυμασιο επεσε στα χερια μου για λιγο εχτες το πρωι...πηγαινοντας στη δουλεια ειδα 4 (!!!!!) καροτσια σουπερ μαρκετ....ηταν διπλα απο ενα ''χαρταδικο''....και 4 ηταν γεματα παλια βιβλια και περιοδικα,το Θαυμασιο ηταν πανω πανω σε ενα απο αυτα!!!!!!!πραγματικοι θησαυροι...προφανως ο αλλοδαπος που τα χε περιμενε να ανοιξει το ''χαρταδικο'' για να τα πουλησει...για ανακυκλωση προφανως :(
Edit.Εκανα λαθος...Φανταζιο λεγοταν το περιοδικο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υποψιν οτι το Φανταζιο δεν ηταν τσοντα οπως το Σκανδαλο, οπως διαβασα σε αλλο σημειο του forum.

To διαβαζε η μανα μου τη δεκαετια του 70-80.

Τωρα δε ξερω κατα ποσο θα επρεπε να χαρακτηριζουμε θησαυρους(υπηρχε και περιοδικο "Θησαυρος" την ιδια περιοδο, με τη γελοιογραφια τιου Ζαχαρια στη 1η σελιδα) καθε περιοδικο που κυκλοφορουσε τις προηγουμενες δεκαετιες.

Τι περισσοτερο θα μπορουσε να κερδισει ο αλλοδαπος απο την ανακυκλωση?
 
περασαν απο το ΣΚΑΝΔΑΛΟ πολλα ονοματα που αργοτερα εκαναν καριερα σαν δημοσιογραφοι και σεναριογραφοι βιντεοταινιων.το περιοδικο στην 3η-4η σελιδα ειχε φωτο απο ταινιες ελληνικες και ξενες ρεαλιστικου κινηματογραφου.και απο εκει πρωτομαθαμε την 7η τεχνη.
 
Η ωραία εποχή της μαύρης μουτζούρας στην επίμαχη δίοδο και των αστερίσκων στις θηλές...
 

1@Nemo[/USER]

νομιζα οτι ησουν εσυ Νemo...μετα διαβασα οτι ειναι ο Τζιμης... :D

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

BETTY BOOP είπε:
1@Nemo[/USER]
νομιζα οτι ησουν εσυ Νemo...μετα διαβασα οτι ειναι ο Τζιμης... :D
Εντάξει μωρέ "όλα τα ... "γουρούνια" την ίδια μούρη έχουμε" :diablotin: .

Big Respect στον μεγάλο Τζίμη ,πέρα από τις όποιες επιμέρους μικροδιαφωνεioύλες μπορεί να έχει κάποιος για κάποιες επιλογές του

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ηξερα που να ποσταρω κ διαλεξα αυτο το topic γιατι δεν βρηκα καποιο αντιστοιχο θεμα με ερωτικα κομιξ.

Πριν κατι μερες πηγα με ενα φιλο μου να παραγγειλουμε παλια κομιξ κ περιοδικα. Ο φιλος μου εριξε παραγγελια για το Γκολ (το γνωστο με τις εικονγραφημενες ποδοσφαιρικες περιπετειες). Αντι αυτου ομως, μας περιμενε μια παραξενη εκπληξη οταν ανοιξαμε το δεμα  που μας προκαλεσε γελιο... 

Μας ηρθαν τελικα τα πρωτα τευχη απο ενα περιοδικο με την ονομασια Gol (αντι για Γκολ), το οποιο περιεχει αυτοτελείς ερωτικες ιστοριες, απο το πρωτο τευχος μεχρι το εβδομο. Δεν γνωριζαμε καν την υπαρξη του οπως δεν υπαρχουν καθολου πληροφοριες σε κανενα τευχος (παιζει σοβαρα να μην γνωριζε ουτε ο ιδιος ο εκδοτης την υπαρξη τους...:p). 

Δεν ξερω ομως αν επιτρεπεται να ανεβασω μια photo με ολα τα τευχη  λογω σεξουαλικου περιεχομενου στο forum...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
....

Δεν ξερω ομως αν επιτρεπεται να ανεβασω μια photo με ολα τα τευχη  λογω σεξουαλικου περιεχομενου στο forum...
Δυστυχώς. Άσε που θα αρχίσει να "βαράει" και η google... 
 
Πίσω
Μπλουζα