Σοκολατένια αυγουλάκια σε συσκευασία-ζωάκι

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.970
Θυμαμαι κατι πλαστικες συσκευασιες που ειχαν μορφη απο καποιο ζωακι (σε μενα ηταν μια γαλαζια γατουλα),το κεφαλι* και η ουρα ηταν φτιαγμενα απο σκληρο πλαστικο (γαλαζιου χρωματος στη δικη μου περιπτωση),η "κοιλιτσα" ομως ηταν φτιαγμενη απο διαφανο λεπτο πλαστικο για να φαινεται το περιεχομενο,δηλαδη τα σοκολατενια αυγουλακια.Δε θυμαμαι αν τα αυγουλακια ηταν Kinder της Ferrero ή καποιο ελληνικο προϊον,παντως ηταν νοστιμα και ισως να κυκλοφορουσαν μονο την περιοδο του Πασχα

* το προσωπο ηταν ζωγραφισμενο: ειχε ματακια,μυτουλα κλπ
 
βρεθηκε η μια απ τις δυο συσκευασιες-ζωακι αν και δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση,λειπουν τα αυτακια του γατουλη πυροσβεστη :(

2015-09-29-726.jpg

2015-09-29-725.jpg
 
Σε ευχαριστουμε για το ευρημα Κατερινακι!!! :flower:

όμως δεν θυμάμαι αυτές τις συσκευασίες, ποια χρονιά κυκλοφόρησαν;
 
Είχαμε κι εμείς δύο, ένα ροζ και ένα γαλάζιο, και τα δύο ήταν φώκιες και είχαν αυγά kinder μικρούλια μέσα. Είχαν βγει ειδικά για το Πάσχα, πριν αρχίσουν να εμφανίζονται τα kinder πασχαλινά αυγά.
 
BETTY BOOP είπε:
Σε ευχαριστουμε για το ευρημα Κατερινακι!!! :flower:
όμως δεν θυμάμαι αυτές τις συσκευασίες, ποια χρονιά κυκλοφόρησαν;
σιγουρα ηταν αρχες ή το πολυ μεσα 90ς οταν κυκλοφορησαν

QueenofHearts είπε:
Είχαμε κι εμείς δύο, ένα ροζ και ένα γαλάζιο, και τα δύο ήταν φώκιες και είχαν αυγά kinder μικρούλια μέσα. Είχαν βγει ειδικά για το Πάσχα, πριν αρχίσουν να εμφανίζονται τα kinder πασχαλινά αυγά.
ειναι σιγουρο δηλαδη οτι τα αυγουλακια ηταν kinder

νομιζω οτι κυκλοφορουσαν παραλληλα με τα πασχαλινα αυγα kinder αν και δε θυμαμαι τηλεοπτικη τους διαφημιση αλλα σιγουρα ηταν πιο οικονομικα απ τα μεγαλα πασχαλινα αυγα της Kinder και ηταν καλη εναλλακτικη λυση
 
Τα δικά μας τα είχαμε πάρει την πρώτη χρονιά που τα είχε φέρει ο Μαρινόπουλος και σίγουρα δεν είχε και μεγάλα αυγά. Δεν θυμάμαι να είχαμε δει διαφημίσεις σχετικές, δεν τα πήραμε δηλαδή επειδή τα είδαμε σε διαφήμιση αλλά επειδή τα είδαμε στο κατάστημα και πήραμε και για βαφτιστήρια των δικών μου μαζί με αυγό μεγάλο, αλλά όχι Kinder. Μπορεί να κυκλοφόρησαν σε επόμενες χρονιές παράλληλα. Κατά σύμπτωση είχα φωτογραφίσει το δικό μου πριν το πάω στην αποθήκη για να το ανεβάσω κάποια στιγμή. Now is as good a time as any!

attachment.php


attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα