Σουξέ 1999-2000

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.582
Αντιδράσεις
1.732
Τί καλοκαιρινα ξενα σουξε του 2000, αλλα και τα ελληνικα εκεινης της περιοδου θυμάστε; :)

Τοτε ακουγα πολλα στο ραδιο και στις καφετεριες αλλα ημουν τοσο ασχετος που δεν συγκρατησα κανενα ονομα ενω οπως συμβαινει με τα εποχειακα σουξε, σπανια εχω ξανακουσει απο τοτε. Θα χαρω αμα θυμηθω καποια απο αυτα

Θυμαμαι ενα χορευτικο που λεγοταν "Καμα Σουτρα", ενα instrumental mε γκάιντα (απο τοτε το εχω ξανακουσει σε εκπομπες και ρεπορταζ), και ενα αλλο ξενο που σε καποια φαση ανεφερε το Tir nanOg 8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι τα σκαλίζεις αυτά τα χρόνια βρε Rakeesh. Μαύρα χάλια... :sealed:

Όπως και να 'χει:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=W2uHW1h5uWY]YouTube - Waiting For Tonight- Jennifer Lopez

:cheers:
 
Το Εξάρτηση του Γιώργου Λεμπέση, το Σπάνια της Δέσποινας Βανδή, το Everything I Am της Βίσση, το Άντεξα του Σάκη, το Κομμάτια του Δάντη, το Oops i did it again-Britney, το I'm genie in a bottle-Aguiliera και το Θέλω Να Γυρίσω των Goin Through με τον ΜΑΖΩ
 
Το kama sutra ήταν ένα 7λεπτο κομμάτι...είχα μια συλλογή cd που περιείχε όλες τις επιτυχίες,πιο συγκεκριμένα είχε τα εξής:

kama sutra (δεν θυμάμαι τραγουδιστή)

mambo number 5 (radio edit 3:50) - lou bega

livin' la vida loca - ricky martin

shake your bon bon - ricky martin

bailamos - enrique iglesias

blue (radio edit 3:50) - eiffel 65

get get down (radio edit 3:30 λεπτά) - paul johnson

baby one more time - britney spears

crazy (the stop remix) - britney spears

if you had my love (radio edit 3:45) - jennifer lopez

waiting for tonight - jennifer lopez

let's get loud - jennifer lopez

amor a la mexicana (remix) - thalia

genie in a bottle - christina aguilera

what a girl wants - christina aguilera

cambio dolor - natalia oreiro

bye bye bye - n'sync

i turn to you (radio mix) - melanie c

Η σειρά που τα έβαλα είναι τυχαία...τα είχα βρει από cd-singles και πρέπει να ήταν γύρω στα 75 λεπτά το cd!

Επιπλέον τα cd-singles είχαν remixes ή b-sides τα οποία και τα είχα γράψει σε άλλα 2 cds!
 
Ta cd-singles της Britney και Jennifer Lopez δεν έλειπαν από τη συλλογή μου,όπως και τα albums!!!!!!Ήμουν στις αρχές γυμνασίου τότε και ξεκίνησα να ακούω ξένα!Για λίγο καιρό δεν άκουγα καθόλου ελληνικά
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Το Εξάρτηση του Γιώργου Λεμπέση, το Σπάνια της Δέσποινας Βανδή, το Everything I Am της Βίσση, το Άντεξα του Σάκη, το Κομμάτια του Δάντη, το Oops i did it again-Britney, το I'm genie in a bottle-Aguiliera και το Θέλω Να Γυρίσω των Goin Through με τον ΜΑΖΩ
Και αυτά τα ελληνικά τα είχα σε συλλογή,με εξαίρεση το "Σπάνια" της Δέσποινας που το βρήκα στο album "Προφητείες" στα τέλη του 99!

Να προσθέσω και ONE - Πρώτη μου φορά και γενικά ολόκληρη την κασέτα!

Και Βίσση είχα τα maxi singles "Everything I Am" & "Aγάπη Υπερβολική" τα είχα πάρει μαζί,2000 δρχ το καθένα

Γενικά όμως λίγα ελληνικά και περισσότερα ξένα

Είχα Thalia τα αυθεντικά albums En Extasis,Amor A La Mexicana & Arrasando όπως και Natalia Oreiro το πρώτο της cd!Ήταν στη μόδα τότε αυτά (και συμπληρώναμε και albums me photos από τις σαπουνόπερες)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωωωω να στε καλα παιδια. Θα τα ερευνησω ενα-ενα και αν βρω καποιο που μου κανει κλικ, θα σας ξαναευχαριστησω ;)
 
Rakeesh είπε:
Πωωωω να στε καλα παιδια. Θα τα ερευνησω ενα-ενα και αν βρω καποιο που μου κανει κλικ, θα σας ξαναευχαριστησω ;)
Να ακούσεις οπωσδήποτε τα 3 albums της Thalia (En Extasis,Amor A La Mexicana & Arrasando) και το ομώνυμο της Natalia Oreiro,έκαναν τεράστια επιτυχία στην Ελλάδα την περίοδο 1999-2000
 
Να τι μαζεψα (προς καθε ενδιαφερομενο)

Ενταξει δεν ειναι ακριβως σουξε, αλλα ακουγονταν αρκετα συχνα για να τα θυμηθω!

Lady

Freestyler - Bomfunk MC

Robbie Williams - Millenium

Μονο στα ονειρα - Χατζηγιαννης

Στης καρδιας σου την αληθεια - Σφακιανακης

Μετανιωνω - Σφακιανακης

Λυγαρια μου γλυκεια - Σφακιανακης

Της καρδιας μου γιατρεια - Βανδη

Υποφερω - Βανδη

Απαπα - Βανδη

10 εντολες - Βανδη

Μη μου κλεινεις το φως - Βανδη

Σταματα να μου κολλας - Βανδη

Το κοριτσακι σου - Βανδη

Κραυγή - Βίσση

Μου ταιριαζεις σου ταιριαζω - Σχοινας

Συγκοινωνιουντα δοχεια - Σχοινας

Τυπικη διαδικασια - Τερζης

Κομμάτια σπασμένα - Δάντης

Κράτα καρδιά - Τοπάζη

Στο κάτω κάτω - Πάμελα

Θαλασσα μου σκοτεινη - Πορτοκαλογλου

Αγγελοι - Στελιος Ροκκος

Μπουμ Μπουμ - Σαμπρινα

Σ'ενα χαρτακι εγραψα - Βαλαντης

Αυτο το κατι που θελω - Γαρμπη

Στεναγμε μου - Αρης Σαμολαδας

Μ'αρεσει να χορευω

Πιο καλά περνώ

Ερωτας κλεφτης

Αν ξερετε, παρακαλω πειτε μου ονομα καλλιτεχνων σε αυτα που ειναι αγνωστου δημιουργου :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ενδιαφερον thread και εχει πεσει μεσα πολυ πληροφορια.

Απο την αλλη ομως - θυμηθειτε οτι το retromaniax δεν πολυασχολειται με τα σημερινα media (εκτος αν πατανε πανω σε retro θεματα) και οτι η συγκεριμενη ενοτητα ειναι η 80s culture. Εκτος δηλαδη που βγαινουμε offtopic, μπερδευουμε και το υλικο που φιλοξενουμε εδω.
 
Σε λίγο καιρό όμως θα αποτελούν κι αυτά retro!
 
Οταν έρθει ο καιρός εκείνος (σε μια 10ετία υπολόγιζε), να'μαστε καλά, το ξανασυζητάμε...
 
Πίσω
Μπλουζα