Σπίτια για τις κονσόλες σας. Δείτε αυτό!

gtsamour

SinclairMaster
Joined
12 Δεκ 2006
Μηνύματα
2.414
Αντιδράσεις
11
Στο Praktiker του Αλίμου βρήκα αυτή την πολύ καλή προσφορά.

3 βαλιτσάκια αλουμινίου στην τιμή των 25 ευρώ που κλειδώνουν με κλειδάκι κιόλας. Ταιριάζουν άψογα για τις κονσόλες Saturn και Dreamcast, αλλά φαντάζομαι και για άλλα πράγματα. Εσωτερικά είναι ντυμένες από λεπτό μαλακό υλικό.

Το μικρο φαντάζομαι είναι ότι πρέπει για ένα Spectrumάκι.. (Ακούς Wally???), αλλά το τροφοδοτικό του δεν νομίζω να χωράει.







 
Τέλειο!!!!!!!!!!Θα πάω να τα τσιμπίσω!!!!!
 
Είναι η μια μέσα στην άλλη και σε σελοφάν (3 σε 1 λέει).... μην ψάχνεις τις άλλες δύο, είναι μέσα....

Και κάτι άσχετο, σήμερα επιδιόρθωσα την πλακέτα spectum κατασκευής Samsung που είχα πει παλιότερα.... Wally εσύ την έχεις δεί. Ευτυχώς ήταν μόνο ένα τσιπάκι μνήμης, ο Ζ80 και δύο transistors, τίποτα δηλαδή που δεν βρίσκεται σήμερα όπως η ROM και η ULA. Χαρακτηριστική εικόνα spectrumακίου που πέθανε από τράβηγμα interface Kempston ενώ ήταν αναμμένο :D

Σύνολο 9 μηχανήματα Sinclair στην κατοχή μου (αν και μου λείπουν 5 μεμβράνες για να είναι πλήρη...)
 
Καλώς!!!

Αλλά προτιμώ τις κονσόλες "ετοιμοπόλεμες"!!!!
 
Και εγώ, αλλά τις προτιμώ και πεντακάθαρες και προστατευμένες, έξω σκονίζονται και είναι επιρρεπείς σε ατυχήματα.
 
Αυτό αν το δει ο geoanas θα τρελαθεί,αλλά από την άλλη δεν θέλει μόνο δύο και τρία κουτιά,θέλει.....πολλά...πάρα πολλά.....άστα έχω ξεχάσει το μέτρημα!! :D
 
Ρε γμτ θέλω ακόμα ένα μεσαίο για την Master System I που είναι ολόκληρο μακρυνάρι, αλλά να δόσω άλλα 25 ευρώ και να μου περισσέψουν οι δύο?
 
Παρε και κανενα Dreamcast τοτε να μην πανε χαμενα! :D
 
Για κοίτα τις φωτογραφίες καλύτερα.....
 
Κι άλλο! Κι άλλο!

Ποτέ το ένα δεν είναι αρκετό!!!!!!!!
 
Μόνο με τα Spectrum έχω αυτό το κόλλημα.....

Τελικά το μικρό βαλιτσάκι φιλοξενεί ήδη το Game Gear με τα cartridges του :D
 
Τον κάναμε δικόν μας αυτόν... ;)
 
Αφηστε τα κουτια και ριξτε τα μηχανακια πανω στα RGB scart,ετοιμοπολεμα!!
 
Wally είπε:
Αφηστε τα κουτια και ριξτε τα μηχανακια πανω στα RGB scart,ετοιμοπολεμα!!

Έτσι, έτσι.

Ερώτηση:

Που θα βρω μια καλή σκαρτιέρα;

Και.... που θα βρω VGA BOX για το Dreamcast;

Πω πω ζήλεψα που είδα το Dream του Maddog στο μόνιτορ!!!!! Τι απόδοση ήταν αυτή ρε παιδιά; Φτου φτου μη στο ματιάσω Γιατρέ!!!! :D :D
 
Στον Κατουμα,αλλα προσεξε να ζητησεις full wire διοτι οι φτηνες δινουν ουσιαστικα μονο composite σημα(μπλιαχχ!!).

Τωρα για το VGAbox, μονο Playasia φοβαμαι...επιτακτικη αγορα...την εχω στο προγραμμα
 
ΟΚ με την πρώτη ευκαιρία θα κατέβω για τη σκαρτιέρα, γιατί ήδη έχω Cube, Saturn και Dreamcast πάνω.......

Φαντάσου ότι έρχεται PS2, Megadrive και Ν64.......... Μην αναφέρω καν το Xbox 1........ Που στο καλό θα μπούνε όλα;
 
Μόλις γύρισα από Praktiker Αλίμου, Υπάρχει και πάλι το πακέτο με τις 3in1 μεταλλικές βαλίτσες, ότι πρέπει για κονσόλες.

Το κόστος πάει 32 ευρώ και για τις τρείς φυσικά, η μία μέσα στην άλλη, διαδοχικά μικρότερες.
 
Πίσω
Μπλουζα