Στο κουρείο / κομμωτήριο

stayros είπε:
Μια πρωτη αναμνηση εχω περιγραψει εδω. :precry: Δευτερη που θυμαμαι (μα κατι ωρες που μου ερχονται... :eek: ...2 παρα ...βραδιατικα..να θυμαμαι τριχες!!!:biglaugh:) ειναι

οταν ειχε αλλαξει ολο το "συστημα" - ο κουρεας εγινε κομμωτης, το κουρειο εγινε κομμωτηριο - και αναγκαστικα

πηγα για κουρεμα σε Salon de coiffure (οπως λεγοταν τα περισσοτερα κομμωτηρια πλεον).

Την πρωτη φορα πηγα χωρις ραντεβου -Ωιμε...που ξανακουστηκε...να κλεισεις ραντεβου για να κουρευτεις!!! :eek: - και περιμενα

υπομονετικα μεχρι να ερθει η σειρα μου Η' να υπαρξει καποια ακυρωση (σαν τις πτησεις ενα πραγμα... :D ) για να κουρευτω.

Με τα πολλα ηρθε η σειρα μου, εκατσα, δεν προλαβα να τακτοποιηθω στο καθισμα και ερχεται ο μεσιες και ρωταει..."Λουστηκαμε?"

αφελεστατα απαντω..."Ναι,προχθες που εκανα μπανιο"... :D ...τον εκαψα τον καλλιτεχνη...:burn:

"Οχι,οχι...δεν καταλαβατε...Αν λουστηκατε,πριν ερθετε εδω" ... "Αααα...συγνωμη,δεν το καταλαβα...Ε οχι."

"Πολυ καλα. Μια κοπελια για λουσιμο παρακαλω,εδω" τον ακουσα να λεει...και τσουπ...πριν το καταλαβω,να ειμαι χωμενος κατω

απο τον λουτηρα, με την κοπελια να μου πασπαλιζει το κεφαλι (ομολογω οτι ηταν το καλυτερο μου αυτο... :diablotin: ) και να με ετοιμαζει

για τον μετρ του μαλλιου. :D

Η πρωτη φορα εγινε δευτερη, η δευτερη τριτη και ουτω καθεξης,ωσπου εκλεισα 12 χρονια πελατης στα "Σαλονια της τριχας". :D

Μια ωραια πρωια ομως το Salon de coiffure...εβαλε τιτλους τελους... :ban:

διοτι η σταδιακα αυξανομενη ανα χρονια τιμη του

κουρεματος,ανεβηκε σε σημειο που ουτε χρυσο ψαλιδι δεν την κουρευε πια!!! :eek:

Κι ετσι μετα απο μια 12ετια στα "Σαλονια της τριχας", γυρισα Η' μαλλον ανακαλυψα κλασικο κουρειο

με κλασικο κουρεα και με τιμη σταθερη εδω και μια 10ετια. :)
...με έκανες και γέλασα με την περιγραφή σου Σταυρο...!!!

...πάντως εγώ δεν θυμάμαι ποτέ να είχα πρόβλημα με τις επισκέψεις μου στο κομμωτήριο, ίσα-ίσα που μου άρεσε κιόλας...ήταν και κοντά στο σπίτι μας και δεν κουραζόμουν...

Stratulator είπε:
Με κάτι τέτοιο, μια χαρά θα ήσουν... :)
Προβολή συνημμένου 138776
ουπς!!! Καλό!!!
 
Πίσω
Μπλουζα