Συλλογή N-Gage

Τέλος η αναμονή! Ήρθε και είναι πανέμορφο! :d@redevil :D @redevil

Το κουτί είναι πλήρες. Περιλαμβάνει τα εγχειρίδια χρήσης, την dummy sim card για να παίζετε παιχνίδια χωρίς να το χρησιμοποιείτε ως τηλέφωνο, φορτιστή, θηκούλα για παιχνιδάκια, hands Free, παιχνίδι Red Faction και διάφορα διαφημιστικά φυλλάδια.

Μερικές φώτο.

Η συσκευασία εμπρός και πίσω.

IMG_20151218_100101.jpg

IMG_20151218_100140.jpg

Μια συγκριτική με γομολάστιχα για να έχετε εικόνα του μεγέθους.

IMG_20151218_100001.jpg

IMG_20151218_100023.jpg

Περιεχόμενο πακέτου.

IMG_20151218_100300.jpg

Dummy sim card.

IMG_20151218_100357.jpg

Διαφημιστικό φυλλάδιο.

IMG_20151218_100437.jpg

IMG_20151218_100443.jpg

IMG_20151218_100459.jpg

IMG_20151218_100510.jpg

Το μόνο αρνητικό, αν μπορεί να θεωρηθεί, είναι ότι οι διαθέσιμες γλώσσες στο μενού είναι μόνο Αγγλικά, Ισπανικά και Γαλλικά. Μικρό το κακό βέβαια. Πάντως σκέφτομαι σοβαρά να το χρησιμοποιήσω και ως τηλέφωνο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοριζικο αντε και να συμπληρωσεις και τα υπολοιπα ακομη πιο ομορφα μοντελα καποτε,ενα νομιζω βγηκε η δυο..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοριζικο Τζοννυ! Εχεις και αρκετα παιχνιδακια ,καλοπαιχτα!
 
Aardvark είπε:
Καλοριζικο αντε και να συμπληρωσεις και τα υπολοιπα ακομη πιο ομορφα μοντελα καποτε,ενα νομιζω βγηκε η δυο..
Σ'ευχαριστώ πολύ Aard! Πριν από αυτό είχε βγει ένα ακόμη μοντέλο, αλλά αυτό έχει αρκετές βελτιώσεις σε σχέση με το 1ο και είναι και ομορφότερο κατά τη γνώμη μου.

Ajax87 είπε:
Καλοριζικο Τζοννυ! Εχεις και αρκετα παιχνιδακια ,καλοπαιχτα!
Να'σαι καλα φίλε :thanx2: . Πάντως έχει μερικά καλά κομμάτια που αξίζει κάποιος να τα έχει.
 
A θυμομουν οτι το πρωτο ηταν η παντοφλα και το δευτερο ηταν το αρκετα βελτιωμενο,αυτο ειναι το 2ο τελικα για αυτο ειναι και ομορφο.


Καλη επιλογη!
 
Aardvark είπε:
A θυμομουν οτι το πρωτο ηταν η παντοφλα και το δευτερο ηταν το αρκετα βελτιωμενο,αυτο ειναι το 2ο τελικα για αυτο ειναι και ομορφο.
Καλη επιλογη!
Η μέρα με τη νύκτα.

silverqd3.jpg
 
Αν και το πρωτο το βρισκω λιγο μεγαλο αλλα για μενα ειναι λιγο πιο ομορφο απο το δευτερο μοντελο.
 
DarkSynbios είπε:
Αν και το πρωτο το βρισκω λιγο μεγαλο αλλα για μενα ειναι λιγο πιο ομορφο απο το δευτερο μοντελο.
Παρατήρησα ότι το 1ο μοντέλο έχει θύρα USB για σύνδεση με PC κάτι που λείπει από το 2ο και ίσως να έχει αντικατασταθεί από το Bluetooth.
 
Με 2,5 μήνες καθυστέρηση, να αναφέρω ότι το κινητό είχε μέσα ήδη προεγκατεστημένα παιχνίδια από αυτά που κυκλοφορούν κανονικά όπως το King of Fighters και το Red Faction. Εγώ ωστόσο αγόρασα το Worms World Party που μου φάνηκε πολύ αξιοπρεπές.
 
Μεγειά το κονσόλι Johnny! Πρόσεχε με τα αρχεία που φορτώνεις-μεταφέρεις γιατί υπάρχει το πάρα πολύ σύνηθες πρόβλημα του N-Gage με WSoD (White Screen of Death), όπου στην ουσία η κονσόλα δεν μπορεί να διαχειριστεί κάποιο συγκεκριμένο μέγεθος αρχείου και έτσι μπρικάρει, μην μπορώντας να μπουτάρει στην συνέχεια.
 
johnny_salonica είπε:
Μεγειά το κονσόλι Johnny! Πρόσεχε με τα αρχεία που φορτώνεις-μεταφέρεις γιατί υπάρχει το πάρα πολύ σύνηθες πρόβλημα του N-Gage με WSoD (White Screen of Death), όπου στην ουσία η κονσόλα δεν μπορεί να διαχειριστεί κάποιο συγκεκριμένο μέγεθος αρχείου και έτσι μπρικάρει, μην μπορώντας να μπουτάρει στην συνέχεια.
Σ'ευχαριστώ συνονόματε! Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές. Η αλήθεια είναι ότι ο χρόνος μου τον τελευταίο καιρό είναι πολύ περιορισμένος και δεν έχω καθήσει να ασχοληθώ καν με την κονσόλα και όσον αφορά το softwarικό κομμάτι. Τα παιχνίδια που έχει πάντως μέσα για το λίγο που έπαιξα λειτουργούν καλά. Έχει και το Virtua Cop που όπως έψαξα δεν κυκλοφόρησε τελικά σαν παιχνίδι.

Worms World Party και τα μενού του κινητού με τα παιχνίδια





IMG_20160310_091600.jpg

IMG_20160310_091733.jpg

IMG_20160310_091743.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιαννη μεχρι τωρα ποιο παιχνιδι σου αρεσε για το Ngage;
 
Λεωνίδα η κονσόλα έχει πραγματικά πολύ ωραία παιχνίδια και δεν της φαίνεται. Δυστυχώς λόγω πίεσης χρόνου έχω παίξει λίγα λεπτά από τα ήδη εγκατεστημένα παιχνίδια και το Worms. Το Colin Mc Rae είναι πολύ καλό με λεπτομερείς επιλογές και το Worms είναι όπως αυτό του GBA.
 
Πίσω
Μπλουζα