Συσκευασμένο κρουασάν σε σχήμα πεταλούδας - θυμάται κανείς;

Clemence

RetroAdept
Joined
1 Αύγ 2009
Μηνύματα
1.017
Αντιδράσεις
178
Πρέπει να ήταν προς το τέλος των '90ς και θυμάμαι πόσο μου άρεσε ένα συσκευασμένο κρουασάνsomething σε σχήμα πλεξούδας/πεταλούδας και σκεπασμένο με κρυσταλλική ζάχαρη. Δεν μπορώ να θυμηθώ μάρκα, ήταν μάλλον ελληνικά, αλλά θυμάμαι ότι η συσκευασία ήταν μπλέ - ασημί. Σας θυμίζει κάτι;
 
ναι,ήταν ένα της 7-days αν δεν κάνω λάθος που είχε γεύση πορτοκάλι (μάλλον ξύσμα και άρωμα) και κρυστάλλους ζάχαρης.

αν θυμάμαι καλά είχε κυκλοφορήσει ξανά πριν λίγα χρόνια,σε πολύ μικρότερο μέγεθος,αλλά δεν μπορώ να το βρω πλέον :( .
 
Ξεθάβω το θέμα μήπως και το θυμηθεί κάποιος. Ήταν όπως το είπε ο Krem στρυφογυριστό γλύκισμα-ψωμάκι με ζάχαρη επάνω.
 
Clemence εννοεις κατι παρομοιο με τα Nastrine της Mulino Bianco;

image_gallery.jpg

ενω ειχα διαβασει και παλιοτερα το θεμα σου με μπερδευε αυτο το "σχημα πεταλουδας" στην περιγραφη
 
katerinak είπε:
Clemence εννοεις κατι παρομοιο με τα Nastrine της Mulino Bianco;Προβολή συνημμένου 99009

ενω ειχα διαβασει και παλιοτερα το θεμα σου με μπερδευε αυτο το "σχημα πεταλουδας" στην περιγραφη

Μόλις σήμερα το ανακάλυψα κι εγώ το Nastrine και ναι είναι αυτό που λες katerinak.
 
Δεν έχω δοκιμάσει τις nastrine αλλά το σχήμα είναι αυτό!
 
Ξέρω ποιό λες Clemence, αλλά δε θυμάμαι πώς το λένε. Ήταν εκείνη τη σεζόν που είχε βγει και το 7 days Strudel. Ήταν απίθανη η γεύση του, γιατί πορτοκάλιζε.
 
[edit]Από τους κανονισμούς του φόρουμ

6. Aπαγορεύονται αυστηρά τα αντιαισθητικότατα GREEKLISH, δηλαδή τα Ελληνικά γραμμένα με λατινικούς χαρακτήρες. Μηνύματα που θα είναι γραμμένα σε φραγκοχιώτικα θα διαγράφονται ΑΜΕΣΑ από τους διαχειριστές & τους συντονιστές χωρίς δεύτερη προειδοποίηση ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ τους μεγέθους τους ή της ποιότητας του περιεχομένου τους. Εξαιρέσεις δε θα γίνονται για κανέναν. Ο συγκεκριμένος κανόνας αποτελεί μια άριστη ευκαιρία να αποδειχθεί ποιοί πραγματικά νοιάζονται για την εμφάνιση και την ποιότητα αυτού του δικτυακού τόπου, για την οποία τόσο έχουν κοπιάσει οι συντελεστές του.
[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εμένα το μυαλό μου πήγε στο τσουρεκάκι 7DAYS, αλλά δεν είχε κρυστάλλους ζάχαρης επάνω...
 
Πίσω
Μπλουζα