"Σχολικο σταντ"

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Δεν ξερω πως αλλιως να το πω ,ετσι το ελεγα,ενα Gadgetaki ηταν που στεριωνες τα βιβλια σου για καλυτερη αναγνωση,πως εχεις το Λαπτοπ τωρα και ρυθιμιζεις την οθονη. ;)

Χαρηκα που το βρηκα θυμαμαι να το σκαλιζω σε ολες τις θεσεις ,μεχρι και διαστημοπλοιο το ειχα κανει με την φαντασια μου.
icon10.gif


Ισως να κυκλοφορει ακομα.......

picture.php
 
Θυμάμαι ότι με τα βαριά βιβλία (+ αυτά μεγέθους Α4) υπήρχε ένα θεματάκι στήριξης. Όμως ήταν αναπόσπαστο "εργαλείο μελέτης" σε όλο το Δημοτικό. Νομίζω ότι το είχα σε πράσινο. Σε ευχαριστώ πραγματικά που (μου/μας) το θύμισες !!! ;)

Υ.Γ.

Ελληνική πατέντα; Αναρωτιέμαι.
 
Η αστάθεια στο μεγαλείο της, θα έλεγα εγώ! Από ένα σημείο και μετά είχα δίπλα και μια πένσα για να σφίγγω το στήριγμα!

Το είχα σε κίτρινο.
 
Ποτέ δεν ήθελα τέτοια πράγματα. Το θυμάμαι λιγάκι το συγκεκριμένο.
 
E OXI!!!

Αν δεν το έβλεπα δεν θα πήγαινε ποτέ το μυαλό μου :D :D

Κόκκινο πρέπει να ήταν και το δικό μου αλλά όντως δεν βόλευε...
 
Και εκεί που διαβάζεις ακούς το χαρακτηριστικό σύρσιμο - γδάρσιμο του μετάλλου και.... ΜΠΑΜ το βιβλίο κάτω....
 
σταντ...τσ τσ τσ...

...αναλογιο το λεγανε.
 
Kambia είπε:
Και εκεί που διαβάζεις ακούς το χαρακτηριστικό σύρσιμο - γδάρσιμο του μετάλλου και.... ΜΠΑΜ το βιβλίο κάτω....
Κάτω ... τι κάτω; Κάτω μπροστά, κάτω πίσω, δεξιά ή αριστερά; Είχε μία γοητεία η επικείμενη πτώση ... Να είμαστε επιεικέστεροι παρακαλώ με τα gadgetakia της εποχής μας :p (Εξάλλου εσύ είχες κ α ι την πένσα)

Υ.Γ.

Μια που λέμε για πτώσεις βιβλίων

το λάστιχο που τα δέναμε, το θυμάστε;
 
Eιχα κι εγω τετοιο !!


Το ειχα ξεαχσει ότι υπηρχε ..



Ευχαριστω που μου το ξαναθυμησατε..
 
Είχα ένα τέτοιο, με ένα αυλάκι στη μέση της πίσω προέκτασης που χρησίμευε ως οδηγός για το μεταλλικό έλασμα. Μου κάνει εντύπωση η έλλειψη αυτού του αυλακιού στο δείγμα της φωτογραφίας. Το είχαμε δει στη διεθνή έκθεση Θεσ/νίκης το 1969 ή 70 και μας αγόρασαν οι γονείς μας, μπλε για μένα, κόκκινο για την αδελφή μου. Αν και ήταν πλαστικό ήταν πολύ γεροφτιαγμένο και κράτησε χρόνια. Το είχα βρει πολύ βολικό. Δεν είχα ξαναδει στην Ελλάδα, αλλά βρήκα ακριβώς το ίδιο στην Αμερική άρα δεν ήταν Ελληνική πατέντα. Έχω μάλιστα ακόμη ένα Αμερικάνικο που το χρησιμοποιούσα μέχρι πριν λίγα χρόνια. Αν δεν είχα πάρει netbook για να διαβάζω ηλεκτρονικές εκδόσεις περιοδικών και βιβλίων ακόμη θα το είχα μόνιμα στο τραπέζι της κουζίνας για να διαβάζω όταν τρώω μόνος μου :)
 
Πίσω
Μπλουζα