Τέλος εποχής για το PlayStation 3 με ανακοίνωση της Sony!

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.765
Τέλος εποχής για το PlayStation 3 που είχε μια πολύ καλή πορεία από την ημέρα κυκλοφορίας του στην Ιαπωνία στις 11 Νοεμβρίου 2006.

Ιδιαίτερα στην έδρα του πούλησε πάρα πολύ καλά διατηρώντας μέχρι και πρόσφατα ψηλά την απήχησή του με την πρώτη χρονιά κυκλοφορίας

του PlayStation 4 να παραγκωνίζεται από την καλή πορεία του PlayStation 3.

Όλα τα καλά όμως πρέπει να τελειώνουν κάποια στιγμή και η Sony Interactive Entertainment

ανακοίνωσε πως η παραγωγή των PlayStation 3 φτάνει σύντομα στο τέλος της.



πηγη: vg24.gr

κριμα.... :(
 
Ολα κανουν το κυκλο τους!

Και παρα πολυ κρατησε το ps3...
 
Προσωπικη εμπειρια δεν εχω απο το μηχανημα οποτε δε θα μου λειψει. Ε,10 χρονια καλα ειναι. Το PS2 τα πηγε πολυ καλυτερα βεβαια στον τομεα μακροβιοτητας.
 
Μια χαρα πηγε, σε ολους τους τομεις. Καλο hardware, καλο software, καλη μακροβιοτητα, καλη εμπορικοτητα, γενικα μια επιτυχημενη πορεια.

Δεν ξεπερασε ιδιαιτερα τον αντιπαλο του, το xbox 360, εγω προσωπικα πιστεω οτι το 360 ηταν το καλυτερο της γενιας του. Αλλα με τα δεδομενα της εποχης του, εκανε μια εξαιρετικη πορεια. Σιγουρα ακομη και τωρα ειναι μια κονσολα που μπορει να προσφερει συγκινησεις και μπορεις να περασεις ευχαριστα το χρονο σου.
 
Μιας και ανεφέρθη το θέμα της μακροβιότητος , μήπως κάποιος ξέρει να μας αναφέρει την μακροβιότητα των διαφόρων Playstation ;
 
Πίσω
Μπλουζα