Τέλος τα roms τις nintendo μετά από μήνυση σε sites με emulators

Καλώς η κακώς τα παιχνίδια έχουν εξελιχθεί απίστευτα, έχουμε ομάδες 100 ατόμων που δουλεύουν σε ενα τιτλο για 2/3 χρόνια και τους βλέπουμε στο Steam για 10-15€. Μιλάμε για παραγωγές επιπέδου Hollywood. Μιλάμε για χιλιαδες μην πω εκατομμυρια εργατοώρες απο επαγγελματιες για να βγει ένας τέτοιος τιτλος.

Τα στάνταρ λοιπον έχουν αλλάξει. Πριν 400 χρόνια θα πουλαγες ένα τόξο για ενα σπίτι η ενα οικόπεδο. Σήμερα ενα τόξο το αγοραζεις για να παίξεις τις απόκριες. Απο την αλλη αφού βρίσκουν και τους τα παίρνουν μαγκια τους και πάω πάσο.
 
Πολυ ωραια ολα αυτα, ωστοσο η τεχνη σε παρα πολλα επιπεδα και μορφες της παραμενει διαχρονικη και κλασικη. Και τα βιντεοπαιχνιδια ως μερος τους, δεν ειναι εξαιρεση. Τι να κανω τα παιχνιδια με τις 1002 καινοτομιες και επιτευγματα, οταν εχω παρει και ασχολουμαι ακομα με τιτλους που παραμενουν αξεπεραστοι;

Δικαιωμα λοιπον οσων θελουν φανταχτερους και εντυπωσιακους τιτλους, το gameplay ομως ειναι παντοτινο σε μια πληθωρα διαχρονικων παιχνιδιων, και θα παραμεινει ετσι.
Και η Nintendo υφισταται ακομα ως εταιρεια με πληθωρα τετοιων κυκλοφοριων.
 
Σωστα τα λεει o Getta Robo για το emuparadise αλλα οι περοσσοτεροι που πανε να κατεβασουνε καποιο rom νομιζω δεν το ψαχνουν τοσο πολυ το θεμα η καλυτερα δεν
 το ψαχνουν  καθολου για να δουν αν το site με τα roms ειναι οκ νομικα και αν εχει διαφημισεις με μοναδικο σκοπο το κερδος και αλλα που εχουν γραφτει πριν.

Εγω πχ αν παω σε site τυπου emuparadise για roms δεν θα καθισω να ψαχνω με τις ωρες να δω αν ειναι ενταξει το site και να ρωταω αν ξερει
κανενας κατι στο retromaniax η αλλου για το συγκεκριμενο site πριν κατεβασω το rom.Αλλη ορεξη δεν ειχα..Δεν ξερω και που να ψαξω για κατι τετοιο και
δεν ειναι δικη μου δουλεια κατι τετοιο ουτε των αλλων που θελουν απλα να κατεβασουν καποιο rom.
Εφοσον ειναι σε διαθεσιμοτητα τα ρομς για ολο τον κοσμο στα sites αν χρειαζοταν θα κατεβαζα το ρομ.Καρφι δεν μου καιγεται αν ειναι σαν το emuparadise 
η ειναι μη κερδοσκοπικο σιτε.Ρομς ψαχνω και οχι να βρω <<εγκληματιες>>.
Αν ειναι ας ασχοληθει η nintendo και οποιος αλλος ασχολειται με αυτα.

Τεσπα..Αν καποιος θελει να κατεβασει απο <<τιμια>> σιτες ρομς!!Που υπαρχουν τετοιες πληροφορειες για αυτα τα site ωστε να γνωριζουμε τι και πως???
Ειναι ευκολο να βρεθουν ΟΛΕΣ οι πληροφοριες που θελουμε για αυτα τα σιτες η πρεπει να ψαχνουμε με τις ωρες απο δω και απο εκει μηπως και καποιος ξερει 
κατι??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα