Ταρζάν και Τσίτα [Κομικ]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.903
Αντιδράσεις
3.922
Απο οτι φαινεται δεν πρεπει να ειχε και πολλους φαν ο βασιλιας της ζουγκλας για να ξυπνησουμε καμμια αναμνηση:

[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζεις ότι δεν είχε...εχεχε

Έχω αρκετά τεύχη φυλαγμένα. Ελπίζω κι εσύ ;)
 
Φανατικος οχι τοσο με το κομικ οσο με τις καταπληκτικες ασπρομαυρες ταινιες που εβαζε η κρατικη με τον Τζοννυ Βαισμιλλερ http://www.imdb.com/name/nm0919321/
 
Παίδες δεν ξέρω τι λέτε αλλά το Ταρζάν ήτανε από τα πρώτα μου. Θυμάμαι δε κάτι εντελώς σουρεάλ ιστορίες και του ΚΟΡΑΚ έτσι τονε λέγανε ενός παιδιού που έμοιαζε στον ταρζάν. Η εικονογράφηση σε πολλά ήτανε μέτρια σε άλλα απλά θεική. Τέλος να θυμήσω ότι το ORZOWEI το παιδί της σαβάνας το έδιχνε τότε η ΕΡΤ (ασπρόμαυρο το θυμάμαι) υπό τον τίτλο ταρζάν και το έβλεπα κάθε κυριακή μεσημέρι :)
 
Ενα απο τα αγαπημενα μου κομικ. Ακομα θυμαμαι τα σκιτσα που εκανα αντιγραφοντας το!!!! Υπαρχει καμια κοπια???
 
αν κρινω απο τον τιτλο korak son of tarzan του εμοιαζε γιατι ηταν γιος του ,αλλα και παλι δε το χω διαβασει

τωρα που το θυμαι εχει βγει και predator vs tarzan αν το πετυχετε δεν ειναι κακο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γκρίγκα!!! Ταρζάν μπουντόλο!!!! Καλά εεεεε!!! Θυμάμαι την γλώσσα του άρχοντα της ζούγκλας!
 
!!

Ρε παιδιά εφαγα τρελλη φλασιά τώρα...θυμάστε κασσέτες ήχου και δίσκους βινύλλιο που κυκλοφορούσαν με ιστορίες και παραμύθια?? Εγώ είχα ένα δίσκο "Γκαούρ - Ταρζάν"...φοβερό ακουγες ήχους στην ζούγκλα και κυνηγουσε ο ένας τον άλλον, κατί ανθρωποφάγοι Ιθαγενείς κλπ... θυμάται κάνεις τι λεω??
 
[edit]Εγω το μοναδικο τευχος που εχω απο Ταρζαν ειναι αυτο που ειναι στην κορυφη της σελιδας.

Το ξαναδιαβασα στις γιορτες.

Πολυ ωραια σχεδιασμενο.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μερικες φωτο απο εναν τομο της συλλογης μου.

Ωραια η εικονογραφηση, ατιμος ο κροκοδειλος!

attachment.php


attachment.php
 
Απ' τον Δραγούνη κυκλοφορούσαν δύο σειρές "Ταρζάν". Έχω κάποια τεύχη αλλά δυστυχώς μου λείπουν αρκετά. Κάποια τα αναπληρώνω από τόμους όπως τον παραπάνω που παραθέτει ο Aardvark αλλά θέλω να τα συγκεντρώσω όλα κάποια στιγμή και να τα διαβάσω ξανά! Έχω κάποιες νουβέλες του Edgar Rice Burroughs βέβαια αλλά δε μου φτάνουν. :)
 
Πίσω
Μπλουζα