"Τα Διαμάντια" (1987)

paulochelao24

Retro Member
Joined
16 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.356
Αντιδράσεις
3.625
Μια σειρά που παρακολουθούσα απ' το Mega στην πρώτη χρονιά που είχε ανοίξει,ήταν τα "Διαμάντια". Η σειρά ήταν καναδικής και λίγο γαλλικής συμπαραγωγής,και ήταν η καναδική απάντηση στο "Αυτός, αυτή και τα μυστήρια". Το πρωταγωνιστικό δίδυμο ήταν ο καναδός Nicholas Campbell και η Αμερικανίδα Peggy Smithhart.
Οι χαρακτήρες της σειράς ήταν ένα πρώην παντρεμένο ζευγάρι επιτυχημένων ηθοποιών που αποσύρθηκαν και έγιναν ιδιωτικοί ντετέκτιβ όπου αναλάμβαναν διάφορες υποθέσεις.
Μια αστυνομική σειρά λοιπόν με αρκετό χιούμορ ,τότε μου άρεσε πολύ (μάλλον πιο πολύ λόγω ότι μου άρεσε η πρωταγωνίστρια η Peggy Smithhart) βέβαια πρίν 2-3 χρόνια που την ξαναείδα συμπέρανα ότι κανένα επεισόδιο δεν μου θύμιζε κάτι δεν μου είχε εντυπωθεί στην μνήμη δηλαδή,που σήμαινει ότι ήταν σχετικά μέτρια σειρά.
Αν θυμάμαι το Mega το πρόβαλε στις πρώτες μέρες που είχε ανοίξει,μετά το διέκοψε και το επανέφερε προς Οκτώβριο ή Νοέμβριο του 1990,βράδυ Παρασκευής πριν το "Hunter". Προς Μάρτιο νομίζω το σταμάτησε κι από Παρασκευή και δεν ξέρω αν το έδειξε ξανά στο πρόγραμμα του.
 

Συνημμένα

  • MV5BNzE5OTQ1NTMtN2E0NS00YjU1LTgzN2MtYWJhZWJmYTQyMjA4XkEyXkFqcGdeQXVyNjM4Mjc5MzE@._V1_UY1200_CR...jpg
    MV5BNzE5OTQ1NTMtN2E0NS00YjU1LTgzN2MtYWJhZWJmYTQyMjA4XkEyXkFqcGdeQXVyNjM4Mjc5MzE@._V1_UY1200_CR...jpg
    79,4 KB · Προβολές: 3
Πίσω
Μπλουζα