Τα Λαχανόπαιδα: η ταινία - The Garbage Pail Kids Movie (1987)

Masquerade

Banned
Joined
15 Ιαν 2011
Μηνύματα
201
Αντιδράσεις
11
Είναι μια ταινία της δεκαετίας του 80, αλλά θεωρείται ως μία από τις ''χειρότερες ταινίες που έγιναν ποτέ'', αν και εμένα μ'άρεσε όταν ήμουν παιδί! (Νομίζω πως είναι μια ωραία ταινία, αλλά για πολύ μικρές ηλικίες) :p

Βασισμένη στις κάρτες (Playing Card Game), που κυκλοφόρησαν την δεκαετία του 70! Η ταινία ήταν εμπορική καταστροφή, καθώς κατείχε 0% βαθμολογία κριτικής και άγγιξε μόνο το 30% ποσοστό τηλεθέασης...Η αρχική έκδοση διανεμήθηκε από την Paramount Pictures, αλλά σήμερα τα δικαιώματα ανήκουν στην εταιρία Metro-Goldwyn-Mayer...Επίσης η Paramount κυκλοφόρησε τη ταινία σε DVD το 2006...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν γνώριζα ότι είχε κυκλοφορήσει και ταινία...σύμφωνα με το παραπάνω trailer η ταινία δεν είναι κινούμενα σχέδια αλλά κανονική ταινία με ηθοποιούς...
 
BETTY BOOP είπε:
δεν γνώριζα ότι είχε κυκλοφορήσει και ταινία...σύμφωνα με το παραπάνω trailer η ταινία δεν είναι κινούμενα σχέδια αλλά κανονική ταινία με ηθοποιούς...
Δεν είναι σωστή η μετάφραση του τίτλου της ταινίας. Τα Garbage Pail Kids ΔΕΝ είναι τα Λαχανόπαιδα. Το σώστό όνομα για τα Λαχανόπαιδα είναι Cabbage Patch Kids και υπάρχει ταινία κινουμένων σχεδίων γι' αυτά. Τα Garbage Pail Kids είναι κάτι σαν παρωδία των Cabbage Patch Kids και ενώ τα Cabbage Patch Kids είναι χαριτωμένα και γλυκούλικα πλασματάκια, τα Garbage Pail Kids ήταν σχεδιασμένα ώστε να είναι ακριβώς το αντίθετο, δηλαδή αηδιαστικά και απαίσια ζιζάνια. Υπήρχε και μια σειρά κινουμένων σχεδίων για τα Garbage Pail Kids ( http://www.imdb.com/title/tt0186747/?ref_=fn_al_tt_1 ) ενώ στην live action ταινία τα Garbage Pail Kids παρουσιάζονται ως εξωγήινοι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα